Průzkum: Jak často nosíte, jaké střelné zbraně i jiné obranné prostředky v současnosti nosíte, co plánujete dokoupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1 » čtv 24. lis 2016, 13:51

Zdravím,
Nechci se v tomto vláknu pouštět do rozebírání předností jednotlivých zbraní, vhodnosti jednotlivých ráží na sebeobranu atd.. To se propírá v mnoha jiných vláknech. Jde mi spíš o takový stručný průzkum bez zbytečného flame.

Takže odpověď za mě:
1) Glock 26 Gen 4. Pistoli nosítm většinou, ale ne vždy. Téměř vždy mám ale u sebe alespoň nějaký sebeobranný prostředek. Třeba na běhání tahám jen pepřák a občas i obucha (obzvlášť pozdě večer). V místech, kde se běžně pohybuji se zatím cítím relativně bezpečně.
2)Plánuju něco miniaturního v ráží .380 ACP. Ne jako náhradu současné zbraně, spíš jako možnost pro příležitosti, kdy je pro mě i G26 moc velký.



mrkev
Příspěvky: 69

Příspěvek#2 » čtv 24. lis 2016, 14:23

Nosím CZ 75 D Compact - zejména, když jdu někam se svýma malýma děckama. Obrana proti případnému útoku, pokud má s sebou člověk nějaké dítě, je úplně jiná kategorie, než když je sám.



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#3 » čtv 24. lis 2016, 15:27

G19 s plným zásobníkem za pasem nebo v tašce přes rameno, pokud nejdu na pivo nebo do práce (mám to kousíček). Kubotan na klíčích, druhý v přední kapse tašky. Teleskop v autě ve dveřní kapse.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#4 » čtv 24. lis 2016, 16:50

Beze zbrane temer nevychazim. Dost vyhodu mam v tom, ze jsem abstinent, takze neresim hospody a tak. V soucasnosti nosim Taurus TCP. Planuji jeste koupit Taurus PT 709 Slim. Jine obranne prostredky nenosim/nemam. Netvrdim vsak, ze to tak bude naporad.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#5 » čtv 24. lis 2016, 17:34

Nosim P07 nonstop + nahradni zasobnik a teleskop. Prakticky neodkladam, bohuzel. Obcas i velky nuz za pasem, jinak maly zavirak taky porad u sebe.
Jak psal tuton, jsem abstinent, driv jsem se napil tak 2-3x do roka. Od doby co nosim prakticky neznam alkohol. Do hospod obcas zajdu, ale jen nealko.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#6 » čtv 24. lis 2016, 17:36

PS: mozna by bylo dobry pridat anketu a nejakyma rozumnyma odpovedma az vidime nejaky pomer :D

Uživatelský avatar
radimsuchanek
Příspěvky: 81
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » čtv 24. lis 2016, 18:41

Walther PPQ za pasem nebo v tašce přes rameno - mimo výjezdů do zahraničí vždy.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#8 » čtv 24. lis 2016, 18:46

Ještě by bylo zajímavé uvádět jak často to bylo potřeba použít.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » pát 25. lis 2016, 08:30

To je fajn jak jste tu na sebe všechno prozradili....

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#10 » pát 25. lis 2016, 11:08

Xerxes: Myslíte snad, že někdo čte forum, potom nějakým záhadným způsobem zjišťuje bydlišťě uživatelů a podle toho plánuje, koho kdy a kde přepadnout? Myslím, že nikdo tu neuvádí informace, podle kterých by ho mohl grázl vypátrat.



dave1354
Příspěvky: 100

Příspěvek#11 » pát 25. lis 2016, 11:20

Taky bych navrhoval anketu.. třeba aspoň furt/občas/nikdy.

Jinak 1911 a snažím se to tahat i když jdu před barák s košem -- ne, že bych bydlel v ghettu, ale chci si prostě vypěstovat zvyk. Jinak většinou i 2 zásobníky navíc a teleskop, ale ten dost často zapomenu.

Samozřejmě když jdu plánovitě chlastat, mám jen teleskop; když jdu sem tam s rodinou na oběd a dvě piva, mám u sebe..



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#12 » pát 25. lis 2016, 11:28

grázl ne, ale Velkej Bratr určitě. Ale ten už nás má v merku beztak všechny :)



jaro.63
Příspěvky: 73

Příspěvek#13 » pát 25. lis 2016, 12:26

dave1354 S dvěma pivama? Co když bys musel použít, asi s tím počítáš, že bys svoji rodinu na čas opustil. Říká se sice, že pivo v menší míře není alkohol, ale ani po jednom není na testeru nula.
Po kapsách mám střílející pepřák, kudličku s čepelí do 8 cm a tele 80cm. Nosím skoro všude. Když vím, že v průběhu cesty bude občerstvovací pauza s požitím alko, tak jen s výše popsaném.



Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#14 » pát 25. lis 2016, 12:37

jaro.63: A na to jsi zase přišel jak? Pokud splníš podmínky nutný obrany, bráníš se útoku, zastřelíš útočníka a jedinej "problém" je v tom, že jsi měl předtim dvě piva, maximálně půjde o přestupek, za kterej bys po opakovanym spáchání mohl (nemusel) přijít o ZP..

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 280

Příspěvek#15 » pát 25. lis 2016, 12:42

Opírá se o absurdum našeho soudnictví. Viz měst. strážník na diskotéce. Napřed skoro nic a potom 15 let. Když mít u sebe, tak bez promile, náhoda je blbec.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 14 hostů