Změna terče = zhoršené výsledky

Co jinam nepatří...


Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#1 » čtv 10. lis 2016, 15:18

Máme u nás nového kolegu, který je docela dobrý střelec, ale má to jeden háček.
Pouze pokud střílí na kruhy standartní pistolák, tak vše v černém pěkný, celkem středový soustřel, ale jakmile střílí na figuru - standart, tak výsledek vypadá jako by nikdy nestřílel.. soustřel žádný a kolikrát mine celou figuru, Ještě jsem se stím nikdy nesetkal, viděl to už někdo?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#2 » čtv 10. lis 2016, 16:03

Možná bych doplnil čím střílí (pistole, puška, ...) a na jakou vzdálenost.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#3 » čtv 10. lis 2016, 16:29

To bude tím, že se mu jinak hledá záměrný bod a tak se v tom trochu ztrácí.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#4 » čtv 10. lis 2016, 18:44

Jsem tu psal a nějak se to smázlo. Podobný problém jsem měli při střelbě (z luku) z jedoucího koně. Na kulatý terč s jasným kruhem v pohodě, na jiný terč bez přesných kontur a cílovým bodem mimo střed (třeba silueta bizona) to bylo zpočátku špatné. Pak jsme se naučili mířit na prostor na ploše, ne na bod a celkem to šlo.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#5 » pát 11. lis 2016, 08:32

No právě je to divné je to z pistole na 15 metrů :D
Pistolák všechno v černým
Policejní parkur (frajer s revolverem) rozházený všude a hlavně mimo :D

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#6 » pát 11. lis 2016, 09:52

Je to jak píše kolombo i ppindian, dotyčný je zvyklý na jasný obrazec a konkrétní záměrný bod, a při změně terče má problém "se najít".



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#7 » pát 11. lis 2016, 10:05

Jednoduché řešení, menit terče, velikosti, vzdalenosti, rytmus strelby atd. :-) Ale tenhle jev se castečne projevuje všude. Strilim vagony munice a stejne kdyz prijedu na zavod kde jsou jine nez standartni IPSC terce, nebo terce IDPA - LOS, tak nemam takovou jistotu zasahu a musim zpomalit...

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#8 » pon 21. lis 2016, 09:31

Jednoznačně to pozoruji i na sobě. Jsem úplný začátečník, ale na 10 metrů už se na standardním pistoláku většinou do černého trefím (pokud mířím, ne při pokusu o rychlou střelbu), i když občas mi to ještě kus ulítne.
Posledně jsem si ale byl zastřílet na takovou tu dvojfigurínu (nevim, jak se terč nazývá odborně :-)) a rozlítané jsem to měl skoro všude. Postavy na tomto terči mají černý obrys, ale uvnitř jim chybí jakýkoliv výrazný bod, takže se mi prostě míří hůř.
Zatím jsem s pistolí celkem levej, ale na tomto terči jsem byl prostě ještě levější než obvykle. :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů