Dotazy ke střelbě ze zadovek.

Black Powder a vše co k tomu patří


pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#1 » ned 26. pro 2010, 08:57

nemá někdo nákres - fotku, či cokoliv z čeho by se dalo aspoň částečně poznat jak funguje perkusní zbraň nabíjená zezadu , o perkusních zadovkách se občas nějaká zmínka objeví, bohužel nemůžu to nějak najít, díky za jakékoliv info



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » pon 27. pro 2010, 18:26

Jedna zadovka:
Obrázek

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#3 » pon 27. pro 2010, 20:43

Myslím,že pokud by toto kdokoliv vyrobil jako repliku,již to nebude zbraň kat. "D".
To co se vkládá do nábojové komory splňuje charakteristiku náboje.
Ve svojí sestavě totiž obsahuje nábojnici, střelu,výmetnou náplň a zápalku.
Vidím to na kat. "C" a vlastník repliky by měl mít příslušný ZP.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » pon 27. pro 2010, 21:33

Nejrozšířenější zadovka "Sharps" je na na náboje ale není na ZP, ten obrázek co jsem uvedl zřejmě (jak píšeš) splňuje definici jednotného náboje tím, že je to komplet se zápalkou což Sharps nemá.



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#5 » sob 1. led 2011, 09:09

nemá někdo obrázek či nákres perkusní scharpsky či cokoli o systému nabíjení ?



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#6 » sob 1. led 2011, 09:42

008.jpg
:roll: ještě drobný detail- bude-li mít systém nabíjení patrný z Patrikova obr. odlišnost v tom, že píston bude v těle zbraně a ne na vložném pouzdře , nebude se tudíž jednat o systém jednotného náboje , protože zápalka se nasadí extra na píston a k průšlehu dojde klasicky zátravkou , jak se bude taková zbraň tvářit, jako D, či B nebo jak? přikládám jen neumělý náčrt aby bylo zřejmé jak je vše myšleno,
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#7 » sob 1. led 2011, 11:53

Pokud bude zápalka mimo tak je to Dčko. Možná by bylo zajímavější udělat nábojnici s prachem a zápalkou, (možná i brokovou) a před ni nabíjet samostatnou kuli. Kompletní patrona to není a z pohledu na uživatelskou "přítulnost" a pohotovost ke střelbě by to byl pokrok. Jaký máte názor na legislativní pohled?



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#8 » sob 1. led 2011, 13:20

je to jedna z možností, ale pokud se bude jednat o dlouhou flintu tak pozbývá smyslu, protože opět musím použít nabiják a ládovat zepředu, nasadit zápalku mi připadá pohodlnější, neumím si představit kuli tak přesnou, že by šla lehce vtlačit do hlavně tím vložným pouzdrem

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#9 » sob 1. led 2011, 13:31

O něco delší a možná odstupnovanou komoru a střelu opřít o náběh drážek. To by neměl být žádný problém. Myslím že je jednodušší a rychlejší mít v pouzdýrku pár samostatných střel které šoupneš do komory a zaklopíš polonábojem než se piplat se zápalkou.



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#10 » sob 1. led 2011, 20:16

možná ,ale zkus to v praxi,já to vyrábím a laborovat s tím je dost nákladný a časově náročný,proto se snažím získat co nejvíc info- než se do něčeho dám

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#11 » sob 1. led 2011, 20:24

A co mosazné nábojnice používané do perkusních Sharpsek. Závěr vyřešit tak, jak je to na fotce, ale piston posadit napevno pod kohout zátravkou proti komoře (zátravce v nábojnici)?

Jen úvaha, netuším, co obnáší výroba, ale teorii si vymýšlet umím ;)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#12 » sob 1. led 2011, 20:55

Sharps neznám - jakým způsobem se řeší aby se z té kovové nábojnice (i když má jen 2mm zátravku) nevysypával prach?
Problém u zadovek bude, že střela musí být natlačena na prach. Prach BP nemůže být jen tak sypaný, mění se způsob hoření spíše k detonaci a tohle vyřešit asi není tak jednoduché.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#13 » sob 1. led 2011, 21:44

Vím, že to funguje, ale přesný princip by určitě vysvětlil někdo zkušenější. Zkusím pohledat co na to odborníci na netu, ale zatím jsem to viděl jen na obrázcích.

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#14 » sob 1. led 2011, 21:52

Patriku ja myslim,ze strela je lisovana primo na prach v mosazne nabojnici.Musi se delat laborace takova,aby mezi prachem a strelou nebyl luft,prave kvuli tomu vybuchu prachu.Nemam patent na rozum,ten system jsem videl jen jednou,ale myslim,ze strela jde namacknout i dovnitr tela nabojnice,aby se zcela vyplnil vnitrni prostor a kule dosedla na prach.Mozna ze to tak neni a v tom pripade se omlouvam.Kazdopadne Pavel uz ma zase jeho povestny napad a to zavani novinkou.Ja muslim ze nejlepsi by bylo vyrobit sklopny nebo preklopny blok s pistonem.Polonabojnice s prachem a strelou by se vlozila do komory a strela by se oprela o drazky,preklopil nebo sklopil by se blok se zapalkou,zajistil a tradaaa.Ovsem uz to slovo komora zavani problemy se zkusebnou.



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#15 » ned 2. led 2011, 08:50

Muzzleloader, nápadů mám spoustu, jen některý uvést do života , napadá mi udělat systém jako je na fotce od Patrika, jen s tím rozdílem- že bude sklopný, tím vznikne prostor pro vsunutí -řekněme- komory- předem naládované, v podstatě nahradí nábojnici, aby se nesypal prach stačí na dno dát cigaretový papírek- odskoušeno-zápalka ho vždy bezpečně prošlehla , a kdyby měl někdo obavy tak ho může před vložením propíchnout jehlou , napadlo mi ještě udělat otočný zásobník na 6 zápalek vlastně klasický bubínek , tím pádem by se přehazovali po 6 ran jen připravené naládované " komory"jako se měnily u revolverů bubínky , bude to i potom zbraň kat D či nebude, když zápalky nebudou součástí náboje a ten bude vždy jen jeden v hlavni ? :roll: :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů