Neznámý Derringer

Black Powder a vše co k tomu patří


izboril
Příspěvky: 10

Příspěvek#1 » stř 5. pro 2018, 19:20

Prosil bych zdejší komunitu, zdy by mi nepomohla určit původ tohoto mazlíka. Je podobný Great Gun(u), ale odtud mi napsali, že to jejich výrobek není. Viděl jsem i podobný na Aukru, tam to byl "TOMI", ale strejda Google mi nijak nepomohl. Nejprve dám fotky toho mého neznámého a pak jednu fotku toho "Tomíka" pro srovnání. Ano, Tomík má šestihranné hlavně, ten můj ne, ale to může být jen varieta.

IMG_20181201_130254a.jpg

IMG_20181201_130308a.jpg

IMG_20181201_130346a.jpg

97691312aa.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#2 » stř 5. pro 2018, 20:38

tohle se vyrábělo i jako závěrečná práce oboru puškař v brodě



izboril
Příspěvky: 10

Příspěvek#3 » stř 5. pro 2018, 20:48

Ten můj nebo ten 9mm ?
U toho svého jsem ani neidentifikoval tormentační značku.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#4 » čtv 6. pro 2018, 08:10

Kdysi něco takového pravidelně prodával Pánek, ale vyráběl to někdo jiný, pokud se dobře pamatuji.



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#5 » čtv 6. pro 2018, 09:36

Přesně takové a do všech detailů identické vyráběl jeden pán ve Zlíně a prodával je na westernových závodech po celé republice. Řekl bych, že to bude na 99% od něj. Žádný z nich nikdy neměl tormentační značky. Ten "Tomík" je jiná výroba.



izboril
Příspěvky: 10

Příspěvek#6 » čtv 6. pro 2018, 10:50

A mohli byste mi, prosím, dát kontakt na toho pána ve Zlíně? Popřípadě jen něco, podle čeho bych jej našel.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 361
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » čtv 6. pro 2018, 11:00

Nemohli, zemřel.



izboril
Příspěvky: 10

Příspěvek#8 » čtv 6. pro 2018, 16:39

Děkuji za odpovědi. Takže jsem se dozvěděl, že derrik je vlastně noname, což ale vůbec nemusí znamenat, že je špatný.



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#9 » čtv 6. pro 2018, 16:59

gunman píše:tohle se vyrábělo i jako závěrečná práce oboru puškař v brodě


Tohle se vyrábělo jako závěrečná práce v COPT UB až po smrti pana Daňka, který tyto derrringery dělal ještě dávno před tím. Dokumentace k závěrečným pracím vycházela právě z tohoto deringeru, podle kterého se v COPT Uherský Brod na učňáku začaly tyto deringery dělat. Mám tohle info přímo od dílenského mistra z COPT Uherský Brod. Ten derrik je dobrý, jediné, co jsem ale panu Daňkovi na něm vytknul, když jsem si jeden z nich od něj kdysi koupil a vyzkoušel, byla nesouosost hlavní, z nichž každá střílela poněkud jiným směrem. Možná šlo jen o vadu toho jednoho kusu, mohlo ale jít i o chybu v technologickém postupu.



izboril
Příspěvky: 10

Příspěvek#10 » čtv 6. pro 2018, 17:27

Děkuji za vyčerpávající info.
Takže vyzkouším ještě udělat nové střenky z hovězí kosti. Dřevo je fajn, ale chci zkusit i něco jiného :-)

Tak ještě jednou děkuji všem.

Necituj bezprostředně předcházející příspěvek a přečti si pravidla fóra. Peggy

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 265

Příspěvek#11 » čtv 6. pro 2018, 18:24

Já jsem s ním byl velice spokojený, rozptyl hlavní byl pouze 5cm na 15 m. Měl jsem model s výstupkem na hřbetě rukojeti. Lépe se držel, při výstřelu nezajížděl do dlaně.
Jinak pan Daněk byl velice šikovný, vyrobil si perkusní Sharpsku v pětačtyřícítce a byla skvěle zpracovaná.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 361
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » čtv 6. pro 2018, 20:36

iloveguns :Tohle se vyrábělo jako závěrečná práce v COPT UB až po smrti pana Daňka ...


Nikoliv, protože on umřel teprve velmi nedávno, výroba na učnáku probíhá již delší dobu... Tipuju, že od doby, kdy on sám toto studium absolvoval. Dokonce jeho deringery byly, bohužel spolu s náboji .357Mag, použity na novoročence Střelecké revue. Už si nepatuju rok.

Takže noname to není, jen není signovaný... ;)

Souosost hlavní se neřešila. Snaha byla, ale co kus, to originál. Miřídla se štelovala na horní hlaven a u spodní se jen zjištovalo, kam střílí. Když se s tím střílela mířenka, tak jen jednou hlavní.



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#13 » čtv 6. pro 2018, 23:26

Derringery typu pana Daňka se na učňáku začaly jako závěrečné práce poprve dělat v roce 2016. Do té doby se dělaly flobertky. Jenže z důvodu, že policie jednou našla někde v lese ztracenou nebo spíš zapomenutou flobertku z učňáku, která výkonem přesahovala 7,5 J a pátráním po původu se došlo na učňák a byl hned průser, padlo rozhodnutí, že závěrečné práce budou jedno či dvouhlavňové předovky, u těch se nemusí hlídat výkon a jsou tak stále v kategorii D. A tak se jako jednoduchá a výrobně nenáročná konstrukce zvolil derringer pana Daňka.



izboril
Příspěvky: 10

Příspěvek#14 » pát 7. pro 2018, 14:40

Ještě by mne zajímala tormentační značka (jestli to je ona) na těle toho mého derrika. Je to meč (nebo obrácený kříž) v obrácené pavéze. Nikde jsem takovou značku neviděl. Je vidět na té první fotografii.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#15 » pát 7. pro 2018, 14:57

To tormentační značka nebude - ty mají podstatně menší velikost (jednotky mm). Štít nebo pavéza se u některých zkušebních značek skutečně vyskytuje, ovšem kombinaci s mečem jsem ještě neviděl - to bude spíš nějaká tvořivost výrobce (popřípadě jeho vlastní značení).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti