Zbraň a pípáky v obchodech

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1 » čtv 22. pro 2016, 00:04

Dnes se mi stalo, že při mém vstupu do dvou různých obchodů v obchodním centru spustil alarm. Předtím jsem nenakupoval nic, z čeho by mohl prodavač zapomenout sundat bezpečnostní štítek. Alarm v jiných obchodech nereagoval.
Nikdy jsem neměl moc důvod zkoumat, jaké různé bezpečnostní systémy jsou v obchodech využívány.
Je možné, že bezpečnostní systémy v některých obchodech reagují na vstup osoby se zbraní nebo střelivem? Nebo to byla jen shoda náhod? Když jsem procházel centrem, každou chvíli jsem slyšel z nějakého obchodu pípání při vstupu nebo odchodu různých lidí a nevypadalo, že by to ochranku příliš vzrušovalo. Skoro jsem měl pocit, jako by teď před Vánocema ty systémy měli nastavené, aby ragovaly na každou blbost, takže nevím, jestli tam může být nějaká souvislost se zbraní.



Luboš16
Příspěvky: 111

Příspěvek#2 » čtv 22. pro 2016, 06:57

Na zbraň ani střelivo rámy v obchodech nereagují, jediný problém je, že některé kódy zboží se po určité době nebo po vyprání opět aktivují a pokud je jejich nastaveení shodné s hodnotami nastavenými v rámu, tak alarm spustí. Buď v klidu a dál vesele zbraň nos.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#3 » čtv 22. pro 2016, 07:29

Díky. :-) Odhalen "pachatel". Byl to asi štítek v několik let staré knížce. Kdyby to pípalo u vstupu do khnihkupectví, možná by mě to trklo hned a napadlo mě zkontrolovat jí.
Tohle ale byly nějaké obchody s hadrama. No, každopádně jsem rád, že to nesouvisí se zbraní. Vzbuzovat pozornost ochranky při nošení rozhodně není žádoucí.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#4 » čtv 22. pro 2016, 07:54

Mě se stávalo že alarmy v rámech spouštěly na zdroj od noťasu v baťohu na zádech. Dělala to indukce na smotaném síťovém kabelu.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#5 » čtv 22. pro 2016, 07:55

Většina ochraných štítků jsou jedmoducé rezonanční obvody, na papíru kovová folie zatočená jako cívka a napařený kondenzátor. Deaktivace je propálení toho kondenzátoru. Jestli zvedli na vánoce citlivost, tak si zapískají.
RFID se nepoužívají tak často.



scink
Příspěvky: 167

Příspěvek#6 » čtv 22. pro 2016, 08:05

Taky jsem nedavno pipal. Securitak me chtel sacovat, coz s jsem s ohledem na K 100 u pasu odmitl a rekl, ze pokud si mysli, ze jsem neco odcizil tak at privola PCR, batoh jsem mu ukazal a odesel. Doma jsem zjistil, ze jsem mel n podrazce boty nalepeny takovy ten prouzek....



mihlit
Příspěvky: 424

Příspěvek#7 » čtv 22. pro 2016, 09:05

Ty lepící ochranné papírky jsou jak již bylo napsáno jen měděná folie "vystřižená" tak, že tvoří rezonanční obvod kondenzátor a cívka. Deaktivace se provádí tak, že se to dá do silného elektromagnetického pole a velké naindukované napětí kondenzátor zničí (prorazí=zkratuje). Problém je, že časem to v místě průrazu zoxiduje, čímž se opraví izolace kondenzátoru a on opět začne fungovat. Pokud to jde, je dobré tu nálepku strhnout či jinak vic poškodit, aby se vyhlo obtěžování od ostrahy, co chce zrovna projevit nějakou aktivitu.

Na zbraně ani jiné větší množství železa ty rámy nereagují

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#8 » čtv 22. pro 2016, 09:49

Jen potvrzuji, že na zbraň to nereaguje.



tmks
Příspěvky: 19

Příspěvek#9 » čtv 22. pro 2016, 12:19

takže od toho pípání se čeká ten psychologický efekt, aby se zloděj rozběhl :)

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#10 » čtv 22. pro 2016, 12:35

Mně se toto jednou stalo se zánovníma riflema. Prodejce nevyndal ze zadní kapsy nalepenej čip, oddělal jen ten placatej plastovej. Rifle jsem po čase oblíkl a vyrazil do jinýho obchodu kde jsem pípal. Zajímala se o mě ochranka, naštěstí mě přítelkyně upozornila na nový oděv a čip jsme našli - vyřešeno.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#11 » čtv 22. pro 2016, 18:15

Tak s tímto máme "veselý" zážitek z dovolené ve Španělsku - zazpíval nám průvodce pro Španělsko z knihovny z ČR. Následovalo odvedení mimo pohoršené pohledy místních (zase Ti zloději z východu) a vyskládávání obsahu zavazadla. Po zjištění o co se jedná sice následovala omluva od sekuriťáka ale ten pocit, kdy si Vás odvádějí stranou je fakt k nezaplacení. Navíc s jazykovou bariérou super vyřizování - my neuměli španělsky, oni zase anglicky.

Uživatelský avatar
RJ
Příspěvky: 19

Příspěvek#12 » pát 17. úno 2017, 12:53

Ahoj, všeobecně s pípáky v obchodech nemám problém. Nepípají ani pokud procházím se zbraní u pasu (ocel, plná velikost). Na úřady, kde jsou bezpečnostní rámy zbraň nenosím. Jedinou výjimkou, kde jsem si zapípal při vstupu i výstupu do obchodu byl obchod se zbranění v Plzi Alpha-Tactical. Tam jsem si zapípal a obsluha prodejny to brala zcela normálně, vlastně se dá říci že nehli ani obočím :) . Nevím jak jim to tam funguje, ale mají to tam zřejmě kvůli tomu, aby věděli, kdo jim tam chodí se zbraní.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#13 » pát 17. úno 2017, 16:05

Jj Taurus u pasu nepipa. Kdyz sem byl poprve u soudu a nevedel ze maji ramy, tak sem nuz nechal v uschove. Zbran tam nenosim a ani nevim, zda ty skrinky jsou pro zbrane pouzitelne.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#14 » pát 17. úno 2017, 16:09

Securiťák v krámu nemá nárok vás nebo vaše zavazadla jakkoliv prohledávat. Nenechte se. Zvlášť pokud nosíte (ale to strejdovi z ochranky neříkejte). Stačí jim obvykle jen slušně vysvětlit, že jim nic ukazovat nebudete a že pokud mají dojem, že jste něco ukradli, nechť zavolají PČR. Pokud zrovna nebudete vypadat a chovat se jako "mladíci", nebudou to řešit.

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#15 » pon 20. úno 2017, 09:56

V alfatacticalu se mi to nikdy nestalo. Ale mám plastovku :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů