PČR a zbraně při silničních kontrolách

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#61 » stř 6. kvě 2015, 15:15

Auto je dopravni prostredek, ne obal. Jedine v cem by stacilo, ze je uzavrene

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#62 » stř 6. kvě 2015, 16:30

a co je obal ?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#63 » stř 6. kvě 2015, 17:10

předmět který může vytvořit dutinu pro uložení a ochranu jiného předmětu. Ale případně ti to vysvětlí soudce, až tě policajti seberou. :)

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#64 » stř 6. kvě 2015, 17:32

Blacky: To mi teda fakt nějak nehraje - co je smyslem toho "obalu" z hlediska toho zákona?

IMHO aby to nebylo vidět a vylučovalo to oproti nošení (spolu s nenabitím) okamžité použití zbraně...
Zavřený kufr auta, kam není vidět, pokud jsem v přímém okolí auta - mi to jednoznačně splňuje, proč by musel být obal "přenosný"? Nebo jak jinak definovat ten obal, který máš na mysli, že auto nesplňuje?

Nebo máš nějaký výklad, kde to je upřesněno?
Díky...

EDIT:
HonzaLBC píše:...Ale podle výkladu MV je minimálně kufr u auta považovaný za uzavřený obal, tak třeba může být i celé auto.

Měl bys prosím link?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#65 » stř 6. kvě 2015, 17:47

ať je to s tím autem jako obalem jak chce, taky si myslím, že co oko nevidí srdce nebolí a pokud zbraň nebude ve vozidle viditelně nebude důvod aby ji tam někdo jakkoliv řešil (např. když bude dlouhá v tašce na zbraně na zadních sedačkách a bude z toho zřejmé, že to je přepravovaná zbraň, pravděpodobně si policajt všimne, že to nejsou rybářské pruty...... když tam bude ležet volně pečlivě přikrytá dekou a nebude vidět její tvar, proč by ho mělo nějak zajímat co tam vezu - za normálních okolností pochopitelně).... tím nechci řešit otázku co je obal a co ne, já vozím zbraně zásadně v taškách (a v kufru, aby nebyly vidět :D )

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#66 » stř 6. kvě 2015, 20:28

Zajima me to hypoteticky, protoze jestli se dobre vzpominam, resilo se kdysi, ze "ne zcela skryte" noseni (prohresek proti definici noseni, nikoli drzeni) uvnitr auta je neco jako "uvnitr vlastni nemovitosti" a tedy by melo/mohlo byt tolerovano pro mizivou nebezpecnost takoveho konani. Samozrejme nejde vylozene o kosu na sedacce nebo mavani kverem za okynkem...

Tim netvrdim, ze to tak je, jen, ze si podobnou diskusi vybavuju.
Proto me to prekvapilo s tim zavrenym kufrem auta (pod moji kontrolou).

Zajima me to proto, ze po mne chtela jednou nocni hlidka otevrit kufr. Pry dostali echo o nejake vloupacce (a typu auta?) a hledali naradi - rekl mi az potom. Vedouc, ze mam kufr zcela prazdny, jsem prohlidku akceptoval - a byli jsme oba spokojeni, ale vezt nejake zbrane a munici (v taskach nebo bez), nevim, nevim...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#67 » čtv 7. kvě 2015, 06:56

Mno prostě bys je než bys kufr otevřel řekl, že máš zbrojní průkaz, ukázál jim ho a že máš v kufru tu a tu zbran ( že si byl třeba na střelnici), ukázal jim PZ a pak kufr otevřel.

A pozor auto není nemovistost, ani jako. Myslím, že by to fakt nikdo neřešil, ale i tak to nepovažuju za skryté nošení.



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#68 » čtv 7. kvě 2015, 07:17

Starosta: "ale vezt nejake zbrane a munici (v taskach nebo bez), nevim, nevim..."

Nevím, proč by nemohl držitel zbrojního průkazu vozit v autě zbraně a munici v tašce, anebo v příslušném pouzdře? Jak by se potom s dlouhou kulovou dostal na střelnici? Zbraň musí být skryta, co je komu po tom, co mám v tom dlouhém pouzdře? Může tam být hudební nástroj, flétna, saxofon a tak. :D Samozřejmě bych na to při kontrole policajty dopředu upozornil, jak už kdosi psal.



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#69 » čtv 7. kvě 2015, 08:20

https://drive.google.com/file/d/0B4_hBl3_SXqBY1BaM3Iwc19KVVU/view?usp=sharing
Obrázek

Jestli nehledáte problém tam, kde není. Stačí kus hadru a není důvod k přestupku. (Pro šťouraly, za jízdy z domova na střelnici není zmuchlán v koutě :))

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#70 » čtv 7. kvě 2015, 09:30

Luky to teď možná trefil. Jak přenesu zbran skryte do auta, na střelnici a zpět? V nejakém pouzdre, hadru. Prostě tak, aby to policajti (nikdo) primarne nevideli. A pak tedy jaky by byl duvod to v kufru auta z obalu vyndavat?

Uživatelský avatar
dagobert
Příspěvky: 146

Příspěvek#71 » čtv 7. kvě 2015, 13:11

Takže jestli to správně chápu, tak silniční kontrola má nárok na řidičák a doklady od auta. Policejní hlídka (což asi zahrnuje i silniční kontrolu) má nárok na občanku. Nevím, že by hlídka měla nárok lustrovat ZP a PZ, nebo má? Co si myslím, tak určitě nemají nárok na kontrolu zbraní, na to má nárok jen příslušný útvar pro zbraně a střelivo. (Kam tě asi můžou předvést, když se budeš moc cukat.)

Nebo je to jinak?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#72 » čtv 7. kvě 2015, 13:21

ano ma narok, dokonce ti muzou zabavit zbran na dobu nutnou treba k provedeni prohlidky vozu atd. ;)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#73 » čtv 7. kvě 2015, 13:37

to, jestli máš u sebe zbraň oprávněně a nejsi pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek, případně následné úkony po kladném zjištění může každý policista

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#74 » čtv 7. kvě 2015, 14:32

Mno zase je to takové šalamounské. "příslušný útvar policie" ti vydá zbroják, udělí vyjímky atd atd. A taky tě může kontrolovat.

Jakýkoli policajt tě může podrobit dechové zkoušce, ale pouze pokud jsi ji držel, nebo manipuloval na veřejnosti.

Takže je otázka, co je příslušný útvar, zda tím bylo myslěno útvar pro zbraně, nebo "místně příslušný utvar."

Ale zase je asi zbytečné se dohadovat. Prostě předložíš co máš a vše je ok. :)



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#75 » čtv 7. kvě 2015, 17:24

"Příslušný útvar" je krajské ředitelství podle místa pobytu - §10/2 ZoZ.
Pouliční šlapák tudíž nemůže požadovat "předložení ke kontrole" ZP, PZ ani zbraně samotné, jistě však má právo ověřit, zda má kontrolovaná osoba u sebe zbraň oprávněně - pokud ne, je to přinejmenším přestupek a ten má nejen právo, ale i povinnost řešit. Tož o čem se vlastně dohadujeme?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů