Perkusní derringer Great Gun

Black Powder a vše co k tomu patří


Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#286 » úte 12. úno 2013, 20:22

Josef na všechno přijdeš.

Ps: Necituj předcházející příspěvky.

Uživatelský avatar
josef38
Příspěvky: 20

Příspěvek#287 » úte 12. úno 2013, 20:41

Patriku, děkuji za nápravu! :-)
Chtěl jsem příspěvek upravit a zřejmě jsem kliknul na "citaci" místo na "úpravu". Měj se! J.

Uživatelský avatar
josef38
Příspěvky: 20

Příspěvek#288 » stř 13. úno 2013, 21:08

Rád bych se optal, jestli někdo nevíte funkci šroubu na spodní straně pistole, na levé straně, těsně pod seriovým číslem? Nechtěl jsem ho povolovat, když neznám jeho funkci. Děkuji. J.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#289 » stř 13. úno 2013, 21:41

Že by výrobní otvor pro zhotovení zátravky vedoucí ke spodní hlavni?

Uživatelský avatar
josef38
Příspěvky: 20

Příspěvek#290 » stř 13. úno 2013, 21:55

Tak to mě nenapadlo! A možná i k eventuelnímu čištění zátravky. Jen nevim, jestli by tam kvůli tlaku obstál šroubek M3? Ale když by byl dost dlouhej, tak proč ne. Díky a měj se. J.
P.S.
Možná zítra nevydržím a mrknu se.

Uživatelský avatar
josef38
Příspěvky: 20

Příspěvek#291 » čtv 14. úno 2013, 20:05

Pochopitelně jsem musel tuto hračičku rozebrat téměř na prvočinitele. :-) Získala u mne na ještě větší úctě, jak je na ní všechno jednoduše a přitom geniálně vymyšleno. Tak už jen co nejrychleji vyhledat nejvhodnější střelnici, těšíme se oba! Koupil jsem i ogivály, ještě musím dořešit mazání. J.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#292 » pát 15. úno 2013, 00:07

Na čištění zátravek pořiď kartáčky na dýmky, osvědčené a funkční.
Osvědčená mazání:
Jelení lůj čistý nebo 1:1 včelí vosk a hovězí lůj.

Uživatelský avatar
josef38
Příspěvky: 20

Příspěvek#293 » pát 15. úno 2013, 17:23

Děkuji za radu. V obchodě se zbraněma v Praze, Opletalce mně také radili, že z nouze stačí i vosk ze svíčky ( parafin ) smíchat s lojem.
Píši to jen pro zajímavost. Ten včelí vosk pro mne nebude problém sehnat. Díky. J.

Uživatelský avatar
b52
Příspěvky: 86

Příspěvek#294 » sob 16. úno 2013, 13:12

je to kanálek zátravky jinak by to odvrtat nešlo tak že po každé střelbě vytočit pročistit ...dnes jsem se byl vyblbnout se svou 9mm ta mi přirostla k srdci nejvíce měli jsme v rodině dvě ale otec jí nedávno prodal je fakt že sní nestřílel ale mě sedí nejlépe dnes jsem vybouchal 42 ran bez čištění mažu pouze jelením lojem občas vodní vazelinou ani jeden selhač zdavím všechny čau

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#295 » sob 16. úno 2013, 21:38

Já selhač posledně z devítky měl, blbec jsem do spodní hlavně nedal prach... takže oddělat šroubek zátravky, zasypat kanálek prachem a sice ne nějak energicky ale na první klepnutí to z hlavně na vyhnání stačilo. Takže jednoduché řešení bez nutnosti vrutem vytahovat střelu předkem hlavně.

Uživatelský avatar
josef38
Příspěvky: 20

Příspěvek#296 » ned 17. úno 2013, 03:17

Já perkusový začítečník sotva můžu psát nějaká moudra, ale myslím si, že u horní hlavně a sférické střele by to mělo jít také. Stačilo by jen odšroubovat piston a volný rostor v komoře kolem koule naplnit prachem tímto otvorem. Při ogivální střele tam asi mnoho prostoru nezbývá, ale na několi pokusů by to snad mohlo jít také.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 545
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#297 » ned 17. úno 2013, 08:04

já jsem Derringerem netknutý, ale tomu "na několik pokusů" bych se asi bránil. když není kule doražená, vznikají tam nehezký rázový vlny hrozí poškození/zničení zbraně?). Není to dlouho, někdo tu na fóru postoval hezkej ilustrativní obrázek (myslím to bylo vlákno, kde se řešilo, že někomu zůstala po selhači kule v hlavni)

Uživatelský avatar
josef38
Příspěvky: 20

Příspěvek#298 » ned 17. úno 2013, 08:31

Hmm, díky za poučení! Asi není nad klasiku, vyndat náboj mechanicky!

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#299 » ned 17. úno 2013, 09:14

Podsypání se běžně dělá a není to nic nebezpečného. Střela ale musí být doražena dozadu. Navíc dávka, která se podsype zátravkou, nebývá nic závratného, ono to zase tak dobře nejde, a většinou stačí právě na vystrčení střely z hlavně. Problém by mohl nastat při tom opakování pokusů, vždy je třeba střelu dorazit zpět. Když se ale trpělivě dost podsype (jde tomu pomoci i zastrkáváním prachu jehlou), jde to ven na první dobrou.

Vytahování (vyvrtávání) střely není až tak jednoduché, musí na to být dobrý nástroj a u ogiválu jde podstatně hůř, než u kuličky, která má malou třecí plochu. Navíc hrozí poškození vývrtu při špatném vystředění. U deringeru a pistolí obecně to jde o to líp, že je hlaveň velmi krátká proti puškám.

Většinou se proto každý snaží podsypat a vystřelit.



Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#300 » ned 17. úno 2013, 13:40

Souhlasím s váma, určitě bych to nezkoušel na více pokusů bez doražení ogiválu mam dojem že to je popsaný co se stane o 3 stránky zpátky a je tam obrázek poslal to Artifex a myslím že by to byla škoda kdyby se Josefovi vydula hlaven a nebo nedej bože se roztrhla !!!!Raději podsyp spodním šroubem a určitě to vyjde na poprvní !!! :ugeek: Ale musím přiznat že zatím s tím sám nemám žádnou :roll: :lol: zkušenost tak nebudu chytračit!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů