Dotazy ke střelbě ze zadovek.

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#61 » úte 4. led 2011, 18:16

Nevím jestli znáš zadovku SMITH. Asi by bylo jednodušší vyrobit něco na principu zlamovačky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#62 » úte 4. led 2011, 20:19

ale já přeci celou dobu píšu o tom, že to zlamovací bude a povytažení cartridge bude zhruba stejné jako je tomu u brokovnic , jenom tam nebude jednotný papírový náboj, naládovaná cartridge se vloží do komory a zaklapne -zápalky budou extra v otočném bubínku , tak, že pouhým pootočením bubínku bude k dispozici šest zápalek, jenom vkládání připravených cartridgí bude po jedné

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#63 » úte 4. led 2011, 20:25

Mas predstavu jaky bude vzhled te novinky?Ma to byt puska nebo pistole?Hlavne bych daval pozor na tu komoru,s tim by mohla mit zkusebna problem.Nicmene drzim palce a tesim se.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#64 » úte 4. led 2011, 20:53

Se zásobníkem na zápalky to může být zajímavé.
Výrobně jednodušší se mi zdá příčně posuvný hranolek. Předpokládám, že to bude na brokové zápalky. I výměna celého zásobníčku bude asi rychlejší, než dobíjení válcového. Akorát posunování by se muselo provádět ručně.
Něco jako tady:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#65 » stř 5. led 2011, 08:31

já fakt nevím v čem by měl být problém se zkušebnou , protože do toho prostoru nebude pasovat žádná nábojnice jen příslušná cartridge ,leda snad- že by chtěli za každou extra zaplatit ten poplatek , protože na každou dávají razítko , jako na každou hlaveň u dvouraňáka, ale tam to dvakrát nepožadujou , ještě k zápalkovému zásobníku, víc se mi líbí válcový protože nepřesahuje příliš přes šířku zbraně - a dává více možností než posuvný ,taky bude ovšem otočný ručně a je to naprosto jednoduchý- prostě vyklopím , vymněním plný váleček za vybitý, zaklopím a střílím-těch nabitých mohu mít několik připravených, jako se přehazovaly bubínky u revolverů, jo abych nezapoměl, jedná se o dlouhou flintu ráže 45, větší mi příde už moc



javor
Příspěvky: 15

Příspěvek#66 » ned 6. lis 2011, 15:21

Tak ta flinta už má hrdého majitele a tím jsem se dnes stal já :D Byl jsem ji ozkoušet s Pavlem na střelnici a už jela se mnou domů.Žádná fotka nemůže nahradit přímý kontakt s touhle zbraní.Kartridge jsou perfektní a mechanismus pracuje jako po másle.Bezvadně řemeslně zpracovanej originální nápad. Navážka 2g super,3g luxus..¨
Souhlasím s Pavlem,pro krupici v téhle pušce místo není a nikdy nebude 8-) A propo,vím,že sem ten dotaz moc nepatří,ale dají se sehnat ogivály 11,8-11,9?..Popřípadě kleště?
Zatím mám titanových kartridgí šest,ale po domluvě s Pavlem se jich ještě pár přidělá...Ježíšek mě má letos opravdu rád :mrgreen: Pavlovi moc děkuju a už se těším na derrika,který se u Pavla právě dodělává..

Uživatelský avatar
Noir
Příspěvky: 65

Příspěvek#67 » stř 28. pro 2011, 23:16

Dosti neznalá otázka: šly by v zadovce ráže .45 používat střely do .45 ACP? Mazací drážku mají, ikdyž jen jednu. Pomohlo by použití poplastovaných (např. ARES)?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#68 » stř 28. pro 2011, 23:27

pokud Ti sedí průměr střely k ráži, tak ji použít můžeš. Kolečko mazání přidáš pod střelu. Poplastovaný střely jsou ale pro BP k ničemu.

Uživatelský avatar
Noir
Příspěvky: 65

Příspěvek#69 » čtv 29. pro 2011, 00:15

Díky za odpověď.
Nemělo by být mazivo spíše před střelou? Přeci za střelou už jaksi není co mazat, nebo si tlak mazivo mezi střelu s stěnu hlavně zazadu protlačí?



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#70 » čtv 29. pro 2011, 07:50

Noir: při nabíjení.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#71 » čtv 29. pro 2011, 10:51

Píšeš to v tématu zadovky, takže předpokládám že máš nějakou nábojnici. Skladba je tedy v pořadí: BP, kolečko voskovaného papíru nebo pauzáku, mazání, střela. Když je dávka BP menší než objem nábojnice tak se dosype krupicí do plna. Střela samozřejmě namazaná.



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#72 » čtv 29. pro 2011, 14:54

já láduju nábojnice - takto- B.P filcovou ucpávku mazání a další tenký filc potom střelu, dávám raději silnější filc než krupici, případně víc utopím střelu, mám ale nábojnice dlouhé tak, že mi to vychází při plnotučném nabití na 2,5 gramu- což myslím je tak akorát pro pětačtyřicítku



bibros
Příspěvky: 86

Příspěvek#73 » ned 1. dub 2012, 11:59

No nejspíš to konstruktérům k ničemu nebude, tak jenom pro zajímavost. Vyfotil jsem čtyři náboje pro perkusní zadovky a dvě z nich měly celkem úspěch. Byly to 50 (38) Maynard a 50 Gallagher. Posledně jmenovanou vyrábí komerčně Erma.
50 May 1.jpg

50 May 2.jpg

1) 50 Maynard
2) 50 Gallagher
3) 52 Bilinghurst
4) 54 Burnside
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#74 » ned 1. dub 2012, 19:00

Z pohledu dnešního uživatele je nejpřijatelnější Maynard.Pokud se nepletu dno u něj bylo pájeno.U originál provedení se jedná o náboj s vlastním těsněním,což je celkem nezanedbatelná výhoda.Dnešní soustružené napodobeniny ono "těsnění" postrádají.



bibros
Příspěvky: 86

Příspěvek#75 » ned 1. dub 2012, 19:42

Nelze než souhlasit. Maynard v tomto provedení byl opravdu dvojdílný a v komoře při výstřelu těsnil. Na prvním snímku lze pájení rozeznat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host