Jak začít / Jak jste začínali?

Co jinam nepatří...


notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#31 » sob 5. lis 2016, 21:59

venou83: To by ten známej musel být od zásahovky, protože ne každej má ke zbrani vztah jaký by měl být



venou83
Příspěvky: 8

Příspěvek#32 » sob 5. lis 2016, 22:54

Já neříkám, že většina poldů jsou dobří střelci, na to musí být talent a hodně nastříleno, ale myslím si, že alespoň ví, jak u toho stát, jak to držet a jak se se zbraní chovat. Což podle toho, co jsem na střelnici už viděl, dost instruktorů neřeší. Je to jen názor a nehodlám se hádat.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#33 » sob 5. lis 2016, 23:59

to, ale typuju koukáš na instruktory na kurzu ke zkouškám ne? tam se to fakt moc neřeší.
Jak sem psal výš moje zkušenost zatim jen s jednim kurzem od HardTask je velice dobrá a tam se to držení a postoj právě řešilo.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#34 » ned 6. lis 2016, 10:11

U těch kursů pro začátečníky: vycházejí z toho, že všichni nosí s nábojem v komoře, nebo počítají s obouma způsobama nošení?
Zatím se prostě na náboj v komoře necítím, protože mám svou první zbraň teprve pár týdnů.
Nevylučuji, že časem na náboj v komoře přejdu, jsem si vědom menší pohotovosti při nošení bez náboje v komoře, ale v tuto chvíli upřednostňuji bezpečnější manipulaci. Jak na střelnici tak doma při sušení se tedy snažím nadrilovat tasení, natažení a výstřel.
Uvítal bych tedy nějaký kurz, který zcela nezavrhuje nošení bez náboje v komoře.



Mates Picco
Příspěvky: 69

Příspěvek#35 » ned 6. lis 2016, 10:24

Na kurzu, kde jsem byl já pro začátečníky se nejdříve řeší právě to nošení bez a až následně se připojuje možnost S. Instruktor to stále opakuje: Teď máte náboj v komoře a dáváte do pouzdra. Po chvíli opět: Máte náboj v komoře. Ke střelbě připravit a máte náboj v komoře, takže se jede fakt na bezpečnost na prvním místě. Ze začátku jsem z toho byl nesvůj, ale při tréninku to člověka přejde.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#36 » ned 6. lis 2016, 10:47

oldlamehand: na kurzu HardTask se učí s nábojem v komoře (po sušení). Byl sem na tom stejně jako Ty necítil sem se na to mít v komoře, ale po kurzu sem to hodně rychle přehodnotil a pokud nosim tak jedině v komoře.

Ještě doplnim, že na těch dalších se učí i bez náboje v a drilujou se různý způsoby nadrcnutí, ale nám na tom prvním logicky a jasně vysvětlil proč mít vždy v komoře.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#37 » ned 6. lis 2016, 16:07

Samozřejmě výhod i nevýhod nošení bez náboje v komoře jsem si plně vědom. O tom je tu ale celé jiné vlákno. Spíš mě zajímá, jak k tomu přistupují jednotlivé kurzy pro začátečníky.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#38 » ned 6. lis 2016, 16:14

u HT na tom netrvá hned řekl, že je to každýho věc, ale preferujou v komoře a tak tě to tam učí a zároveň si uvědomíš, že to má smysl (k tomu si musí dojít každej sám)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#39 » ned 6. lis 2016, 16:51

Pokud se jedná o "obrannou střelbu" tak třeba HardTask jede s nábojem v komoře. Na tom druhém kurzu to bylo na výběr podle preferencí, jen bylo dobře vidět, jaký je v tom časový rozdíl.

Jako ČZtář to stavím na náboji v komoře a vypuštěném kohoutu. To mi přijde bezpečné až až. V tomhle režimu prostě nejde u ČZ stisknout spoušť omylem. Ostatně, u Glock s originál spouští taky ne :-)

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#40 » úte 15. lis 2016, 14:26

Kralycek píše: ...


Stejně nakonec u G skončíš, uvidíš :D
Já od začátku tvrdila, že TOHLE teda fakt ne - kurz před ZP s Glockem, zkouška na ZP s Glockem, na následných zkouškách na střelnici typu "co si vybrat" mi pořád cpali tu plastovou příšeru...
Od začátku jsem tvrdila, že něco tak hnusnýho si JÁ nikdy nepořídim...
:D

Uživatelský avatar
Kralycek
Příspěvky: 72

Příspěvek#41 » úte 15. lis 2016, 22:52

SPZ, upřímně, co jsem měla toho tvého rozloženého v ruce, tak k nim mám ještě větší odpor :-D. Takže pokud me nebaci sněžné šílenství, tak je zatím na mém žebříčku hodně vespod :-). Nerikam, že nikdy, ale doufám, že za dlouho.

Uživatelský avatar
Kralycek
Příspěvky: 72

Příspěvek#42 » úte 15. lis 2016, 22:54

4mike píše:
Kralycek píše:......někdo na střelnici říkal,....

a kolik ten někdo má za sebou LOSů ?

Netuším a proto se ptám tady ;)



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#43 » úte 15. lis 2016, 22:57

Pro mě byl Glock naopak jasná volba hned od začátku. Spolehlivost, životnost, hmotnost, jednoduchost a líbí se mi :-) G 19 můžu nosit i s ním střílet soutěže.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#44 » stř 16. lis 2016, 07:07

Věřím, že také jednou dospěji k něčemu blbuvzdornému plastovému, ale naučit se střílet a řešit závady jde s čímkoliv.
Proto je zde kategorie malá pistole. Kvůli přebíjení a delšímu hledání záměrné yrochu pomalejší, ale hlavně aby to bylo bez procedur a penalizací za chyby.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#45 » stř 16. lis 2016, 08:15

tifik píše:Pro mě byl Glock naopak jasná volba hned od začátku. Spolehlivost, životnost, hmotnost, jednoduchost a líbí se mi :-) G 19 můžu nosit i s ním střílet soutěže.


Pokud Ti sedne do ruky, tak proč ne... Mně nesedl, takž jsem skončil u trochu dražšího H&K P30...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů