Perkusní derringer Great Gun

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#31 » pát 19. bře 2010, 14:10

Tak se jdu pochlubit dalšími neúspěchy :cry:
Zápalky Remington, 24 grainů prachu, 1cm silná mazaná filcová ucpávka, střela bez flastru, zbraň pečlivě vyčištěna a vytřena. Nové válcované střely na rozdíl od minulých perfektně těsní, při nabíjení je slyšet vzduch unikající pistonem.
Na první pokus vystřelena horní hlaveň, střela však opět měla malý výkon, do měkkého dřeva udělala sotva znatelný důlek a zůstala ležet.
Dolní hlaveň se ani na deset zápalek nepodařilo vystřelit. Navrtána a vytažena střela, vysypán prach, vyšroubován piston. Zápalný kanálek byl naprosto neprůchozý, ucpaný střelným prachem. Domnívám se, že tlak vzduchu při nabíjení střely zatlačí prach do kanálku a tam ho utemuje. Pročistit se mi ho nepodařilo, pomohla až koupel v horké vodě.
Následně zbraň usušena, kanálky a pistony pročištěny každý dvěma zápalkami naprázdno.
Zbraň znovu nabita a celý pokus opakován s naprosto stejným výsledkem :(
Zřejmě budu muset zvážit reklamaci :cry:

Uživatelský avatar
Black Powder
Příspěvky: 29

Příspěvek#32 » pát 19. bře 2010, 14:18

Ja to vedel, ja to rikal. Proste DoDo.
Na spodnu komoru su vo vsetkych zle navrtane kanaly, treba to prerobit, ani novy kus nebude mat kanal dobry. Mal som doma 5 kusov, vsetky mali rovnake vady. Dva som vyladil, ostatne isli z baraku.
Teraz funguje na prvu zapalku. Na 15m je vsetko v ciernom, 2cm dosku do dierkuje bez problemov.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#33 » pát 19. bře 2010, 16:45

polorozpadlýpařez píše:Zřejmě budu muset zvážit reklamaci :cry:

Great gun se chlubí doživotní zárukou, tak by neměl být problém.

BlackPowder : můžeš popsat v čem spočívala úprava pro lepší funkci?



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#34 » pát 19. bře 2010, 17:23

To se divím , že by to taková firma neměla odzkoušený , a co zkušebna ? přece by na to museli přijít že mají někde chybu , mně šlape všechno jako hodinky , ještě jsem neměl jedinou selhávku- vyjma zápalek S.B. Jak to popisuje Polorozpadlýpařez , že má prach v kanálku a nedojde k zápalu je divný, prach by měl přece vzplanout při průšlehu kdekoliv nejen v hlavni- co takhle špatný prach ? Ucpaný kanálek střelným prachem mi příde jako špatný vtip

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#35 » pát 19. bře 2010, 19:25

Pánové já teda nejsem žádnej černoprachostřelec, ale ja to tady čtu, tak to vidim na špatnej (zvlhlej) prach. :)

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#36 » pát 19. bře 2010, 19:44

Že by mohl být špatný prach už mě také napadlo, ale je to nově koupené balení Vesuvitu, tak nevím.
Někde bych měl mít doma ještě Vesuvit starý přes deset let, tak jestli ho najdu, tak to ještě zkusím s ním. Jinak už mě nic kromě vadné zbraně nenapadá.

Edit: zvlhlý by snad být neměl, je to před 14 dny otevřené originální balení, od té doby skladována část prachu v mosazné prachovnici v obytném prostoru.

Uživatelský avatar
Black Powder
Příspěvky: 29

Příspěvek#37 » pát 19. bře 2010, 20:32

Patrik píše:BlackPowder : můžeš popsat v čem spočívala úprava pro lepší funkci?

Tajomstvo sefkuchara ;)

pavelkrab píše:To se divím , že by to taková firma neměla odzkoušený , a co zkušebna? přece by na to museli přijít že mají někde chybu

Derringeri boli ciste, nepouzite, spinave len z vyroby, bez znamok testovania, len orazene.
Sam zadavatel vyroby vie o tychto problemoch.



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#38 » pát 19. bře 2010, 21:55

Teď už tomu nerozumím vůbec - zadavatel výroby není totožný s výrobcem? A pokud o tom ví tak je to jasný podvod , protože prodává vědomě nefunkční věci a ještě za jakou cenu - jak na to potom může dávat záruku ? prostě nechápu :roll: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Black Powder
Příspěvky: 29

Příspěvek#39 » pát 19. bře 2010, 22:08

Ak si Ty u nejakeho vyrobcu objednas seriovu vyrobu Tvojho prototypu, tak si zadavatel vyroby a vyrobca je teda niekto iny.



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#40 » sob 20. bře 2010, 21:04

Nevím už kde a kdo se ptal na příčinu dvojího zápalu - (obě hl. najednou) pokud jsou dobře otřené pístony před nasazením zápalek nemělo by se to stát, taky je potřeba mít zápalky těsné , jinak doporučuju jako první odpal horní hl. vzhledem k délce průšlehového kanálku, v případě jakéhosi zpětného šlehu přes pístony je dost nepravděpodobné že to projde až do spodní hlavně, to by muselo odpálit i druhou zápalku- což nikdo neuvedl , zda se to stalo

Uživatelský avatar
Black Powder
Příspěvky: 29

Příspěvek#41 » sob 20. bře 2010, 22:07

Odpal druhej komory preslahom cez piston je nemozny, moze byt jedine chyba v navrtani kanalov, tym, ze su v nejakom mieste spojene. U mna tento problem nebol. Bol problem len s odpalom na prvu ranu, kladivom a spustou, ale to je uz vychytane.



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#42 » ned 21. bře 2010, 07:40

pokud by kanálky byly kdekoliv spojené muselo by docházet k odpalu obou hlavní současně v každém případě, to se pokud jsem tomu dobře rozuměl nestalo , vycházím ze skutečnosti- kdy mi taky došlo párkrát k odpalu dvou ran u remingtona , po řádném otření a následném namazámí bubnu v přední části po nabití se to již nkdy nestalo



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#43 » ned 21. bře 2010, 07:46

ještě dodatek- nikdo se nezmínil o tom , kterou hlaveň odpaloval jako první, to by mohlo taky částečně napomoci k případnému stanovení problému

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 275

Příspěvek#44 » ned 21. bře 2010, 10:03

Měl jsem stejný derringer jako má Black Powder v avataru na podobném foru a když jsem nastavil kohoutek do střední polohy, běžně jsem odpaloval obě hlavně najednou. Kamarádovi to takhle funguje taky. Možná špatně funguje aretace na kohoutku a nedrží dobře krajní polohy.

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#45 » ned 21. bře 2010, 16:27

Ted mluvíš tom o špatně vyvrtaném kanálku? A nechával to opravit u výrobce, nebo někde jinde?
Díky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů