Průzkum: Jak často nosíte, jaké střelné zbraně i jiné obranné prostředky v současnosti nosíte, co plánujete dokoupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#16 » pát 25. lis 2016, 13:11

A ještě dodám, v dnešní napjaté v eurobruselské odzbrojovací snaze, že použít zbraň opojen alko je velice nezodpovědné. Média přesně na tohle čekají, aby nás veřejně rozcupovali, co jsme za bandu nebezpečných ozbrojenců.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#17 » pát 25. lis 2016, 13:28

Možnosti vytvořit anketu jsem při zakládání vlákna jsem si nevšiml. To asi může jen admin? Jinak myslim, že téma zbraně a alkohol jsem viděl v jiném vláknu, tak můžeme vést flame tam. :-)



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#18 » pát 25. lis 2016, 13:29

A proto piju zásadně když nikam nejdu a jsem doma.... Ne, že bych nějak hodně pil, ale ty 2 pivka nebo čas s rumem si dám rád a rozhodně bych kvůli tomu nechtěl riskovat ZP...

Jinak pistoli nosím pořád, pokud nejdu jen na zahradu... Přemýšlím o teleskopu jako mezikroku...



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#19 » pát 25. lis 2016, 13:30

To Joab...Což není tak úplně pravda. Pokud dodržís podmínky NO a je naprosto jasné, kdo je útočník a oběť tak je to tak jak píšeš přesně v souladu s trestním právem. Jenže realita je naprosto jiná. Většinou je k dispozici několik naprosto rozdílných výpovědí a není jasné vůbec nic. Všichni se označují za obránce a tvrdí že, ten druhý byl opilý a napadl je. Pokud má vyšetřovatel štěstí, má k dispozici ještě svědecké výpovědi, které jsou zhusta protichůdné. ( Podle toho jak je svědek zaujatý a co vnímal) Ono totiž vnímání je naprosto subjektivní a často každý člověk popisuje událost jinak. No a pokud je člověk pod vlivem alkoholu, tak to otřásá jeho důvěryhodnosti jako svědka a advokát protistrany to samozřejmě mazaně použije. Ostatně udělat z obránce opilého agresora, je starým trikem všech násilníků. Pokud skutečně pod vlivem jsme, tak jim jen dáváme trumfy do ruky.:-( No a když už si tady plácám játra, tak ještě krátkà zmínka o snad nejfousatějším tvrzení jaké se v této souvislosti používá. Střílej tak, aby útočník už nemluvil.... Přátelé, je to blbost dobrá do internetové diskuze nebo ke kafi. V případě napadení nad takovou věcí nebudete vůbec přemýšlet a budete rádi, že se vůbec trefíte do co největší části těla. Když budete mít štěstí a útočník padne, tak co? Přijdete k němu a trefíte ho do zátylku aby už nemluvil? Nebo co když budou útočníci dva a jeden zanechá útoku? Vždycky počítejte s tím, že vám tam svědci zustanou.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#20 » pát 25. lis 2016, 13:44

Ok, opouštím téma alko. Mám to podobně s nošením jako jaro.63, nosím CZ 75 P-01, akorát tu kudličku mám o něco delší a tele menší. Zatím jsem z toho nemusel nic použít, chvála bohu. Možná by se do budoucna hodila neprůstřelná vesta, ale to až když by byl v tomhle státě sakra bordel.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#21 » pát 25. lis 2016, 14:25

Já to vidím tak, že teleskop je prostě nutnost a dává více možností řešit různé situace různě.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#22 » pát 25. lis 2016, 14:27

Patton: o neprustrelne veste jsem taky premyslel, bohuzel penezenka rekla prozatim ne. Nehlede na to ze u duvodu meho noseni predpokladam, bud utok nozem na vzdalenost kdy stiham "tasit" nebo utok autem apod. kde mi vesta nepomuze.

pelanj: presne proto to nosim taky



Joab
Příspěvky: 65

Příspěvek#23 » pát 25. lis 2016, 17:05

chip: ja se ale nebavim o prestrelce na vecirku v silny opilosti, ale o tom, kdyz na me nekdo vlitne kdyz se vracim z rodinyho obeda po dvou pivech.. No, ja nosit v takovejch pripadech asi neprestanu. Vim ze muj usudek neni tema dvema kusama jakkoli ovlivnenej a kdyby se stal jooo pruser, budu sakra rad, ze mam neco u sebe.
Posledni dobou spis premejslim o tom, ze musim zacit resit krome boxu neco jako krav maga nebo neco podobne ucinnyho. Protoze jak mam u sebe zbran, teoreticky to muze dopadnout jenom blbe, pro obe strany.. No a vlastne si nejsem jist, jak moc dokazu pripadnej konflikt resit tak, abych nikomu vazne neublizil (tedy abych nestrilel) a zaroven aby mi tu zbran nesebral.
Jinymi slovy, prijde mi ze co nosim, mel bych mnohem vic resit tu obranu beze zbrane:)



Irish_terrier
Příspěvky: 91

Příspěvek#24 » pát 25. lis 2016, 18:27

U nás po městě nenosím nic, jedině když jdu do bankomatu.
Pokud jedu do Prahy tak mám minikogu, karambit, někdy i delší nůž a dost často nosím tohle:
https://www.kapesni-noze.cz/noze-s-pevnou-cepeli/windlass-knob-cane/.
Má to tu výhodu, že pochvu lze použít jako delší klacek a je delší než 26" teleskop, který někdy také beru, když nemám hůl.
Rapír bych vytáhl až v opravdu kritickém momentě proti značné přesile.
GP K100 někdy beru jako zálohu, kdyby byl nějaký teroristický útok. Na běžnou sebeobranu s ní nepočítám kvůli reakcím naší justice.

Napaden jsem byl pouze jednou a kupodivu u nás ve městě. To jsem sebou neměl nic, po operaci kotníku jsem byl pouze o 2 francouzských holích. Zřejmě jsem našim protěžovaným tmavším spoluobčanům připadal jako snadný cíl ke sražení k zemi. Jenže měli smůlu. Srazit k zemi se jim mě nepodařilo, odlítli po srážce sami. Tak vykřikovali něco o tom, že mě zabijou. Ale když viděli, že jsem se nelekl, tak od další fyzické agrese upustili. Věděl jsem, že jsem v záběru kamery MP a pokud by opravdu zaútočili, tak bych použil francouzkou hůl. I s ní se dá slušně udeřit. Navíc jsem je zdědi po matce, takže jsou obě sešroubované a šrouby trčí pár cm mimo. Rána do hlavy by byla minimálně velice bolestivá ...
Přitom jsem utéct nemohl a i menší fyzické násilí mi mohlo způsobit velmi vážnou zdravotní újmu. Kotník nebyl srostlý a držel pouze na 2 vrutech.
Tedy relativně okolnosti na mé straně...



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#25 » pát 25. lis 2016, 18:48

Zatím nenosím nic. Necítím se ohrožen, bezpečnostní situace v oblasti, kde žiju je dobrá. Výjimečně, když jdu někam dál do lesa se psem si přibalím do ledvinky S/W vz. 69 Ale to spíš proti divočákům, než proti lidem. Blbé je, že mám nedaleko hranici se Slovenskem tak musím na to myslet, a nepřekračovat ji. :D



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#26 » pát 25. lis 2016, 21:35

Joab píše:...ale o tom, kdyz na me nekdo vlitne kdyz se vracim z rodinyho obeda po dvou pivech.. No, ja nosit v takovejch pripadech asi neprestanu. Vim ze muj usudek neni tema dvema kusama jakkoli ovlivnenej a kdyby se stal jooo pruser, budu sakra rad, ze mam neco u sebe...


To se vazne musis chlubit cilenym porusovanim zakona? Kdyz ma clovek u sebe nabitou zbran a ani ji nemini prevest do rezimu drzeni, tak se proste nepije NIC alkoholickeho. A Tvoje predstava, ze "dva kusy" usudek neovlivni je...



dave1354
Příspěvky: 100

Příspěvek#27 » pát 25. lis 2016, 22:30

..pravdiva. Preberte si to jak chcete ale ja nikoho zastrelit nechci, tim spis ne po jednom/dvou pivech.

Za volant bych nesedl ale to proto, ze rizeni vozidla po me vyzaduje asi 100x vic nez chozeni po svete s pistoli. Nemam potrebu na ten kver sahat, nemam potrebu s nim manipulovat, moje ochota se s kymkoli mlatit je takrka na 0 i kdyby mi do ksichtu nekdo naplival. Nosim to z duvodu, ze kdyz se stane a nekdo na me vylitne s nozem, psem nebo ja nevim vodovodni trubkou, mam cim se branit. Tot vse. Nosim to nekolik let a kupodivu jsem nikoho nicim stejne neohrozil.. NIKDY. Ani me to nenapadlo. Spis naopak -- situace, ktery bych asi driv bezezbrane mozna resil nejakym vyjadrenim ted absolutne v pohode prechazim.



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#28 » pát 25. lis 2016, 23:37

Nač ten zbytečný flame , pánové?
2 desítky piva je po 10/15 minutách u 85-90 kg chlapa nějakých 0,29 promile, po hodině (kdy vám asi tak nejdříve zvládnou odebrat krev) pak již zcela bezpečně pod 0,2 prom. Tedy pod fyziologickou (a reálně měřitelnou) hranicí ... :)

Jen naprosto hypotetická úvaha:
Kdyby v UB byl přítomen střelec po jednom dvou pivech u oběda a toho magora se mu zadařilo úspěšně
zneškodnit, myslíte, že by jako první úkon mu pak dali dýchat či vezli na krev?



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#29 » sob 26. lis 2016, 00:04

Určitě by dychnout dostal, je to standardní postup. Ale jak pravděpodobné je u nás použití zbraně k likvidaci aktivního střelce? Jedná ku sto milionům? A jak je pravděpodobná tahle varianta? Vracíte se večer s přítelkyní z večeře a u auta stojí partička pitomců co hledají konflikt. Jeden strčí do manželky, vy mu řeknete ať to nedělá a vzápětí je bitka. V okamžiku kdy se do vás pustí tři najednou, tasíte zbraň, dáte dvě rány do vzduchu a je po konfliktu. Přijíždí hlídka kterou zavolal svedek a partička tvrdí, že jste jevil známky podnapilosti, najednou vytáhl zbraň a začal střílet. Tvrdi to oni a jejich dvě pritelkyně. Pak může draeger rozhodovat o mnohém. Já nikomu nevycítám že si dá dvě piva. Jen tvrdím, že za jistých okolností to může znamenat hodně. Věta: případné ovlivnění návykovou látkou, nemá na posouzení NO vliv, je sice pravdivá, ale bacha na to...



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#30 » sob 26. lis 2016, 00:18

Chápu, že Policie by ráda rozhodovala o všem, ale přístroj typu Draeger opravdu "nerozhoduje" naprosto o ničem .

Je to v podstatě jen "orientační měřidlo", které ke všemu vůbec primárně nedetekuje alkohol v dechu ale pouze návazně (někdy) vzniklé produkty v metabolismu. Což nutně na 100% nemusí znamenat, že dotyčný požil alkohol (cukrovka, některá zánětlivá onemocnění, poruchy látkové výměny a d.)

Neboli:
jediné co je opravdu průkazné (a "směroplatné" jak říká Máňa co uklízí na OPBH :) ) je měření hladiny alkoholu ze vzorku krve ...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů