Vybíjíte při odkládání zbraň, kterou denně nosíte?

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1 » úte 20. pro 2016, 10:56

Vybíjíte při odkládání zbraň, kterou denně nosíte? Uvažuji situaci, kdy se nechystáte zbraň uložit na měsíc do trezoru, ale večer odkládáte zbraň, kterou hodláte druhý den ráno opět vzít a nosit.
Pro takové situace používám schránku GanVault s rychlým přístupem, kterou používám i jako cestovní třeba na vícedenní návštěvy u rodičů atd.. Sice zatím nemám děti, ale říkám si, že i tak je dobré zvykat si nenechávat zbraň válet někde doma volně.

Zásobník vždy vyndávám. Zatím ale nenosím náboj v komoře. Dovedu si ale představit, že kdybych v komoře nosil, každodenní vyhazování náboje z komory a následné ládování zpět do zásobníku by mi asi po nějaké době připadalo jako poměrně značný vopruz.
Necháváte někdo zbraň, kterou denně nosíte, ležet nadrcnutou (vhodně umístěnou mimo dosah dětí), nebo zastáváte názor, že si tak člověk zadělává na průser?



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#2 » úte 20. pro 2016, 11:09

To snad ani nemůžeš myslet vážně...

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#3 » úte 20. pro 2016, 11:36

Stewie, proč by to nemohl myslet vážně? Prostě mu normálně odpověz a hotovo!

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#4 » úte 20. pro 2016, 11:40

Předpokládám, že velká část lidí asi považuje odkládáná nabité zbraně s nábojem v komoře za hazard. Já bych něco takového nedělal. Přesto ale myslím, že se najde hodně lidí, kteří to dělají, obzvláště, pokud žijí v domácnosti sami, nebo jen s dalšími dospělými osobami se ZP.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#5 » úte 20. pro 2016, 11:45

Odpovídám - nabitou zbraň z ruky prostě nepoložím. To, že ti přijde každodenní vybíjení jako opruz je jen výmluva tvé lenosti. Zbraň není telefon, který vyhodíš z kapse a položíš kde se ti zachce.
Může se stát cokoli, položíš ji blbě na stůl, spadne, ty ji v reflexu drapneš ve vzduchu a vystřelíš. Pokud máš zbraň nabitou, tak by neměla být nikdy jinde, než v tvých rukách, nebo za pasem v pouzdře.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#6 » úte 20. pro 2016, 11:48

Stewie: Však taky nabitou zbraň doma ležet nenechávám a náboj v komoře nenosím z jíných důvodů, než obtížnější vybíjení. Přesto ale myslím, že to, co považujete za zcela nepřijatelné, považuje část lidí z anaprosto normální.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#7 » úte 20. pro 2016, 11:51

Počky...možná jsem tě blbě pochopil. Tu "nabitou" zbraň jak jsi psal bereš jako JEN zásobník ve zbrani, nebo nataženou?

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 332

Příspěvek#8 » úte 20. pro 2016, 11:55

Já jsem si vytvořil pravidla, že nabitá zbraň (= nadrcnutá) může být pouze:
    - v ruce
    - na střelnici na pultu
    - v pouzdře na opasku
    - volně ložená doma, ale jen s nasazeným trigger guardem (bez něho ani vteřinu volně ložená)
Doma může být také nenabitá, bez trigger guardu a zásobník vedle ní.
(nemám doma děti ani osoby bez ZP)

Když jí nechávám samotnou, tak jen vybitou, zásobník vedle ní a je to celé v trezoru (v souladu se zákonem).
Do toho vybíjení se mi moc nechtělo, ale ani se mi nechtělo porušovat zákon. Co mě přesvědčilo úplně je možnost požáru a odpálení náboje. Když se odpálí ve zbrani, efekt je úplně jiný než když se odpálí v zásobníku , ležícím vedle zbraně.

Takže tak.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#9 » úte 20. pro 2016, 11:59

Stewie píše:Počky...možná jsem tě blbě pochopil. Tu "nabitou" zbraň jak jsi psal bereš jako JEN zásobník ve zbrani, nebo nataženou?

Co se týká mě, nosím bez náboje v komoře. Takže prostě vyhodím zásobník, i když vím, že náboj v komoře není, zkontroluju komoru a zbraň odložím. Přesto ale předpokládám, že existují lidé, kteří odkládají nejen se zásobníkem ve zbrani, ale i s nábojem v komoře.
Edit: třeba pedro je prý jeden z nich, pokud se nachází doma a zbraň tak není bez dozoru. Jak ale píše, řeší to krytem spouště.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#10 » úte 20. pro 2016, 12:09

Spíše byl dotaz asi míněn tak, jestli zbraň s plným zásobníkem ale bez náboje v komoře nechává někdo třeba v šuplíku u postele pro případ nutné obrany při nenadálé noční návštěvě. A tak to asi má nemálo lidí...

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#11 » úte 20. pro 2016, 12:29

paza: v rodinném domku, kde je možnost vniknutí oknem, bych možná zbraň se zásobníkem přímo u postele nechával, v paneláku zastávám názor, že zamčené vstupní dveře a klíč v zámku jsou nejlepším opatřením proti nezvané noční návštěvě. Tito noční vetřelci prý raději zkouší dveře a snaží se najít spíš byt, kde majitel jen zabouchnul. Takový se prý dá otevřít téměř nehlučně během chvilky.
Samozřejmě je možné důstat se i do zamčeného bytu, ale přeci jen, v noci, kdy je v domě plno lidí, je to mnohem zdlouhavější, hlučnější a tedy i riskantnější.
No a tak nějak doufám, že snaha dostat se přes zamčené dveře, by mě vzbudila a měl bych čas vzít zbraň z bezpečnostní schránky.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#12 » úte 20. pro 2016, 12:38

Pokud by to potřeboval pro případ obrany, tak by ji měl mít nabitou a náboj v komoře.

Nebo má někdo rychlejší reflexy, když je v pyžamu a rozespalý ???



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » úte 20. pro 2016, 12:41

Zásadně ne (nenosím v komoře ...- zatím..... ale s tím nemám po x letech problém ) a mám ji vždy po ruce takovým způsobem (holt jsem si tak zařídil život. Ti co mají někoho kdo je na nich doma zcela závislý - např.pes atd. to znají) abych ji mohl použít a zároveň zamezit zneužití z blbosti, zvědavosti nebo záměru.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#14 » úte 20. pro 2016, 12:57

Já jsem vycházel z toho, že oldlamehand píše, že zbraň dává do příruční trezorové schránky GanVault, tudíž jsem to bral tak, že příjde domů, zbraň s plným zásobníkem zamkne do schránky, tu si na noc dá pod polštářek a ráno si ji zase vezme s sebou ven. Nic proti tomu pokud ke zbrani nemůže nikdo jiný získat přístup.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#15 » úte 20. pro 2016, 13:32

paza: V takovém případě na tom nevidím nic špatného. Ten zásobník ve zbrani v "trezoru" mi nijak žily netrhá.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 38 hostů