Adresa Deerhunter

Black Powder a vše co k tomu patří
LoganRaise

Příspěvek#1 » stř 14. srp 2019, 11:42

Dobrý den vážení páni a vážené dámy. Rád bych se na vás obrátil s žádostí o pomoc a radu. V náhlém pominutí smyslů jsem si zakoupil Deerhunter, aniž bych věděl cokoliv o střelbě černým prachem. Prolezl jsem fórum, nastudoval něco na internetu, ale stále mám v některých věcech zmatek.
- Pokud si koupím prachovnici pro. 45, nebudu už muset odměřovat prach? Prachovnice pro tuto ráži nadávkuje potřebné množství sama?
- Kule mám kupovat pro tu samou ráži, to jsem snad pochopil dobře.
- Vůbec nechápu, podle čeho mám vybírat zápalky. Našel jsem asi tři druhy a nevím, jak se od sebe liší.
- Dočetl jsem se, že budu potřebovat náhradní pistony, ale vůbec nevím jaké.

Za jakoukoliv radu budu vděčný, opravdu nemám jakoukoliv zkušenost a v okolí není nikdo, na koho bych se obrátil.

iloveguns

Příspěvek#2 » stř 14. srp 2019, 13:04

Prachovnice má obvykle různé nástavce. Jedna a ta sama ráže .45 může být jak pistole,tak i puška. Do pušky se dává více než dvojnásobně vyšší navážka než do pistole, dávku je nutné vyzkoušet a podle toho na prachovnici našroubovat příslušný nástavec. Vyšší navážka se dává pod ogivální střely (jsou těžší) a nižší navážka pod sférické, tedy pod koule. Najdi si tabulky,ve kterých se dozvíš, jakou má souvislost váha střely s prachovou navážkou. Já sám mám k jedné prachovnici šest nástavců různé délky a tím různého obsahu. Pro pušku ráže .45 se základní navážka dobře pamatuje, je to 45 grainů, což je v gramech 2,91 g. Napřed si naláduj základní navážku 45 grainů a tu si potom upravuj nahoru či dolů podle toho, jak ti puška bude střílet. Správná navážka má vliv na přesnost a je ji nutné vyzkoušet střelbou. Kule ráže 45 mívají také různé průměry, záleží na tom, zda je budeš nabíjet přes promaštěný flastr (v tom případě průměr kule o něco menší), nebo bez flastru a kule se bude zařezávat přímo do drážek vývrtu hlavně. Pod střelu se dává na prach ještě ucpávka. Zápalky se vybírají podle průměru pistonu. Změř si vnější průměr pistonu a podle toho si kup zápalky. Pokud nebudeš do pistonů mlátit kohoutkem naprázdno bez nasazené zápalky a pokud budeš po střelbě pistony řádně ošetřovat, tedy pokaždé je vyšroubuješ a vyčistíš, aby ti nerezavěly, náhradní pistony ještě dlouho nebudeš muset řešit.

LoganRaise

Příspěvek#3 » stř 14. srp 2019, 14:50

Mnohokrát děkuji!

peggy
moderátor

Příspěvek#4 » stř 14. srp 2019, 14:53

Tady jsou tabulky od Pedersoli, dá se od nich odpíchnout. Není tam Deerhunter, ale dá se použít Frontier nebo Scout. V zásadě je to to, co píše iloveguns.
Navážka ke 3 g, kulička .445 na flastr.

https://drive.google.com/file/d/0B7bx-Y ... sp=sharing

LoganRaise

Příspěvek#5 » stř 14. srp 2019, 15:13

Děkuji taktéž

Zpět na