Home defense. - pistole/revolvery přijde mi to jedno

Co jinam nepatří...


JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#16 » pát 6. říj 2017, 21:21

Tak tady mne napada jen znama hlaska, ze i s malym kasparkem se da hrat velke divadlo ;-)
Ale usi bych resil opravdu az na posledním miste, když uz bych musel na nekoho strilet...



kiv61
Příspěvky: 579

Příspěvek#17 » pát 6. říj 2017, 22:29

Nedramatizujte to zbytečně pánové - odstříleli jsme celou vojnu bez jakýchkoli sluchátek , vaty či špuntů , tedy min. 2000 ran z SA58 pouze s otevřenou pusou a dosud slyším velmi slušně na rozdíl od své drahé polovičky, která na vojně nebyla a přesto je nahluchlá jak dělostřelecká kobyla .. ;)

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#18 » pát 6. říj 2017, 22:32

ja leta pouzival naboje 7,62x25, zakladaci dostavali vatu
na skole pri vycviku se skolnimi naboji nic, mam dojem, ze ani pri ostrych

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#19 » sob 7. říj 2017, 18:39

JardaB píše:Tak tady mne napada jen znama hlaska, ze i s malym kasparkem se da hrat velke divadlo ;-)
...

Jo, jenže většinou je to buď tragédie nebo komedie :D
Já hlavně nepochopil tazatelův původní dotaz a smysl tohoto vlákna. Asi se pohybuju jinde, ale zatvrzelého revolveráře neznám a tak jsem tu popisovanou rozepři v prvním příspěvku vůbec nezažil. Bral bych dotaz na vhodnost použití třeb 9mmL v místnosti.
Na téma ochrany sluchu tu jeden taky chodil se sluchátkama prakticky pořád a v případě, že je náhodou neměl zacpával pravé ucho levou rukou. Někteří možná ještě pamatují.
Jinak v lese střílím z dlouhé bez sluchátek a nijak se to na mě neprojevuje.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#20 » sob 7. říj 2017, 19:13

Byl jsem 2x na koncertě ZZ Top, 3x na ACDC, další kvanta "normálních" kapel nepočítám. Proti těm na začátku jmenovaným, je nějaký ojedinělý výstřel limonáda.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#21 » sob 7. říj 2017, 20:23

Pablo.gs: Zejména poslední ZZ Top v Plzni byly vzhledem k odrazům z nosných žeber haly a netlumené protistěny na uši strašný záhul (po ucpání uší čistý zvuk), litoval jsem zapomenuté špunty, jinak bych je aplikoval.
Takže proti rokovému koncertu je pobyt na polokryté střelnici v pohodě. I pár ran v tunelovce není o moc horší. ;-)



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#22 » sob 7. říj 2017, 21:37

Nahodou jsem byl pritomen, kdyz se nekomu povedlo strelit do tunelu pri vypousteni kohoutu v uzavrene mistnosti. Bylo to, jako by o sebe triskly dve drrvene desky. Pri tech nekolika vystrelech v sebeobranne situaci to nebude problem.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#23 » sob 7. říj 2017, 21:43

já si jednou na střelnici nadzvedl jedno sluchátko, abych slyšel kolegu a pak si ho zapoměl nasadit a vystřelil jsem si (9mm). asi minutu mě pískalo v uchu, možná ani ne. věřím, že v nějaké krizi tohle nemá smysl řešit. nakonec píšou to tu i lidi z praxí. a u té .22 to je asi už úplně zbytečná starost.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů