Stabilita funkce pružin zásobníků...

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#1 » sob 18. bře 2017, 23:16

Nějak jsem v diskuzi nedohledal patřičné ucelené vlákno, takže…
Můžete někdo z vlastní zkušenosti napsat, zda, jak, za cca jakou dobu a v jakých souvislostech nastanou případné problémy s podáváním nábojů do nábojové komory u krátkých i dlouhých zbraní při delším napáskováním zásobníků, zkušenosti se zásobníkovými pružinami u jednotlivých konkrétních zbraní…? Obecný princip únavy kovových materiálů stlačených pružin je zřejmý, takže prosím jen věcně z praxe, bez pocitů a dojmů… Střílím pro zábavu a radost zhruba čtvrt století, zatím jsem nenosil a až současná realita mě asi dokope k tomu, že bych měl mít alespoň jednu ze svých ,,hraček“ v pohotovějším režimu, když už se mi případný revolver nevejde do povoleného počtu kusů v certifikovaném ,,úložišti“… Rád se poučím a názory na můj dotaz si dokážu pragmaticky přebrat…
Díky za relevantní reakce…
Din



kiv61
Příspěvky: 580

Příspěvek#2 » sob 18. bře 2017, 23:35

Safra, co tedy chceš slyšet?
Princip únavy materiálu pružin v čase je Ti tedy znám, "pocity a dojmy" Tě nezajímají ...
Mohu pouze doporučit si to prostě vyzkoušet.


Zde je Tebou požadovaná (samozřejmě ryze subjektivní) "praxe":
Mám trvale napáskované v trezoru 4 zásobníky ( 2x9L, 2x 7.62*39 koupené jako nové) už asi 5 let a jsou pořád tvrdé jako prase i když jsem doufal (dosud marně), že by se mohly časem trochu unavit.
Zatím se jim nějak moc nechce a unavenej jsem spíš já, když je při střelbě a před uložením musím znovu nabíjet ... :twisted:



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#3 » ned 19. bře 2017, 07:08

kiv61: zajimave, ja mam rok stale 2 zasobniky po 15 a taky nevidim nejake zmeny v "odporu" pruziny pri paskovani.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#4 » ned 19. bře 2017, 09:44

Kk: ale kiv61 napsal uplne to samy



N560
Příspěvky: 118

Příspěvek#5 » ned 19. bře 2017, 11:04

Ja mam cca 3 roky napaskovany 16r zasobnik do CZ75. Koupil jsem ho novy na noseni do Shadowa a kdyz jsem ho rozbalil a chtel poprve naplnit, tak to prakticky neslo po cca 5. naboji zmacknout. Tak jsem po pulhodine zapaseni a nadavani tam ty naboje nacpal a nechavam naplneny. Ale palec jsem mel uplne dorizeny... Po nejakem tydnu to o neco povolilo, ze uz se to da naplnit i bez kleni, ale dal uz je to roky na stejnem odporu (docela velkem). Naopak Shadowacke zasobniky, ktere byly u pistole (tez nove) jsou od zacatku pekne mekke a jdou naplnit uplne snadno...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#6 » ned 19. bře 2017, 11:15

Kéž by se mi unavily pružiny zásobníků u PPQ i PPS, toužím po tom, neb napáskování plných zásobníků je tak na úrovni posilovny. A to jsou v trezoru uložené stále nacpané.

Uživatelský avatar
tomblaha
Příspěvky: 195

Příspěvek#7 » ned 19. bře 2017, 13:40

Originální zásobníky CZ75 a po skoro roce kdy jsou stále "v pohotovosti" žádný znatelný rozdíl při páskování... poslední dva náboje jdou hodně ztuha..



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#8 » ned 19. bře 2017, 13:57

paza píše:Kéž by se mi unavily pružiny zásobníků u PPQ i PPS, toužím po tom, neb napáskování plných zásobníků je tak na úrovni posilovny. A to jsou v trezoru uložené stále nacpané.

Snadná pomoc za +- 9 stovek... https://www.youtube.com/watch?v=kOaqyvd3LS0 Omlouvám se za OT...



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#9 » ned 19. bře 2017, 14:55

notobi: ja vim, jen jsem pridal i moji zkusenost, aby bylo videt ze kiwi neni vyjimka...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#10 » ned 19. bře 2017, 15:44

Sarkafarka.Loupeznik píše:Snadná pomoc za +- 9 stovek... https://www.youtube.com/watch?v=kOaqyvd3LS0 Omlouvám se za OT...

Sakra, to se mi líbí! K PPQ jsem nabíjecí přípravek dostal, ale ani nevím proč, ale nepoužívám ho. To ve videu se mi fakt líbí, ale cca 900,- Kč se mi za to zdá hodně, uvážím-li ještě že momentálně ušetřím díky nabíjení peníze za posilovnu, tak nevím :D



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#11 » ned 19. bře 2017, 17:07

S tím co se dodává standardně k pistolím se to nedá srovnávat, tohle je vážně parádička, rychlé a bez námahy... Možná se to dá někde na netu pořešit i levněji, třeba eBay, nebo jako já si to nechat naježit pod stromek... ;)

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#12 » ned 19. bře 2017, 17:12

Jo, máš pravdu, projel jsem pár videí a z nich hlavně Hickokovi věřím a kupuji, velice děkuji za tip :wave: :wave:

https://www.youtube.com/watch?v=kOaqyvd3LS0



Spirpin
Příspěvky: 120

Příspěvek#13 » pon 20. bře 2017, 16:24


Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#14 » pon 20. bře 2017, 17:27

To je zřejmě takový přípravek, jako dává Walther k PPQ, to je bez těch pohyblivých kulis, které má UpLULA.
Koupil jsem UpLULA, vyzkoušel jsem a je to dokonalé, přesně jak ukazuje na videu hickok.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#15 » pon 20. bře 2017, 18:21

S tím nepohyblivým co mám na glocka šly páskovat i magacíny z kamarádovy shadow2. Ta uplula vypadá vymakaně.
K tématu: Mám 2 zásobníky do g17 z nich minimálně jeden je trvale napáskovaný od r. 97. Já ho mám trvale napáskovaný 17ti od koupi v r. 14, letos tedy 20let. Bez problémů podá i poslední náboj. Co mám novější magacín z gen3, tak má znatelně pružinu silnější, ale evidentně to je fuk. Když si vezmu, jak měkkou pružinu má 33raný a taky podá i poslední náboj...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů