Perkusní derringer Great Gun

Black Powder a vše co k tomu patří


Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#211 » stř 23. led 2013, 19:41

Moc děkuji ,dnes jsem objednal 200zapalek a vesuvit lc příští týden mam pohotovost tak v tom týdnu to určitě nepůjde ale jak to bude co nejdříve možné tak půjdeme jsem z Veverské Bítýšky to je kousek do Brna :ugeek: první střelbu raději podniknu pod dozorem !Zítra očekávám zasilku z Tvrdonic původně jsem chtěl 4palcové hlavně ale na ten model co mam já je neměli a říkali že čekací lhůta by byla zhruba 5 měsíců a rozdíl mezi 3,5-4 palcovkou je prý minimalní tak jsem na to kývl snad jsem neudělal chybu . :? Mam ten co ma kod 10 tvrdochrom ,černé hlavně a černá spoušt a kohoutek trošku se bojím ,abych netrefil nějakého zmetka jak už se tady mnohokrát psalo snad budu mít štěstí .Ještě se zeptám jak dlouho trvá naládování obouch hlavní ?????Díky za odpověd lekařská vazelína se sežene lépe jak lůj myslím to vaříš dohromady ?? :?:

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#212 » stř 23. led 2013, 20:29

Lékařskou vazelínu jsem bral svého času nahoře na Pekandě v lékárně, lůj koupíš v řeznictví na kilo a vyškvaříš. Naládování při trošce cviku klidně za 20s, na začáte počítej pár minut.



Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#213 » čtv 24. led 2013, 17:28

Ahoj všem na tomto forku konečně jsem se dočkal ,prvně jak jsem otevřel krabičku tak mě zaskočila velikost 45 myslel jsem že bude jednou tak veliká je to prcek a zajímalo by mě jestli to má takovou sílu a přesnost co tady čtu ???Fotku se ted pokusím sem šoupnout .Prosím vás to sadlo s tím včelím voskem 1:1 vaříte až se to nějak spojí a potom na ogyvály do drážek mažete ručně nebo je zase nějakej fígl v tom. Až půjdu s Artym na tu střelnici tak musím být připraven a mít vlasní namazané střely !! :ugeek:



Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#214 » čtv 24. led 2013, 17:33

Necituj předcházející příspěvky (ani svoje). P. ;)
006.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#215 » čtv 24. led 2013, 18:25

Sádlo je moc měkké a v teple teče. Lepší je hovězí lůj, Obojí s voskem, rozehřát ve vodní lázni, aby se to nepřepalovalo. Mazat ogivály do drážek lze i ručně, ale lepší je třeba "pan lubing", viz třeba https://www.youtube.com/watch?v=dJS88o2Wtfo .



Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#216 » čtv 24. led 2013, 18:53

Díky za radu, lůj koupím a včelí vosk mi dá včelař :ugeek:



Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#217 » čtv 24. led 2013, 19:15

Ještě se zeptám na konzervaci použiji wd 40 není to doufám nějaký problém??

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#218 » čtv 24. led 2013, 19:46

Pro začátek v pohodě. Před střílením vytřít do sucha, vyfoukat zátravky. A poctivě čistit.

Uživatelský avatar
b52
Příspěvky: 86

Příspěvek#219 » pát 25. led 2013, 12:20

ahoj já mažu pouze jelením lojem na rty již 20 let zatím spokojenost 100% I 60 VÝSTŘELŮ BEZ ČIŠTĚNÍ mohu doporučit rád jinak každému ¨poradím čauky

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#220 » pát 25. led 2013, 12:49

Jo, v malém je ten jelení lůj dobrej!



Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#221 » pát 25. led 2013, 15:52

Dobrý nápad stým jelením lojem včera mi malá ho vypatlala do koberce :lol: sehnal jsem obal od homeopatik oscilakokcina četl jsem,když to naplním po okraj tak je to 1,5g střelnýho prachu a to je max dávka pro moji 45 prvně to ale zvážím v práci na laboratorní váze.Když to bude dobrý tak si jich pořídím 50 a mám to jak naboje nachystaný :P přemýšlím kde vezmu nějakej vosk a starej pekáč na kolaček mazací :roll:

Uživatelský avatar
b52
Příspěvky: 86

Příspěvek#222 » pát 25. led 2013, 17:49

tak jsem našel deník z roku 1993 do té doby jsem používal vodní vazelinu na motory byla prostě nepřekonatelná dnes jsem se k ní na střelnici vrátil a výsledek je ohromující čtyři předovkáři mazaly lojem voskem atd já po 37 ranách žádný problém z naládováním oni čistily a byli jako komeníci jinak přikládám foto mých štouchadel na na 9m 45 a 54
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#223 » pát 25. led 2013, 18:17

Vodní vazelína myslíš na čerpadla??Fakt je lepší ?? hm zvážím ten lůj
a možna odzkouším tu vazošku nechce se mi moc čistit !!! :mrgreen:



Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#224 » pát 25. led 2013, 18:33

Borci můžu vás poprosit o laskavost dal jsem na forko obrázek ale přez citaci jsem se dostal do okénka kde se přidáva fotka a někdo mi napsal že nemám citovat jak tedy nebo přez co dávate fotky jsem na komplu levej !! :oops:



Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#225 » sob 26. led 2013, 11:04

Ahoj všichni, prosím o radu poradte nějakou čistící sadu na derrika 45 popřípadě mi pošlete odkaz kde koupit .Artyfex mi dal typ ale ještě se zeptám vás musím něco koupit než vystřelím tak abych to dal znovu do cajku díky moc H. ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů