Perkusní derringer Great Gun

Black Powder a vše co k tomu patří


Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#361 » sob 24. kvě 2014, 14:14

Doporučuji cal.45 3,5" hlaven byl jsem s ním spokojený co se týká přesnosti je to přece jen závislé na tom jak si zvykneš na vrchní či spodní hlaven z mé zkušenosti na 10m dobrý ale 25m už seš rád že se trefíš do terče je to spíše zbran skupiny D na obranu !
Stejně si nakonec uděláš ZP a koupíš uplně něco jinného !



vitumira
Příspěvky: 7

Příspěvek#362 » sob 24. kvě 2014, 16:05

Mnohokrát děkuji za odpověď. Ten .45 jsem původně chtěl, ale pak jsem četl nějaké negativní příspěvky ohledně střelby ať už zde nebo na jiných fórech. Nevzpomínám si přesně, ale tuším že to byl problém se střelbou ze spodní hlavně. A naopak vychvalovanou 9mm.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#363 » sob 24. kvě 2014, 17:27

Jo, spodní hlaveň nestřílí, když ji neumíš naládovat, když jo, není problém. 9mm je OK, hodně vrtá, má velkou energii, je maličká, dobře se nosí, kope jako čert ale blbě se láduje.



Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#364 » sob 24. kvě 2014, 19:22

Nikdy se mi nestalo že by nevystřelil měl jsem jen jeden selhač a to byla špatně nasazená zápalka na podruhé to hned odpálilo doporučuji vřele kup to !!! :mrgreen:

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#365 » ned 25. kvě 2014, 11:27

... možná proto, že jsem ti ukázal jak na to?



vitumira
Příspěvky: 7

Příspěvek#366 » ned 25. kvě 2014, 13:47

Tak mám nejspíš vybráno, nakonec to vidím na .45 a 4" nejlépe v nerezu, ale uvidí se podle dostupnosti v prodejnách. A pak už jen sehnat někoho v okolí Prahy kdo mě naučí nabíjet. Pořád v tom nemám jasno, přijde mi, že každý na to má vlastní recept, někdo maže jiný nemaže, další na projektil jen plive :D Je správná moje představa, že ogviální střela se dává přímo na prach a nepoužívají se flastry?



mušketýr
Příspěvky: 69

Příspěvek#367 » ned 25. kvě 2014, 16:09

ogivál přímo na prach,jestli použiješ origo od GG tak je musíš máznout do drážek..podle mého tam kouli s flastrem ani necpi,krátká hlaven a nic moc výkon,spodního laufu se neboj,chodí v pohodě...až ho budeš mít tak písní určitě ti někdo poradí,nemusíš tápat a laborovat..jen nevím jak píšeš tu nerezovou verzi derringeru jsem neviděl jen v chromu,tam je jen povrch ne vrtání,musí se ošetřovat jako každej jinej jen povrch je na tom lépe....



Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#368 » ned 25. kvě 2014, 16:26

ano ogivální střela se dává přímo na prach postup :nejdříve nasypu odměrku prachu do stříkačky s uříznutou špicí přímo z prachovnice a nasypu do laufu potom trošku poklepu zbran, aby prach zalezl i do zátravky potom dám namazanou střelu do hlavně zatlačím ji tam nebo naklepnu paličkou a potom dotlačím nabijákem nasadím zápalku a jedna hlaven je připravena to samé u druhé hlavně poloha kohoutu na bezpečnostním ozubě ok!



Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#369 » ned 25. kvě 2014, 16:27




Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#370 » ned 25. kvě 2014, 16:32

A ZAPOMĚL JSEM ŽE NEJ SE MI OSVĚDČILO MAZANÍ JELENÍM LOJEM NA RTY !!!
:lol:



mušketýr
Příspěvky: 69

Příspěvek#371 » ned 25. kvě 2014, 16:40

ten je také dobrej...jen prosím tě ty zápalky až nakonec,když naláduješ oba laufy..vždy zápalky až poslední...



vitumira
Příspěvky: 7

Příspěvek#372 » ned 25. kvě 2014, 16:49

Moc děkuji za postřehy, ještě by mě zajímalo, jestli někdo používáte odlévací kleště, např. ty co jsou tady
http://www.zbrane-dave.cz/products/cal- ... a-920-kc-/
Přináší to s sebou nějaké obtíže? Nebo stačí sehnat čisté olovovo, rozehřát a odlévat? Ne že bych byl škudla a nechtěl koupit těch pár střel, ale přijde mi to jako hezká věc, zkusit si jak ta střela vznikne...



Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#373 » ned 25. kvě 2014, 16:55

Jasan až na konec !!!! :D :oops:



Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#374 » ned 25. kvě 2014, 16:57

licí kleště ? Kup originalní gg ogivální střely a máš to bez starostí !



mušketýr
Příspěvky: 69

Příspěvek#375 » ned 25. kvě 2014, 17:07

odlévat střely se naučíš je to popsáno na hodně forech,ale pro malé množství ti stačí kleště a plyn.vařič...akorát je dobře nahřej,aby olovo všechno vyplnilo a předčasně nechladlo..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů