Pozice prstu u zbraní s tužší spouští

Co jinam nepatří...
Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1 » pát 30. čer 2017, 12:26

Dotýkáte se při střelbě spouště bříškem prvního článku prstu, dle "klasické poučky", nebo spíš mačkáte ohybem mezi články.
Narazil jsem na i na názory, že u zbraní s tužší spouští jako Glocky můž být pro některé lidi výhodnější mačkat spoušť ohybem prstu a že mačkání bříškem či špičkou je vhodnější spíš u zbraní s lehkou SA spouští.
Já si svůj styl střelby teprve hledám, ale mám pocit, že při opakovaném mačkání spouště (G26) míň strhávám, když mačkám ohybem prstu. Vyvinu tak více síly a prst se tak rychle neunaví. A právě při mačkání bříškem prstu je u mě někdy příčinou strhnutí nerovnoměrný tlak v důsledků přílišného "zápasení" se spouští.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#2 » pát 30. čer 2017, 12:47

Presne tak to delam i ja. Cim tezsi spoust, tim vic posouvam prst, ale musis si hlidat, aby vektor tlaku byl v ose zbrane

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#3 » pát 30. čer 2017, 15:48

U revolveru s tazkou DA spustou mi dobre funguje prvy klb pripadne pozicia kusok za nim - zavisi aj od velkosti zbrane a ako sedi v ruke - nieco ine je Lkovy ram a nieco ine male Jcko.



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#4 » pát 30. čer 2017, 16:12

Také to mačkám blízko ohybu prstu, když to zkusím bříškem, jde mi to hezky doleva, cca 7 cm na 15 m, zrovna dnes jsem zjišťoval, čím to je. Spoušť vypouští hodně vzadu a vzhledem k velkému vybrání pažbičky vzadu pod závěrem v kombinaci s větší rukou je pro mě mačkání bříškem hodně nepohodlné.

Uživatelský avatar
Snake.360
Příspěvky: 66

Příspěvek#5 » pát 30. čer 2017, 16:35

Já se snažím vždy bříškem prstu. Tužší spoušť mám u Mosina, chce to i trochu cviku ale u ohybu se to snažím nedělat, jelikož je to blbě

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#6 » pát 30. čer 2017, 16:39

Pokial dokazes spustat konzistentne a spravnym smerom inak nez bruskom, preco by to bolo blbo ? Nebavime sa o pokojnej mierenej strelbe. Doporucim dat 20x6 rychlych ran v DA rezime z netuneneho revolveru. To asi zmenis nazor :mrgreen:.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » pát 30. čer 2017, 17:05

Taky první ohbí. Alfa Para, v DA skoro 5 kg na spoušti.



ptarmigan
Příspěvky: 38

Příspěvek#8 » pát 30. čer 2017, 17:30

U Makarova (v DA kolem 7 kg) jsem přestal v DA strhávat až po přechodu na spouštění ohybem prvního kloubu.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#9 » pát 30. čer 2017, 18:33

Všiml jsem si, že u PPQ mačkám bříškem prvního článku prstu, u PPS ale, aniž na to myslím, ohbím mezi prvním a druhým článkem prstu. Děje se mi to tak mimoděk, zjevně se ruka přizpůsobí automaticky odporu spouště. Takže bych to neřešil a neznásilňoval, on si s tím ten filuta mozg intuitivně poradí...



ggrandcz
Příspěvky: 146

Příspěvek#10 » pát 30. čer 2017, 19:06

Spis nez odpor spouste u pps, to vidim na rozdilnou velikost zbrane.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#11 » pát 30. čer 2017, 19:31

Asi také, on ten odpor spouště opravdu tak moc rozdílný není a přesto rozdíl mezi spouští PPQ a PPS je propastný. PPQ stačí jen pohladit.

Uživatelský avatar
Snake.360
Příspěvky: 66

Příspěvek#12 » pát 30. čer 2017, 23:39

MM: vycházím z původního příspěvku,kde ani nebylo specifikované jestli mířenka nebo "střelba jako smyslů zbaven" :D a tazatel výslovně uvádí Glock, což revolver vylučuje

Jinak to beru i podle kurzů střelby, kde jsme byli na tohle výslovně i názorně upozorněni (opravdu odborníkem, ne kecalem), abychom ohybem prstu spoušť nemačkali. :geek:
Nakonec ať si každý zvolí co mu sedí, když trefuje. Můj názor že ohybem nemačkám :)

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » sob 1. črc 2017, 05:04

A vysvětlil odborník, proč?



maciz
Příspěvky: 71

Příspěvek#14 » sob 1. črc 2017, 07:29

Jiný odborník na to může mít zas jiný názor: https://www.youtube.com/watch?v=X-WLIa506r8

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#15 » sob 1. črc 2017, 10:44

@Snake.360 - pri 'mierenke' samozrejme strielas tak aby si mal co najvacsiu citlivost - ale je srdecne jedno ako ju dosiahnes. Tazatel uvadza opakovane spustanie G26 - co teda rozhodne za typicku zbran na 'mierenu' strelbu nepokladam.

Miculek striela aj DA bruskom prstu. Jeff Cooper / Andy Stanford / Massad Ayoob doporucuju zase strielat okolim prveho klbu - aj ak nejde o revolver. Diskusii na tuto temu su mraky. Uzavrime to tak ze kazdemu co jeho jest.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů