Prasklina ? Co s tím ?

Co jinam nepatří...


Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#1 » sob 14. říj 2017, 18:30

Dneska jsem měl smolný den, byl jsem na střelenici a doma jsem zjistil, že se mi objevila malá trhlina na závěru.. :(
Dá se to dneska už opravit? Když mi kdysi praskl CZ- 75 tak jsem vyměnil závěr... Je dnes nějaká možnost opravy?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#2 » sob 14. říj 2017, 18:34

Nenapsal si o jakou zbraň se jedná. Ale praděpodobně, minimálně výměna závěru.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#3 » sob 14. říj 2017, 18:38

Husqvarna 1907 9mmL

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#4 » sob 14. říj 2017, 18:43

...a čirou náhodou si z toho střílel něco od Sell Bell, co ?



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#5 » sob 14. říj 2017, 18:49

nene partizána
, ale co s tím :(



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#6 » ned 15. říj 2017, 19:17

To Petzold: Sell Bell jsou hodně našlápnuté? Já bych právě nechtěl dopadnout jako Pavluso a přemýšlel jsem, co dát do "choulostivější" zbraně a myslel jsem, že Sell Bell by mohly být OK. Partizána mám v sejfu taky, ale právě o něm jsem slyšel, že obsah náplně kolísá a některé jsou hodně silné. To Pavluso: Záleží na tom, kde to je a kolik jsi ochotný do toho investovat. Zanést ukázat šikovnému puškaři s vybavenou dílnou a ten ti buď řekne, že je to konečná, anebo s tím něco udělá.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#7 » ned 15. říj 2017, 19:47

Je to jedno jestli SB nebo PP. Střílet ze stoletých babiček moderní našlápnuté střelivo je celkem hovadina. Do těchhle kousků (když už to musí být) se přebíjí, ideálně s olověnou střelou.



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#8 » ned 15. říj 2017, 19:51

Prasklý závěr může být způsobený nejenom stářím zbraně nebo kvalitou materiálu, ale také tím, v jakém stavu je vratná pružina. Vratná pružina je spotřební materiál, který se podle doporučení výrobce té které zbraně má měnit po X tisících výstřelů. Pravidelně střílet má smysl jenom ze zbraní, na něž jsou k dispozici náhradní díly, tedy nejlépe ze současných zbraní. Některé starší pistole jsou spíš jen na koukání a mučit střelbou by se neměly. A jestli je někdo mučit přece jenom chce, tak by si minimálně měl sehnat nebo vyrobit vratnou pružinu, kterou na střelbu zamění za originální změklou.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#9 » ned 15. říj 2017, 22:42

Měl jsem podobný problém na mé dříve úplně nejoblíbenější zbrani - viz. obrázek. Prasklina byla způsobena malým poloměrem koutů drážek závěru a následkem toho snížením vrubové houževnatosti materiálu. Nejdříve jsem uvažoval o opravě - mikrosváru elektronovým svazkem, ale nakonec jsem se s tou zbraní raději rozloučil.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#10 » pon 16. říj 2017, 11:03

Co to bylo za zbraň, jestli se můžu zeptat?



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#11 » pon 16. říj 2017, 18:21

Byla to Arrow PS 97, viz. třeba http://www.zbraneliberec.cz/files/news/ ... ue---2.pdf

Velmi zajímavá zbraň. Vznikla ve špatné době, měla příšernou pověst, ale ve skutečnosti by si zasloužila mnohem větší pozornost, než se jí dostalo. Po vyladění spouště a vyleštění skluzavky a nábojové komory byla nepřekonatelná. Se bezkonkurenčním super úchopem a excelentní přesností (díky přesnému uložení/uzamčení hlavně a dlouhému vedení závěru v celé jeho délce).



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#12 » pon 16. říj 2017, 18:28

Jo, to je opravdu zajímavá zbraň, bohužel jsem ji nikdy neměl v ruce. To praskání závěrů byl u nich ale obecný problém ne?
Opravovat něco takového, pokud to nemá opravdu velkou hodnotu asi nemá cenu, protože by to musel udělat někdo, kdo tomu hodně rozumí.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#13 » pon 16. říj 2017, 19:52

Neměl bych to řikat, ale prasklý rám a zavěr se dá svařit. ( ocelový, samozřejmě) Je to sice zakázano, ale jde to. Sám mám svařený zavěr Shadowa, kolega Edge a pořad to drží.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#14 » úte 17. říj 2017, 08:11

Už jsme asi trochu out ....
Nenapadá mne jiný způsob (v případě praskliny na mé zbrani), než (jak jsem psal výše) mikrosvar elektronovým svazkem ve vakuu. Možná by to šlo metodou TIG (natavení wolframovou elektrodou v ochranné atmosféře) bez přídavku materiálu (= jen natavit), pokud by to dělal hodně zrušný svářeč.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#15 » úte 17. říj 2017, 12:37

No tak puje za psem, ale kde sehnat přebíjené střelivo na míru, když jsem línej přebíjet :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů