Průzkum: Jak často nosíte, jaké střelné zbraně i jiné obranné prostředky v současnosti nosíte, co plánujete dokoupit?

Co jinam nepatří...


beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#31 » sob 26. lis 2016, 08:37

kiv61
pozor! nevím jak je to u použití zbraně, ale jako řidič můžete po nadýchání do orientačního měřidla přijít o řidičák. měřidlo je kalibrované a policie s ním bude klidně u soudu argumentovat a má to i oporu v zákoně



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#32 » sob 26. lis 2016, 08:47

Soud uznává jen Widmarkovu zkoušku krve. Proto odběr krve. Detektor stačí na pokutu, jako důkaz pro trestný čin opilství a z toho vyplývající flastr u soudu nestačí.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#33 » sob 26. lis 2016, 09:06

Upozorňuji všechny debatující, že každý, kdo se zde chlubí porušováním zákonů, bude po zásluze odměněn. Poškozujete obraz střelecké komunity na veřejném fóru.

Důrazně doporučuji se držet tématu!

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#34 » sob 26. lis 2016, 09:18

Luky22 píše:Soud uznává jen Widmarkovu zkoušku krve. Proto odběr krve. Detektor stačí na pokutu, jako důkaz pro trestný čin opilství a z toho vyplývající flastr u soudu nestačí.


Pro trestný čin opilství musí být hlavně posudek, že ožrala byl tak nalitej, že byl nepříčetný.

Pardon za OT, ale tohle mi přišlo, že chce upřesnění. :oops:



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#35 » sob 26. lis 2016, 09:34

pokud se bavíte o ovlivnění návykovou látkou tak doporučuji si přečíst zákon 379/2005 sb
a nebo článek týkající se měření alkoholu při silniční kontrole
http://road-fens.cz/fsm110_alkohol/
takže pokud nosíte a nebo řídíte tak nepít a pokud jste kontrolováni je dobré vědět, kde taky může být zakopanej pes



Awertzue
Příspěvky: 103

Příspěvek#36 » sob 26. lis 2016, 10:10

nj. bylo to o noseni, ne mereni alkoholu

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#37 » sob 26. lis 2016, 10:24

K tomu nafoukání a nebo k pozitivnímu testu na drogy:

Pokud nadýcháte nebo budete mít pozitivní test na drogy, tak Vám řidičák seberou hned, pokud je tedy máte u sebe. A teprve po rozborech krve dojde ke správnímu řízení.

Takže se Vám může stát, že budete mít pozitivní test na drogy a po měsíci Vám vrátí papíry, že v krvi nic nebylo. Nestalo se to mě, ale viděl jsem to na vlastní oči. Jako důsledek hádky s policistou.

Předpokládám, že ze zbraní by se asi také ozvali, že máte přinést zbraně a příslušné kartičky, pokud máte zadržený řidičák ...

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#38 » sob 26. lis 2016, 11:11

V tomto tématu nadále pouze to, co je v nadpisu, tedy:
Jak často nosíte, jaké střelné zbraně i jiné obranné prostředky v současnosti nosíte, co plánujete dokoupit?



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#39 » sob 26. lis 2016, 16:26

Docela me prekvapilo, ze dost mistnich jako doplnek ke zbrani nosi teleskop, ale uz ne peprak. To si vsichni tak veri v kontaktnim boji? Priznam se, ze kdyz uz, tak spise sahnu nejdriv po pepraku:-).

Jinak, krom revolveru nosim veci od ESP - kompaktni teleskop a peprak. Ted nekdy zacali delat i hlavice s pogumovanym hrotem v kompaktni velikosti a musim jeji koupi jen doporucit - u teleskopu s nepogumovanou rukojeti tahle hlavice vyrazne zlepsi jistotu uchopu, aniz by teleskop prilis prostorove zvyraznila;-).

Vyse uvedene nosim vsude. Jen kdyz vim, ze pujdu do hospody, vynecham zbran.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#40 » sob 26. lis 2016, 16:32

foukne vítr a pepřák se změní v nevýhodu, tak to vidim já

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#41 » sob 26. lis 2016, 17:04

notobi: Přesně tak. Navíc nemá zas takový dosah a taky na opilce atd. nemusí fungovat.

Teleskop mám radši než nůž (ten je fakt už moc na blízko). :angel:

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#42 » sob 26. lis 2016, 17:46

Nenosím pokaždé, když odcházím z baráku. Záleží kam se chystám. Do lesa teda nosím dlouhou pořád :)
U sebe mám nůž, ale ne jako obraný prostředek. Dál mám v kapse pepřák. Ten, ale spíš na psi.
Jinak já vyznávám názor, že se mám bránit tím nejsilnějším co mám u sebe. Nikdy člověk nemůže vědět co je protivník zač. A myslím, že je lepší včas pohrozit střelnou zbraní a klidně varovným výstřelem (když by dotyčného tohle neodradilo, tak bys ho tím teskopem musel stejně přizabít) než riskovat, že bude v boji zblízka lepší a ke zbrani se pak už člověk nedostane.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#43 » sob 26. lis 2016, 22:23

dfgdsster píše:Docela me prekvapilo, ze dost mistnich jako doplnek ke zbrani nosi teleskop, ale uz ne peprak. To si vsichni tak veri v kontaktnim boji? Priznam se, ze kdyz uz, tak spise sahnu nejdriv po pepraku:-).

Jinak, krom revolveru nosim veci od ESP - kompaktni teleskop a peprak. Ted nekdy zacali delat i hlavice s pogumovanym hrotem v kompaktni velikosti a musim jeji koupi jen doporucit - u teleskopu s nepogumovanou rukojeti tahle hlavice vyrazne zlepsi jistotu uchopu, aniz by teleskop prilis prostorove zvyraznila;-).

Vyse uvedene nosim vsude. Jen kdyz vim, ze pujdu do hospody, vynecham zbran.

Pepřák mám u sebe v současnosti téměř vždy, ať zrovna nosim pistoli nebo ne, pokud tedy nejdu třeba jen s odpadkama. Přeci jen, dovedu si představit situace, kdy bych popřák použil (pokropit a utíkat), ale pistoli tasit nechtěl.
Obušek také někdy nosím, ale ne zároveň s pistolí. Nelíbí se mi taht 3 a více obranných prostředků najednou. Prostě se pak těma krámama cejtim tak nějak nepohodlně ověšenej. :-) Takže v zásadě střídám varianty:
1)jen pepřák,
2)pepřák a pistole
2)pepřák a obušek.

Převládá 2)



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#44 » pon 19. pro 2016, 09:19

Já nosím vždy taktické pero, ať už mám pistoli nebo ne. Nejefektivnější pomůcka na vzdálenosti pod 1 metr, kde už bývá problém s použitím pistole pepřáku i teleskopu. Málokdo umí použít pistoli na kontaktní vzdálenost (já tedy moc ne) a pepřák je na krátko blbost. Pokud tomu člověk věnuje pár hodin tak je taktické pero dokonalá zbraň, naprosto legální a je téměř nemožné být obviněn z nepřiměřené obrany, dostanete se s tím všude včetně letiště, soudů spod.



jihlavak
Příspěvky: 23

Příspěvek#45 » pon 19. pro 2016, 10:24

Nosím pistoli samonabíjecí s 13ks 9mm neustále. Do práce, na nákup, na vycházku, k bráně převzít poštu, stejně jako na zahradu hrabat listí, nebo s kafem pod pergolu.
Pít moc nechodím, tak jsem za rok 2016 byl venku "bez" tak do 50-ti případů a to včetně našeho bazénu, kde se odložit nedá...
Jaké zbraně a obr. prostředky?
Nůž nosím ve 100% případů
zbraň v 98%
(náhradní zásobníky jen pokud jedu do Prahy, nebo do míst, kde je možnost průšvihu větší)
teleskop ve 35%
A dokoupit? Nic co bych u sebe plánoval nosit pravidelně, snad jen zapsat se na nějakou tu krav mágu, nebo něco podobnýho.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů