Kalhoty

Co jinam nepatří...


jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1 » úte 13. čer 2017, 09:21

Nepodařilo se mi nalézt vlákno dedikované pouze kalhotám, snad jsem ho tedy zatřídil dobře.

Poslední dobou neustále řeším pohodlí při nošení. O pouzdrech je toho tady kvanta, opasky tu taky jsou probírány až až, ale o kalhotách jsem toho moc nenašel. Díky své práci jsem omezen na jednobarevné kalhoty (chinos) a případně džíny, mám trošku bříško a sedavé zaměstnání, takže hodně řeším pohodlí při sezení. Zatím nejvhodnější pouzdro k tomu účelu co mám je belly band nošený tak, abych měl zbraň na appendix carry, je super, ale narazil jsem na omezení v podobě kalhot - zbraň je vidět, protože belly band jako takový těžkou zbraň nedrží dostatečně u těla, kalhoty mají pas moc nízko na to, aby s tím něco udělaly a moje "pneumatika" vystrkává pažbu moc do prostoru.

Takže mě zajímají vaše tipy, co nosíte vy, aby se v tom pohodlně sedělo i s větší (myslím hlavně tlustší a těžší) zbraní ve vnitřním pouzdře (ať už jej nosíte kdekoliv). Obecně koukám po kalhotech s vyšším pasem (a ideálně i pružným, abych nevypadal jako že mám kalhoty po bráchovi, když nebudu mít zbraň).

Předem díky za podněty :) Když přihodíte i odkaz, abych viděl co to stojí, budu ještě vděčnější :)

PS: Cokoliv stylu "kapsáče" nepadá do úvahy. Musí to být kalhoty, které vypadají normálně v kombinaci s košilí s dlouhým rukávem.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2 » úte 13. čer 2017, 12:27

Jako dobře živená kancelářská krysa nosím normální kalhoty z Marks&Spencer. Místo košile jsem si zvykl nosit polo/triko s límečkem, tím jej můžu nosit přes kalhoty. A pak už nikdo nepozná, že nosím P-07.

Obecně mi přijde, chlapi, že to příliš řešíte. Přetáhnutím trika přes zbraň splňuji literu zákona. Větším skrytím snižujíi dosažitelnost zbraně. A troufám si tvrdit, že naprostá většina lidí nekouká chlapům níž, než je brada. Takže i když se u pasu cosi neznatelně rýsuje, téměř nikdo tam koukat nebude. Když už, tak to bude:
1) někdo, kdo se bude domnívat, že jde o nějakou kapsičku na mobil, cigarety...
2) policajt, kterému stačí, že je zbraň skrytá
3) gay, který bude hodnotit zadek.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#3 » úte 13. čer 2017, 12:30

A můžu se zeptat kde nosíš? To co popisuješ celkem vyhovuje tomu, co hledám. i zbraň mám podobné velikosti :)

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#4 » úte 13. čer 2017, 13:04

Na apendixu. Nepřekáží mi ani při (téměř)celodenním sezení. Ale kvůli změně šatníku mám menší problém, když jdu na něco hodně neformálního. Už ani nemám žádné jeansy nebo "normální" boty, všude nosím M&S kalhoty a polobotky. Na druhou stranu, ženské to vidí raději ;)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#5 » úte 13. čer 2017, 13:50

Jo, to tak to odpovídá tomu, co mám v plánu, děkuju :)



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » úte 13. čer 2017, 14:22

Chlapi nebyla by i nějaká fotka? Řeším v podstatě to samé a vzhledem ke svému prostorovému řešení mám problém s "moje "pneumatika" vystrkává pažbu moc do prostoru" :-D

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#7 » úte 13. čer 2017, 14:48

Jo, to víš, dám ji sem a dostanu ban :D Ale vážně. Normálně zajdi do obchodu, vezmi pár kalhot, pásků, košil a trik, zalez do kabinky a zkoušej. Budeš sice za dámičku, když tam budeš půl dne, ale to přežiješ :)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#8 » úte 13. čer 2017, 15:08

Chce to kalhoty, co mají vyšší pas, to je to, proč mi ty stávající neudrží zbraň na těle.

Což zrovna Lynxem doporučené M&S mít bude, to je konzervativní anglická značka a nějaké kalhoty od nich jsem už dřív měl. Rozhodně je půjdu ozkoušet, snad se nic nezměnilo. Cena bývala kolem tisícovky, to se taky dá.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#9 » úte 13. čer 2017, 16:06

V M&S mívají slevy, zrovna ty kalhoty, které mám dnes na sobě, jsem pořídil za směšných 199 Kč. Do kalhot patří pásky, ty nosím vcelku obyčejné, kožené, 40 mm. Na pohled vypadají decentně, žádné služební. Je na něm uvedeno cosi jako pery (tím E si nejsem jistý) belts, zakoupený v DBK Budějovická, Praha, cena 495 Kč. První mám teprve druhý měsíc, druhý jen cca dva týdny, tak nemůžu moc soudit, ale zatím drží, pouzdro se neviklá a sedí. Prodejce nevím, ale je to v nejnižším patře, přímo proti vchodu, za eskalátory.

Jak už jsem psal, změnil jsem dost šatník. Místo košil jsem začal nosit trochu "fešnější" trika, místo formálních obleků mám vycházková saka (dělám v jednom odvětví IT, takže si to můžu dovolit i na schůzky), a ani ta nenosím pořád. Základem se stal decentní, ale pevný pásek, zbytek je normální kancelářské oblečení. A jestli je zbraň pořád vidět, tak zkuste sako. Letní, lněné, zakryje vše, přesto se v něm člověk nepotí. Přítelkyně/manželky/milenky budou příjemně překvapené a s výběrem určitě rády pomůžou. A když už jsem se tak rozepsal... Na kolik kompletní změna vyjde, to je individuální. ale jako takový základ (ceny v součtu; kdo bude chtít, dostane se samozřejmě klidně na desetinásobek za lepší značky):
2x kalhoty M&S = 1-2 000 Kč (v akci 200-500 Kč za kus)
7x triko = 1 400 Kč (teď jsem kupoval slušné za 200 Kč)
2x kožené polobotky (hnědé, černé) z CCC = 2 000 Kč (mají klubové slevy až 40%, přítelkyně je dostává; cena je před slevou)
2x kožený pásek (podle barvy bot) = 1 000 Kč
2x sako z C&A = 2 000 Kč
Celkem 8 500 Kč i s pozváním doprovodu na zákusek. Není nutné kupovat třeba oboje boty, pásky a saka najednou a v akcích (každý prodejce je dělá) by šlo ušetřit klidně cca 2 000 Kč.

Tak, snad mi to moderátoři nesmažou, když mě to sepsání stálo tolik úsilí :D

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#10 » úte 13. čer 2017, 17:38

Hmm, ten krám v Liberci máme taky, asi se tam dojdu podívat, ale jestli mne z cenovek klepne, máte mne na svědomí :-)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#11 » pát 16. čer 2017, 09:53

M&S není tak drahej a jejich věci vypadají dobře. Měl jsem teď delší problém najít tam svojí velikost, ale asi si tu práci tentokrát dám. Dokonce mám pocit že jedna řada jejich kalhot má pružný pas, tj, do jisté míry se dokáže přizpůsobit obvodu pasu. Což se hodí, když člověk někdy nosí a někdy zas ne. Nějak nechápu proč mě to nenapadlo samotného, jít se tam podívat :D

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#12 » pát 16. čer 2017, 11:25

http://klub.soliver.cz/prodejny
dělají i černý mírně pružný k saku nositelný



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#13 » pát 16. čer 2017, 12:21

s.Oliver by mě nenapadl. Byl jsem v tom na Arkádách a pánských věcí tam bylo minimum. Omrknu nějakou větší prodejnu a poreferuju...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#14 » čtv 14. pro 2017, 15:05

Dotaz. Poohlížím se o sportovním střeleckém oblečení. Něco "civilně" vypadající, neco klidne vyloženě military. Máte dobré zkušenosti s nějakým obchodem, značkou?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#15 » čtv 14. pro 2017, 15:13

5.11 ??

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů