Home defense. - pistole/revolvery přijde mi to jedno

Co jinam nepatří...


Ivoun
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » čtv 5. říj 2017, 20:05

Ahoj,
přemýšlím o jedné věci. Hodně lidí říká, že chce zbraň na obranu domova. Potom vytasí otázku: a co je lepší? Pistole? Revolver?
A strhne se urputný souboj tradičních revolverářů proti takticky uvažujícím glockařům, kteří bez pěti záložních zásobníků nejdou ani vysypat odpadky...
Můj pohled a dojem.. Mě to přijde jedno. Pokud tedy beru v úvahu model: Spím v posteli a najednou slyším, že je někdo cizí v bytě/domě. Rozespalý beru zbraň a opravdu postupně dojde na nejhorší a musím střílet...
Střílet v uzavřené malé místnosti, bez sluchátek..
Podle mého soudu i kdyby došlo nakrásně na tři rány, podle mě jsme všichni hluší a nevím, jestli kdokoli v místnosti bude schopen nějaké kloudné akce...
Jaký je váš názor?



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#2 » čtv 5. říj 2017, 21:06

že se musíš ještě hodně učit

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#3 » čtv 5. říj 2017, 21:12

Celej ten příspěvek mi připadá vůbec nějakej divnej. Až budeš starší a zkušenější střelec, sám poznáš ;)



Ivoun
Příspěvky: 2

Příspěvek#4 » čtv 5. říj 2017, 21:13

Tak dík, není nad to si příjemně poklabosit :)

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#5 » čtv 5. říj 2017, 21:15

A co třeba brokovnice? :D



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#6 » čtv 5. říj 2017, 21:18

To asi neni úplně jasná odpověď. :-) Nechci rešit spor revolver vs. pistole. (Ač jsem sám tělem i duší pistolář a veškere majitele revolverů považuji za Morlory a předpotopní stvůry) :-) Vyřazen nebude nikdo, dojde jen k velmi kratkemu šoku. Pak uši otupí a v podstatě následný hluk nebudou téměř vnímat. Je to ochranný mechanismus proti poškození sluchu.. Proto dřive vojaci v boji střileli bez jakekoliv ochrany. Stejně to funguje i tzv. zásahovymi výbuškami pro kratkodobé zneškodnění pachatele. Jedna, dvě funguje a dalsí jsou zbytečné, protože uši otupěly.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#7 » čtv 5. říj 2017, 21:45

Tak tu je jeden z predpotopnych (ok, priznavam, doma sa najde aj nieco do coho ide 30 ranny zasobnik) :D.
Z mojej skusenosti netykajucej sa usi - adrenalin je svina, nepodcenuj ho ... aj taku vec ako prasknute rebra si v 'zapale boja' nevsimnes ... aj ked mas potom nasledovne 3 tyzdne problem zakaslat alebo kychnut. Pravdou ale je ze na home defense by som skutocne preferoval .38 oproti .357 ;).



stepinside
Příspěvky: 7

Příspěvek#8 » pát 6. říj 2017, 17:12

Situace, ze budu muset strilet v uzavrene mistnosti bez sluchatek, se taky bojim. Jedna vec je zminovany adrenalin, druha fyzika a akusticke tlaky vyvolane strelbou. Proto mam doma Berettu .22LR a u ni obycejne spunty. Kazdy decibel dolu se pro postizeni ucha pocita. Tato raze sice vyvolava usmev, ale je porad lepsi, nez kontaktni zbran.

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#9 » pát 6. říj 2017, 17:21

stepinside: a zacpáním uší se dobrovolně připravíš o jeden ze smyslů, který bys mohl využít ve svůj prospěch, pro překvapení vetřelce?



stepinside
Příspěvky: 7

Příspěvek#10 » pát 6. říj 2017, 17:55

Ty špunty nejsou nijak extra, prostě obyčejný kus gumy, slyšet přes ně je celkem dobře. Předpokládám, že v bytě/domě bych měl vetřelce na dohled. Zandání/vyndání špuntů (alespoň na pravém uchu, levé si mohu překrýt dle potřeby rukou) je záležitostí několika vteřin. Prostě se domnívám, že není od věci mít je připravené u zbraně.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#11 » pát 6. říj 2017, 18:25

stepinside píše:Situace, ze budu muset strilet v uzavrene mistnosti bez sluchatek, se taky bojim. Jedna vec je zminovany adrenalin, druha fyzika a akusticke tlaky vyvolane strelbou. Proto mam doma Berettu .22LR a u ni obycejne spunty. Kazdy decibel dolu se pro postizeni ucha pocita. Tato raze sice vyvolava usmev, ale je porad lepsi, nez kontaktni zbran.


Tak možná použít starý dělostřelecký fígl a otevřít ústa. :)



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#12 » pát 6. říj 2017, 19:04

S tím zakryvanim ucha mně to fakt dostalo. :)

Představa jak chci ve tři ráno zastřelit lumpa co mě přišel zavraždit a strilim jenom jednou rukou, protože druhou si zacpavam ucho... To vše na vzdálenost několika metrů...

Podobné je to se spuntama, něco doma rachta, vstanu v pyžamu, bosej jdu k trezoru, dám zásobník do zbraně, natahnu závěr. Pak zbraň polozim, abych si nandal špunty zase si ji vezmu a bosej v pyžamu, potmě a se spuntama v uších začnu prohledávat dům...

Tu ranu bych urcite slyset nechtel, ale když se kaci les, tak holt lítají třísky a pokud to bude jen jednou za život, tak se s tím uši určitě poperou. Podobne jako s rezanim flexou, navstenou diskotéky a podobně.

Osobně bych si do toho trezoru dal spíš baterku... Ale chápu, ze každý můžeme mít jiné preference.



janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#13 » pát 6. říj 2017, 19:40

Jestli se tak bojite vystrelit bez sluchatek, tak si to nekdy zkuste na strelnici. Neni to nic hrozneho. Pri obrane doma bych se ochranou sluchu rozhodne nezabyval. Na kraviny neni cas, usi par ran vydrzi



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#14 » pát 6. říj 2017, 20:00

Najvykonnejsia raz ktorou som strielal v uzavretej miestnosti bol 2 1/2 palec .357 Magnum. A nie len dve-tri rany. Nebol som v soku, ani dezorientovany, ani nic... Piskanie v usiach bol jediny dosledok. Pri strelbe som normalne komunikoval, takze ani sluch som nestratil. Nehovorim ze to bolo rozumne takto davat zahul usiam, ale bolo to v ramci treningu na realnu strelecku situaciu.
Na ZVS sme bezne strielali niektore cvicenia spod plechovych pristreskov,zbrane Sa59,UKL59,SVD. Sluchatka a stuple neboli. Citlivky si obcas dali vatu do usi. Ale ked bol clovek na nejakom vzdialenejsom stanovisti od veliaceho, tak riskoval ze povel dostane kanadou medzi lopatky, pokial by nereagoval. :-)
Inak, vraj nebezpecnejsie pre sluch je dlhodoba strelba len so stuplami, nie obcasna strelba bez chranicov sluchu.
A co sa bojovej situacie tyka, radsej byt hluchy ako byt mrtvy...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1862

Příspěvek#15 » pát 6. říj 2017, 20:09

stepinside: pokud máš na obranu .22, myslím, že ochranu sluchu opravdu řešit nemusíš.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů