Průzkum: Jak často nosíte, jaké střelné zbraně i jiné obranné prostředky v současnosti nosíte, co plánujete dokoupit?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#46 » pon 19. pro 2016, 18:26

Jirik.fx píše:Já nosím vždy taktické pero, ať už mám pistoli nebo ne. Nejefektivnější pomůcka na vzdálenosti pod 1 metr, kde už bývá problém s použitím pistole pepřáku i teleskopu. Málokdo umí použít pistoli na kontaktní vzdálenost (já tedy moc ne) a pepřák je na krátko blbost. Pokud tomu člověk věnuje pár hodin tak je taktické pero dokonalá zbraň, naprosto legální a je téměř nemožné být obviněn z nepřiměřené obrany, dostanete se s tím všude včetně letiště, soudů spod.

O taktickém peru také trochu uvažuji. Hlavně pro cesty do zemí jako třeba Belgistán. V zemi, kde máme podle eurostatu 60 x větší míru loupeží než v ČR a legálně tam nesmíte nosit ani pepřák, se s holejma rukama cejtim trochu nesvůj.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#47 » pon 19. pro 2016, 20:19

Zbraň stará stovky, možná i tisíc let. Pořád a pořád objevuji nové možnosti použití. Spolu s trochou odvahy naprosto nepřekonatelná. Pod metr vzdálenosti od protivníka rozhodně lepší než pistole, lepší by byla možná jen pistole se správným tupým hrotem.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#48 » úte 20. pro 2016, 12:51

Jirik.fx: nůž by asi ve většině případů odvedl lepší práci než taktické pero, ne? Výhodu taktického pera a důvod pro pořízení vidím především v tom, že s ním člověk projde i tam, kde by ho za cokoliv jiného popotahovali.
A příjemnej bonus je, že se s tím dá i psát. Zbraň narozdíl od propisky nezapomínám, takže když bude propiska zbraní, budu na ní víc myslet. Projisotu je ale asi lepší nosit i poznámkovej bloček, jako se v některých zemích doporučuje rukavice a míček k baseballce v autě :D



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#49 » čtv 22. pro 2016, 15:42

Pistol (full-size) velmi vynimocne. Planujem kupit nieco mensie. Momentalne pre bezne dni je to pepr. sprej a nozik.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#50 » čtv 22. pro 2016, 17:20

Poslední dobou čím dál častěji P-07. Ne proto, že bych se cítil v nebezpečí (u nás je zatím klídek) ale abych si zvykal, a nepřišlo mi divný ji mít na zadku třeba celý den v autě.
Když jdu na pivo, beru ESP SCORPY 200 (el. paralyzer kombinovaný s pepřákem) moc šikovná hračka. Nebo někdy nůž.
Na dovolenou se mi osvědčilo brát sekyrku Fiskars X5. Malá, lehká, ostrá jak břitva, perfektně se drží a má pouzdro na opasek. V karavanu ji jako kempingový nástroj vždycky obhájím. Když jsme byli na motorkách na Ukrajině nebo v Albánii, tak kamarád jako kempovací nástroj obhájil i půlmetrovou mačetu přidělanou vzadu na báglu, a já měl tu X5 taky přidělanou po ruce na padacím rámu. Samozřejmě je to jak kde, do Německa bych s mačetou nejel, ale s tou sekyrkou klidně.

Uživatelský avatar
Jirka-t
Příspěvky: 150

Příspěvek#51 » pát 23. pro 2016, 18:06

Už pár měsíců nosím denně a pistole mi takřka přirostla k boku. Tento týden jsem byl nucen jeden den bez a byl to takový nezvyk, který bych přirovnal k nošení úplně na začátku. Stala se z nás nerozlučná dvojka. Nosím Makarova s 8,1cm nábojů.



Luba2
Příspěvky: 23

Příspěvek#52 » úte 7. úno 2017, 23:23

Nosím denně Kevina, prozatím náboje jen v zásobníku, ale chystám se na nošení s nábojem v komoře. Ještě nemám odladěné pouzdro. Mám vnitřní od Dasty a vnější samosvorné kydexové.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#53 » stř 8. úno 2017, 08:37

Pablo.gs: dobrej nápad, díky.
Luba2: viděl jsem univerzální pouzdro od Dasty, nechci je pomlouvat, ale šel jsem raději do samosvorného pouzdra dělaného přímo na mojí zbraň (P-07).
Jirka-t: přesně tak, mám to úplně stejně, jak to nemam u sebe, tak je to divný.



Luba2
Příspěvky: 23

Příspěvek#54 » stř 8. úno 2017, 10:36

kk: tu Dastu mám přímo na Kevina a to kydexové mám také přesně na Kevina. Kydexové je na tažení zbraně daleko lepší. A co je také důležité, je to samosvorné držení. Vnitřní pouzdro je ale lepší pro skryté nošení. Tak budu ještě asi hledat ( např. vnitřní kydexové).

Uživatelský avatar
RJ
Příspěvky: 19

Příspěvek#55 » pát 17. úno 2017, 14:11

Nosím denně a jen full-size ocel, ve vnitřním kydexovém pouzdře spolu s náhradním zásobníkem, taktéž vnitřní kydexové. Pravda někdo může namítnout, že nosit za pasem přes kilo těžkou pistoli není moc praktické, ale já jsem s tím naprosto v pohodě a ve skutečnosti pokud má člověk kvalitní pouzdra a opasek, tak po chvilce ani nevíte, že něco sebou taháte. Nemám pocit, že by mě to nějak omezovalo. Nic jiného obranného na bázi EDC ani nenosím, snad jen svítilnu s ostrými hroty v kapse.



Luba2
Příspěvky: 23

Příspěvek#56 » úte 12. zář 2017, 20:15

Zhruba už půl roku nosím jen s nábojem v komoře, denně (kromě cest do zahraničí). Stále Kevin, vnější kydexové pouzdro, vhodný opasek.



jark
Příspěvky: 34

Příspěvek#57 » stř 13. zář 2017, 05:16

Hezký den, omlouvám se, jsem tu nový, za 14 dní jdu na zkoušky. Než jsem našel tohle téma,ptal jsem se na jiném :-(
Když pročítám různé příspěvky, mám dojem, že skoro každý zbraň nosí, nebo o tom uvažuje. Chápu, že je tu velká skupina, která pracuje se zbraní a je zvyklá ji nosit i v civilu. Zajímalo by mě, kdo nosí zbraň i v civilním zaměstnání (mimo prodavačů v rizikových oblastech a lokalitách), na výletech....a proč? Proč nosíte, jste ohrožení, prevence, lokalita, politická situace?
Zájem je vyloženě "statistický".
Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#58 » stř 13. zář 2017, 06:29

Kdo je pripraven, neni prekvapen. Asi takhle



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#59 » stř 13. zář 2017, 06:34

Já třeba pořád ještě nenosím z praktických důvodů (pořídil jsem příliš velkou zbraň na to, abych ji mohl do práce nosit skrytě a přitom pohodlně). Nicméně Serz to vystihl docela přesně, plus u mě je tam ještě jeden důvod. Dnes je situace dobrá, bezpečná, pohybuju se v celkem klidné části města, takže pravděpodobnost že ji budu potřebovat je skutečně velice nízká. Ale za nějaký čas to tak mít nemusí - a já už potřebuju být zvyklý a mít natrénované návyky. Proto nadále hledám způsob, jak pravidelně nosit, přestože mě osobně by asi většinu roku stačil pepřák v kapse :)

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#60 » stř 13. zář 2017, 06:50

Když jsem kdysi chodil na sebeobranu, tak když jsme probírali nošení nože, tak mimo jiné zazněla informace, že samurajové jen vytasili a zase zandali meč asi 100x za den, aby měli nácvik a v případě potřeby se jim nezasekl v pouzdře. S nožem to šlo (i když se mi jednou povedlo v přítmí chodby paneláku vyděsit sousedku - naštěstí nenesla vajíčka ani lahve), s pistolí samo cvičit tasení jde "jen doma", ale být zvyklý, že mám "něco" na opasku je taky důležité.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů