Reportáž TV Nova- Postřelení kočky

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#16 » ned 19. úno 2017, 19:33

Sousedi maji psa, ktery steka celou dobu co jsou v praci. Jenze ono je to prece jejich mazlicek a clen rodiny, takze my musime drzet hubu. Kdybych mohl tak jsem ho odprasknul uz davno.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#17 » ned 19. úno 2017, 19:34

to zedik
každá mince má dvě strany. pokud někomu chodí kočka srát do udržovaného záhonku a majitel to neřeší (klasická vesnická polotoulavá kočka) pak opravdu může dopadnout všelijak

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#18 » ned 19. úno 2017, 19:39

Dopadnout všelijak to může, ale zastřelit kočku v obytné zóně není v rámci zákona.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#19 » ned 19. úno 2017, 19:49

Jak to víš? Když ti cizí kočka vleze do chovu např. křečíků, lze ji v rámci KN i zastřelit, pokud škodě nelze zabránit jinak. Chci říct, že nikdo nemáme dost informací, bylo by vhodné se zdržet radikálních výlevů, které padly výše.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#20 » ned 19. úno 2017, 19:56

To jako že Ti projde po zahradě a tím Ti vleze do chovu křečků ?

Ale pokud někdo použije zbraň v KN nebo NO tak to musí ohlásit. Stalo se to tak ? Nestalo. To by na té Nově asi věděli, ne ?



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#21 » ned 19. úno 2017, 19:59

Ja bych zas ale zpravodajstvi TVN nebral uplne za bernou minci, aby se nakonec neukazalo, ze ji vzal soused lopatou...

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#22 » ned 19. úno 2017, 20:52

Kencui píše:Sousedi maji psa, ktery steka celou dobu co jsou v praci. Jenze ono je to prece jejich mazlicek a clen rodiny, takze my musime drzet hubu. Kdybych mohl tak jsem ho odprasknul uz davno.


Sousedovo štěká celou noc - moc prima v létě - i přes den - zavřená v kotci... :x Taky máme psa (toho posílám na kočky - minimálně jedna mi poničila lak mého plechového mazlíka (auta a řízení je můj největší koníček), takže kapota na lak..), takže citovou vazbu chápu, ale hubu nedržím, protože spát chci v klidu.



zedik
Příspěvky: 121

Příspěvek#23 » ned 19. úno 2017, 21:01

jako pánové sorry..ale to jako myslíte vážně mluvit o střílení na psa za to že stěká,kočku že se vysere v záhoně nebo že poťape haupnu ???? dochazí vám,že to jsou zviřata a dělají jen to co dělali vzdycky? pokud se mi přes haupnu přešla kočka a auto je středobod mého života házim přes něj třeba plachtu na noc (i když teda já měl ťapky na autě od koček/kun mockrát a poškrábaný to nikdy nebylo).střílet kočky,že se vysere do záhonu? kočka prostě sere kde to může zahrabat - to jako když se do záhonu vysere pes nebo jím proběhne malé dítě taky na ně budete střílet ? štekající pes chápu ,že je vopruz ale on určitě neštěká bez důvodu takže tam asi bude problém s majitelem.ale místo toho hodit řeč s majitelem střílet psa kterej za to nemůže? měl jsem za to že jsou tu rozumnější lidi,nicméně pevně věřím,že některé názory jsou jen momentální úlet a není to myšleno vážně



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#24 » ned 19. úno 2017, 21:22

Střílet na kočku nebo psa by se nemělo, ale majitel by si měl svého miláčka také ohlídat. Chovám psa, a bez dozoru ho teda nenechávám. Stejné by to mělo být s kočkou. To se někdo o svého miláčka nebojí?



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#25 » ned 19. úno 2017, 21:32

za zvíře si má zodpovídat jeho majitel, ale na kočku co si oblíbila cizí záhonek moc jinejch věcí než štětinama do kožichu nefunguje
a nejhorší je naprosto nekritickej majitel
a pro zedik
chce to číst co osatní píšou, nikdo nenapsal, že by střílel psi a kočky a matky s kočárkama



jaro.63
Příspěvky: 73

Příspěvek#26 » ned 19. úno 2017, 21:39

Tu reportáž jsem si vyhledal a pozorně shlédl. Můj závěr je ten, že byla velice účelová. Začátek a průběh zprávy je totální útok na city národa a závěr totální útok na legální držitele zbraní bez konkrétních důkazů, že to udělal někdo z nás. Výsledek: uslzený divák a přiživení odporu ke zbraním. Zřejmě na podporu směrnice EK a proti Chovancovi s ústavním právem.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#27 » ned 19. úno 2017, 21:57

kolombo píše:To jako že Ti projde po zahradě a tím Ti vleze do chovu křečků ?

Ale pokud někdo použije zbraň v KN nebo NO tak to musí ohlásit. Stalo se to tak ? Nestalo. To by na té Nově asi věděli, ne ?

Ta povinnost se vztahuje pouze na držitele ZP (§ 29 ZoZ, snad jsem hledal správně), kdyby šlo o D, pak tuto povinnost nemá. A co Nova ví a co odvysílá, to nemusí být vždy totéž. Není nutné informace překrucovat, někdy stačí neříct vše, proto bych si na základě informací od nich nikdy názor nedělal.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#28 » ned 19. úno 2017, 22:16

P.V. nezapomeň zlikvidovat všechny ptáky co se ti na to auto vykákli :roll:

Pane bože kam ten svět spěje když jsou lidi schopný vypustit z hlavy takovýhle výblitky

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#29 » ned 19. úno 2017, 22:27

Kam ten svět spěje, když lidí vidí něco, co nikdo nepsal... :roll: :lol:

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#30 » ned 19. úno 2017, 22:50

Použití každé zbraně v KN a NO by se mělo hlásit. S kategorií zbraně a držením ZP to nesouvisí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů