Perkusní derringer Great Gun

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#121 » pát 4. kvě 2012, 09:45

Nemuzu to najit,bylo to strileno tovarnim i prebijenym strelivem,ale nevim na kterem serveru :-) U .45 byli strasne male rychlosti strely.



Makarovnik
Příspěvky: 5

Příspěvek#122 » pát 4. kvě 2012, 12:12

b52 píše:láduji 1.1g až 1.7g ůčinnost 9vítky je o poznání větší než u mé starší 45 možná je to dáno druhem střely do 9 používám knedlík do 45 kuly ale obě šlapou jak hodinky tak že gg všechna čest


Byla by pecka změřit na hradlech obě ráže při stejné navážce a stejném typu střely (ogiválu).
Ale chápu, že je to se zbraněmi na černý prach náročnější, takže veliké díky i za toto částečné srovnání!

Uživatelský avatar
Jimi
Příspěvky: 10

Příspěvek#123 » pát 4. kvě 2012, 12:33

Tak kuli s ogiválem srovnávat v tomto smyslu nelze. To, že má 9 všší E ale neznamená, že bude účinnější.
Probíral jsem problematiku s kamarádem a ten to vystihnul: energie roste s mocninou rychlosti
lineárně s váhou, proto je snazší docílit vyšší E s lehčí rychlejší střelou.

U černého prach platí, že čím větší je výtahová síla (střely) tím vyšší jsou tlaky. Takž si to představuji tak, že nejvyšší energie dosáhne střela která bude extrémně natlačená ve vývrtu (tedy lehce nadkaliberní) ale zároveň lehká. Bude klást odpor = poroste tlak. Je ale i lehká, takže dohromady by měla dosáhnout nejvyšší rychlosti a tím i energie.

Uživatelský avatar
b52
Příspěvky: 86

Příspěvek#124 » úte 8. kvě 2012, 15:12

tak hluboko jsem se zatím učiností nezabýval ale moje nová 9mm na střelnici válcuje moji 45 s přehledem na ůčinnost tak o 20 procent přesnost asi stejná je to mejma rukama do 9mm láduju 1.3g -----i střelba s broky 3mm o průměru ucpávka -ucpávka je proti 45 ůčinější nehledě na selhání 45 ze sta dvakrát---9mm bez selhání mam je ale holky obě rád



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#125 » ned 20. kvě 2012, 08:01

četl jsem na vedlejším foru-že někdo střílí s tímto typem na 50 metrů a vše má v pistolovém terči, nechci být za rejpala, ale prvního dubna není a ten dotyčný se David Copperfield nejmenuje, jaký je názor znalců ?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#126 » ned 20. kvě 2012, 08:10

na 10 metrů se to dá v černým udržet ale spodní hlaven musím přemiřovat



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#127 » ned 20. kvě 2012, 13:04

myslím stejně-ovšem , cituji , na 50 m s 3,5 laufy se držím v pistolovém terči, a toto napsal dokonce moderátor s nickem "black powder" jedná se snad o "barona Prášila?"



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#128 » ned 20. kvě 2012, 19:59

Pánové s většími zkušenostmi, poraďte princip stojanu na stabilní ukládání
derringeru pro jakousi střelbu s "oporou". Líp neumím opsat nějakou lafetáž,
pomocí ní pak provést kontrolní střelbu, resp. zjistit rozptyl 10 ran na 50 m
a pak odhalíme Prášila anebo se budeme kát a hluboce klanět. Jiné řešení ne-
vidím.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#129 » ned 20. kvě 2012, 22:54

"Black powdera" znám osobně a vím co dokáže. Pravidelně se umísťuje na soutěžích na předních místech a nevidím důvod proč by si měl vymýšlet.
Matias: dokázat zamířit je jen jedna věc, pokud nebudeš mít vychytané všechny náležitosti kolem, tak se Ti to stejně nepodaří zopakovat.



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#130 » pon 21. kvě 2012, 06:46

Beze zbytku souhlasím s Patrikem, že k úspěšné střelbě je toho potřeba daleko
více, než pouhé zamíření. Šlo mi spíše o to, zjistit, co umí 3,5 inch hlaveň na
50 m, pokud bude vyloučen lidský faktor. Velice rád se nechám přesvědčit, ale
v tomto směru jsem spíše skeptikem. Délka hlavně, miřidla, seriová výroba zbra-
ně, to jsou jen drobty, které asi nahrávají mé skepsi. Před střelci, kteří tak umí,
však hluboce smekám. Já už tam pomalu ani nedohlédnu.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#131 » pon 21. kvě 2012, 06:48

Nejstabilnější zamíření je když si opřeš ruce se zbraní do bagu. Je to lepší a stabilnější než všechny upínací stolice.



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#132 » pon 21. kvě 2012, 09:52

na 50m střelci s touto zbraní, klidně vystrčím holou pr.... tím nechci tvrdit, že mám něco proti milovníkům sci fi či supermanům, ukázaná platí, jak říkal můj mistr odborného výcviku-kecy nemají cenu



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#133 » úte 22. kvě 2012, 07:00

To Sided: Ano, ruka v bagu je špica, ale mně pořád jde o jedno: co vlastně
dokáže hlaveň BP 3,5 inch za max. konzistetních podmínek. Tedy asi stř. sto-
lice. Ať mě, prosím, opraví profesionální nastřelovači zbraní. Nikoliv někteří to-
vární, kteří to valí přes pár terčů příslušným přípravkem na jednou. Dokáže-li
to zbraň, věřme, že snad snad někdo umí i z ruky.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#134 » úte 22. kvě 2012, 07:57

Tak to jedině že bys zašrouboval samotnou hlaven do nějakýho bloku.... něco jako maj v Shonebecku na testování střeliva. Vlastně taková obdoba balistický hlavně. Neumím si moc představit stolici ve které by se upnutá krátká po výstřelu nehnula. Možná jeden derik obětovat, sundat střenky a upravit pro uchycení? Stejně bude největší problém vychytat nabíjení, tam bude vždycky renonc největší.

Pavel: tak to asi budeš muset vyrazit do Blavy, pochybuju že BP bude jezdit po světě. :lol: Mě zas říkávali: Nikdy neříkej pane mistr to nejde, ale pane mistr já to neumím. ;)



matias
Příspěvky: 259

Příspěvek#135 » úte 22. kvě 2012, 19:18

Ať sem nehážu samé akademické jaloviny, jenom jsem chtěl upozornit na hafol
faktorů, které už jen při nabíjení negativně ovlivní soustřel: laboratorní navážky
prachu, ideální střely, stejné množství maziva na flastr, stejným tlakem doraže-
ná střela na ucpávku, nezanášení vývrtu spalinami atd., atd. ... Počkejme na
výsledky z nějakých střeleb. Howgh.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host