Vybíjíte při odkládání zbraň, kterou denně nosíte?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#16 » úte 20. pro 2016, 13:39

I do té schránky ukládám se zásobníkem mimo, jak jsem v prvním příspěvku psal. Především proto, že jsem nováček a mám zatím ve zvyku často cvičit nasucho.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#17 » úte 20. pro 2016, 14:04

Stewie: do trezoru pochopitelně zásobník mimo, příruční schránka ale není trezor a jaký pak je rozdíl nechat si na noc v šuplíku nabitou zbraň a to, jak někteří uvádějí, dokonce i s nábojem v komoře? Ta schránka pouze zamezí tomu, že když třeba někdo ve spánku hrábne pod polštář rukou, tak že nehmátne na spoušť a nezastřelí třeba vedle ležící manželku.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#18 » úte 20. pro 2016, 14:07

Ty uvozovky byly právě na tu schránku. Jak jsem psal - zásobník v šachtě mi žily netrhá, ten náboj v komoře odložený na stolku nebo i ve schránce už je z mého pohledu hodně špatně.



zkpet
Příspěvky: 52

Příspěvek#19 » úte 20. pro 2016, 14:11

Já to dělám tak, že po příchodu domů vytahuji z pouzdra (náboj v komoře), okamžitě nasazuji trigger guard a ukládám do gunvaultu vedle postele. Považuji to za zcela bezpečné a vyhnu se tím tak zbytečné manipulaci při nabíjení/vybíjení.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#20 » úte 20. pro 2016, 15:27

Já mám v komoře furt. Večer pouzdro s pistolí pouze přemístím z opasku do šuplíku nočního stolku a ráno zas naopak. Teprve když pistoli vyndavám z pouzdra z jiného důvodu, než je střelba, tak vyjímám zásobník a zbraň vybiju.

Ad riziko požáru - kdyby hořel noční stolek do té míry, že by to iniciovalo výstřel, tak už by byl výstřel (do stěny za stolkem) asi to nejmenší, co by mě trápilo.

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#21 » úte 20. pro 2016, 15:39

Když jde zbraň z pouzdra tak pokaždé a hned. Když jde zbraň do pouzdra tak jde knedlík zase dovnitř.

Uživatelský avatar
radimnet
Příspěvky: 167

Příspěvek#22 » úte 20. pro 2016, 15:40

zkpet píše:Já to dělám tak, že po příchodu domů vytahuji z pouzdra (náboj v komoře), okamžitě nasazuji trigger guard a ukládám do gunvaultu vedle postele. Považuji to za zcela bezpečné a vyhnu se tím tak zbytečné manipulaci při nabíjení/vybíjení.

Nabíjení a vybíjení není zbytečná manipulace ale určitý druh tréninku.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#23 » úte 20. pro 2016, 19:29

Trvalým nadrcáváním jednoho náboje se může střela "potopit" do hilzny a tím se mohou zvednout tlaky při výstřelu. Pokud někdy vybíjím, měním pořadí nábojů a po nějaké době to na střelnici vypustím na terč a naplním novými náboji.



mrkev
Příspěvky: 69

Příspěvek#24 » úte 20. pro 2016, 20:36

paza píše:...že když třeba někdo ve spánku hrábne pod polštář rukou, tak že nehmátne na spoušť a nezastřelí třeba vedle ležící manželku.
Mohu se zeptat, jak by se mohlo přihodit, že by někdo ve spánku náhodou nahmatal spoušť a překonal tímto náhodným dotykem odpor spouště v DA, navíc ještě v situaci, kdy zbraň nedrží, ale ta leží volně? Pochopitelně nepředpokládám, že by měl pod polštářem cocked and unlocked...
Jinak, co se týče úvodní otázky autora vlákna, při odkládání vybíjím a vyndaný, leč plný zásobník ukládám samostatně.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#25 » úte 20. pro 2016, 20:42

Vcelku snadno jako se vcelku snadno někdo jen tak náhodně občas postřelí a to ani nespí...



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#26 » úte 20. pro 2016, 21:24

Asi tak, ve spanku muze delat clovek cokoli...



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#27 » úte 20. pro 2016, 22:59

Já mám vetšinou zbraň po ruce, ale zásobník venku případně bez náboje v komoře, pokud není v pouzdře.



zkpet
Příspěvky: 52

Příspěvek#28 » stř 21. pro 2016, 10:55

radimnet píše:
zkpet píše:Já to dělám tak, že po příchodu domů vytahuji z pouzdra (náboj v komoře), okamžitě nasazuji trigger guard a ukládám do gunvaultu vedle postele. Považuji to za zcela bezpečné a vyhnu se tím tak zbytečné manipulaci při nabíjení/vybíjení.

Nabíjení a vybíjení není zbytečná manipulace ale určitý druh tréninku.
Trénuju jinak a poměrně dost..;)



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#29 » stř 21. pro 2016, 12:36

Když odcházím, zásobník do zbraně, nadrcnu a do pouzdra. Přijdu, vybiju a zbran uložím. Nechávat někde, kdekoli, třeba v boxu, nadrcnutou zbraň je vzhledem k dětem nepřijatelné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů