PČR a zbraně při silničních kontrolách

Co jinam nepatří...
genu

Příspěvek#166 » pon 24. čer 2019, 00:46

Tak jsem to přelouskal ...
Trošku mě děsí představa, jaké se tu řeší otázky držitelů zbraní (doufám), protože od držitele zbraně předpokládám elementární znalost postupů a povinností.
Každý držitel zbraně ji má POUZE a VÝHRADNĚ na základě splnění a plnění zákona a zákonů, tak nechápu ty velké řeči o tom, že policii není nic do toho, že mám u sebe zbraň.
Všechno se to řeší vždy na základě okolností.
Jestliže mi policie při kontrole uvidí zbraň na sedadle, nebo nezakrytou v kufru, tak logicky předpokládám, že je jejich POVINNOST ověřit, že zbraň držena/převážena legálně. Tudíž předpokládám dotaz o zbrojním průkaz/průkaz zbraně, abych doložil legálnost. V opačném případě jsem člověk páchající přestupek (ne-li trestná čin) s nelegálními zbraněmi.
Asi žádná policejní kontrola nebude chtít kontrolovat konkrétní zbraň na veřejnosti, prostě pokud vidí záznam o ZP v registru, tak se zeptá a nic dál. Pokud vidí (tuší) zbraň), na registru ji nevidí, tak se zase zeptá .. pokud nedoložím ZP, nebo PZ, tak mám logicky problém ...
Velké řeči o tom, že po tom nikomu nic není, nejsou pravda. Zbraň máme na základě povolení, které definuje i podmínky nošení, prokazování, kontroly atd. ... pokud s tím má někdo problém, tak ať se zbaví legální zbraně, legálního průkazu a .... (a bude s ním nakládáno úplně jinak ...)
Nenechme si srát na hlavu, ale zároveń zachovejme respekt a zbytečně nehroťme situaci, kde to není třeba ...

Indian

Příspěvek#167 » pon 24. čer 2019, 08:58

Souhlasím s genu.
Já zbraň mám skrytě i v autě. A pokud by se mne policista zeptal, jestli tamto, co se mi rýsuje pod tričkem (košilí, svetrem, bundou apod.) je zbraň, tak odpovím, že ano a že ji mám legálně. A pokud bude chtít, tak mu ukážu doklady.
Ale nebudu hlásit vše předem jak v americkém filmu. Tak daleko snad u nás nejsme. A nemá cenu věci zbytečně hrotit, když není třeba.

kolombo

Příspěvek#168 » pon 24. čer 2019, 12:51

No, nevím, kdybych měl zbraň v režimu nošení, tak bych se určitě nechtěl dostat do situace, kdy to policista zjistí a vyloží si to jako ohrožení a začne na něj reagovat.

Právě proto, že nejsme v americkém filmu, tak na to v klidu upozorním třeba tím, že jako první ukážu ZP.

Zpět na