Perkusní derringer Great Gun

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#436 » pát 15. zář 2017, 07:40

BTW - přímo na GG mají uvedeny rozměry vývrtu i doporučené průměry střel:
http://www.greatgun.eu/index.php?/vyrob ... nger-9mm-9

Podle toho je třeba volit velikost střely, ale podle způsobu nabíjení - mají to tam docela hezky popsané.
A doporučený rozměr (pro ogivál) je 9,00 mm, což by odpovídalo ráži .354" , u kuličky 8,80 mm, což odpovídá palcové ráži .346" . Důležité je i třetí místo v rozměru, čili žádná .36, a navíc to platí pro dobré měkké olovo.

Kokily pro 9 mm jsou vetšinou dělané na rozměr .356" a musely by se asi kalibrovat dolů, totéž by platilo u kuliček (kalibr je např. 350 a na .346 by asi bylo nutno oválet, nebo to řešit tenkým flastrem či nabíjením do drážek na zátku). Ale každopádně by to znamenalo nejdřív odzkoušet.

A bacha na jednu věc - střely lité komerčně pro 9 luger a pod. budou z tvrdé slitiny!!



Halvar
Příspěvky: 2

Příspěvek#437 » pát 15. zář 2017, 09:02

Prvního výstřelu z předovky se bát nemusíš :) Ono to není tak brutální, jak se může zdát na první pohled. Sám si pamatuju tu nervozitu, ale pokud dodržíš přesně postup nabíjení, který najdeš tady na fóru a budeš k tomu přistupovat s chladnou hlavou, tak to bude všechno v pořádku.
Nedávno jsem si pořídil mušketu ráže .69 kam se cpe okolo 6 gramů prachu. Jako fakt jsem se bál, že to bude trhat ramena, ale nakonec to byl hodně dobrý pocit a rozhodně to není takový kopanec, jaký bys čekal od tak velké střely a množství prachu.



mik119
Příspěvky: 14

Příspěvek#438 » pát 15. zář 2017, 18:18

Ahoj.Čím se dá dobře vyčistit dno hlavní u deringera od usazenin?Já ho koupil staršího a jsou tam nějaké asi snad připálené usazeniny.Není vidět čisté železo ale černotaJe tam špatný přístup do hlavní kvůli malému průměru 9mm.Zkoušel jsem i WD-40 ale nerozpustil to.Derik má údajně vystřeleno cca 200 ran a jak o něj bylo pečováno nevím.Doufám že těma usazeninami nebude nějak poníčenej.Rez jsem nikde nezahlídl.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#439 » pát 15. zář 2017, 18:24

Na předovky a černý prach je nejlepší horká voda s jarem. Olej tuhé zplodiny nerozpustí. Pokud jsou průchozí kanálky a je jen špinavé dno, asi bych to moc neřešil. A pozor na mastnotu - před prvním ostrým výstřelem je potřeba dát pár zápalek na prázdno a pak radši ještě s prachem bez kule, aby se vypálila (odmastila) komora - zvláště po takovémto čištění olejem.



mik119
Příspěvky: 14

Příspěvek#440 » pát 15. zář 2017, 18:31

já mám právě obavy,aby to ty usazeniny hlaveň nějak nepoškodilo,nevyžralo hlaveň nebo tak.Kanálky jsou dobře průchozí.S tou jarovou vodou to vyzkouším hned zítra ráno,až se vrátím z práce.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#441 » pát 15. zář 2017, 18:56

Dlouhé předovky prolévám horkou vodou a perkusáky čistím okenou. Používám takový malý rozprašovač a nemusím se čabrat s vodou v koupelně. Okena čistí perfektně.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#442 » pát 15. zář 2017, 19:10

Jo, to mohu potvrdit!



mik119
Příspěvky: 14

Příspěvek#443 » pát 15. zář 2017, 19:37

s tou okenou dobrej nápad zítra vyzkouším.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#444 » pát 15. zář 2017, 19:53

Předpokládám, že Iron a Okena jsou pro naši potřebu totéž?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#445 » pát 15. zář 2017, 21:52

Já někde vyčetl, že je dobrý líh v co nejvyšší koncentraci. Když jsem po letech mrknul do predovky, kterou jsem po poslední střelbě prolil lihem, vykartáčoval a prostříkl olejem, tak byla hlaveň stále jako zrcadlo.



mik119
Příspěvky: 14

Příspěvek#446 » sob 16. zář 2017, 11:13

Tak jsem na čištění usazenin použil přípravek na okna,jar,horkou vodu,špejli a vatu.Zbraň jsem do šroubku rozebral,pročistil namazal s WD-40 pohyblivé díly a po odstranění usazenin prostříkal i hlavně.Jsem s výsledkem spokojen.Teď je dno pěkně kovově lesklé a bez usazenin,těch tam bylo docela dost.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#447 » sob 16. zář 2017, 12:46

wd-40 je dobrý na vypuzení vody, ale není to mazadlo ani konzervace. Vem to potom příště ještě Konkorem.



mik119
Příspěvky: 14

Příspěvek#448 » pon 18. zář 2017, 13:12

Nevíte někdo něco o tom,co je na tom pravdy,že zápalky od českého výrobce S.B. 4.0 se teď nevyrábí?Že se teď výrobce zaobírá snad nějakýma zápalkama na vývoz 9mm co jsem zaslechl.

Uživatelský avatar
Drahoun
Příspěvky: 79

Příspěvek#449 » pon 18. zář 2017, 17:10

No před čtrnácti dny mi bylo několik balení těchto zápalek doručeno, ale mohlo jít třeba jen o poslední skladové zásoby. Proto by mně to teda taky zajímalo.



mik119
Příspěvky: 14

Příspěvek#450 » pon 18. zář 2017, 17:34

Dneska jsem byl na prodejně a tohle mi řekl prodavač,chtěl jsem si je u nich objednat.Že prej do konce tohoto roku mi je těžko seženou.Jediné zápalky co asi jdou teď sehnad jsou Remington 11 4mm a někde mají RWS 4mm,toď asi vše.Abych nemusel zachvilku zapalovat u GG knotem...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů