PČR a zbraně při silničních kontrolách

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
pidibi
Příspěvky: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » sob 24. črc 2010, 08:46

mrknete na fotku u clanku
http://zpravy.idnes.cz/policie-o-vikend ... domaci_cem" onclick="window.open(this.href);return false;
PCR zastavuje motorku a ma ruku na zbrani,ze by konecne chlapci dostali nejaky instrukce a prestali byt jak ovce na porazku?
Obrázek

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » sob 24. črc 2010, 13:07

Ta fotka je dost malá, po pravdě řečeno si spíš myslím, že sahá po nějakém jiném vybavení (z fota se mi nezdá, že by měl ruku na pažbě).
Navíc nemyslím, že by se při tom nechali fotit bulvárem.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#3 » sob 24. črc 2010, 15:15

Taky mi to připadá, že si spíš potahuje kalhoty které mu zbraň stahuje.

Uživatelský avatar
pidibi
Příspěvky: 14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » sob 24. črc 2010, 16:23

me prijde ze ma evidentne ruku na zbrani, uz podle zatoceni prstu, ale asi to tak evidentni neni :)



Luky
Příspěvky: 19

Příspěvek#5 » ned 25. črc 2010, 19:33

Já si myslím, že je to pouzdro na vysílačku.

Uživatelský avatar
rabbit3278
Příspěvky: 258
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pon 26. črc 2010, 08:22

řekl bych že ruka je na zbrani, ale je fakt možné že jen povytahuje opasek, který mu váhou zbraně klesl :lol:

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#7 » pon 26. črc 2010, 08:24

Hlavně mě nenapadá co by chtěl s bouchačkou dělat kdyby motorkář nezastavil? Sestřelí ho ? :roll:



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#8 » pon 26. črc 2010, 08:38

Ty neznáš : Stůj nebo střelím !!!
Dle mně má taky ruku na zbrani ovšem co měl v plánu provádět to nevím. Pokud to nebyla jen akční póza pro fotografa.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#9 » čtv 30. dub 2015, 09:51

Jedině, že by to byl levák. Zbraň na levé straně.... Ale podle toho, jak vysílačku drží v pravé, to na leváka nevypadá.Takže to asi na té levé straně na opasku nebude zbraň.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#10 » čtv 30. dub 2015, 09:57

Reaguješ na věc starou 5 let . :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#11 » čtv 30. dub 2015, 09:58

No, vypadá to, že sahá po zbrani a v druhé ruce drží vše ostatní, což by opět napovídalo tomu levákovi (do slabší ruky dávám vše co aktuálně nepotřebuji ale nechci to odložit). Určitě ale nepůjde o standardní situaci - tahat zbraň při zákroku. Není k tomu žádný slovní doprovod, proč byl takový postup eventuálně žádoucí.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#12 » čtv 30. dub 2015, 09:59

Blacky: sorry, já taky. Četl jsem datum jen u posledního příspěvku.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#13 » čtv 30. dub 2015, 10:04

:) mě to taky nejdřív zmátlo. až v tom článku na IDnesu mě to trklo. :) Jinak ale souhlas, je to levák a má ruku na zbrani. ( sem taky levák a dělal bych to stejně). Ale myslím, že je to promo fotka a ne reálná situace.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#14 » čtv 30. dub 2015, 10:21

S poslední naprosto souhlasím, když chci v reálu tahat zbraň budu chtít mít obě ruce volné



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#15 » pát 1. kvě 2015, 11:59

Celé postavení hlídky je s odpuštěním dementní. (Ale samozřejmě z jedné momentky nemůžu posuzovat celou situaci) Pokud policista zastavuje vozidlo, tak se současně stahuje ke krajnici a druhý se mu tam neplete a z krajnice ho zajišťuje. Pokud zůstane u středové čáry, tak v případě pokusu o ujetí nemá kam uskočit. Možná jen do protisměru a to není nejbezpečnější... Pokud jde o položení ruky na zbraň, žádný předpis to neupravuje, zákon zná jen hrozbu namířenou střelnou zbraní. Sem tsm si ale lidé samozřejmě stěžují, že jim policista rukou na zbrani vyhrožoval a pak se musí psát vyjádření co a jak se stalo...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů