Perkusní derringer Great Gun

Black Powder a vše co k tomu patří


cichlasoma
Příspěvky: 14

Příspěvek#61 » ned 20. čer 2010, 10:33

KajaKliment: Dík! :)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#62 » ned 20. čer 2010, 11:42

cichlasoma : DD je pouze označení modelu od výrobce a zrovna ty (v té nabídce) nejsou zbraněmi kat. "D".



cichlasoma
Příspěvky: 14

Příspěvek#63 » ned 20. čer 2010, 12:59

Patrik: Děkuju...
Ale není to nějaká obecně známá zkratka? Já měl dojem, že se to tak často užívá, že to užívají různí výrobci jako označení typu, které má všeobecně známý smysl, jako třeba BP pro Black Powder.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#64 » ned 20. čer 2010, 13:35

Přehled nejčastěji používaných zkratek:

BP - Black Powder; DD - Dbl. Duelist; D - Duelist; GF - Gunfighter, J - Junior; M - Modern; T - Traditional; W - Womens; /G - Guest; /M - Member

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#65 » pon 3. led 2011, 14:08

Tak po čase zase poreferuji o svých neúspěších s deringerem od GG. Jelikož se sférickou střelou jsem dosahoval jen velmi malého výkonu střely, bylo mi doporučeno zkusit střely ogivální.
Dnes jsem se konečně dostal k tomu je vyzkoušet. Nejprve jsem deringer pořádně vyčistil brzdmenem, vytřel hlavně dosucha, protáhl kanálky čističem na dýmku a pistony drátkem. Nabil jsem ogivální střely s drážkami namazanými směsí sádla a parafínu bez flastru či ucpávky. Náplně 24 greinů prachu Vesuvit odměřených prachovnicí.
Horní hlaveň se podařilo odpálit až na čtvrtý pokus (4 zápalkou). Výkon byl oproti sférické střele výrazně lepší. Střela skoro prostřelila coulové smrkové prkno a uvízla v něm.
Dolní hlaveň se nepodařilo odpálit ani na dvacet pokusů. Nepomohlo ani vyšroubování pistonu a pokus o pročištění kanálku. Nakonec jsem musel střelu navrtat a vytáhnout. Prach pod ní byl slisovaný a suchý, ale kanálek byl nějak ucpaný a podařilo se mi ho pročistit až ve vařící vodě.
Zřejmě dělám něco špatně, ale nemůžu přijít na to co. Zbraň po vyčištění prostříkávám důkladně Tetragunem. Je možné, že by tam jeho zbytky i přes důkladné odmaštění a vyčištění zůstaly a spolu s prachem ten kanálek zalepily?



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#66 » pon 3. led 2011, 14:14

Zkusil jsi vystřelit ze 2 zápalky jen tak na prázdno ? Co vím tak, někteří pukají až 4 než nabijí střelným prachem.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 369
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#67 » pon 3. led 2011, 15:22

Tetragun nebude vhodný. Já používám WD40 na vnitřek hlavní. A je třeba, zvláště u takto dlouhých kanálků "prostřelit" alespon 1zápalkou bez ničeho... Aby vyfoukla bez odporu zbytky oleje...

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#68 » pon 3. led 2011, 15:48

Me vystrelili obe hlavne hned po vybaleni i bez vystreleni zapalek,ale to je nepsane pravidlo.Taky strilim min dve,ale vetsinou ctyri zapalky nez zacnu ladovat.

Musim se pochlubit,dnes jsem si usil tri pouzdra na derriho a tady je to nejpovedenejsi.Je to holstr westernoveho typu,ale spis predloha pro sedlare,protoze moje ruce nejsou z nejsikovnejsich

Obrázek

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#69 » pon 3. led 2011, 20:28

Díky za připomínky.
Přiznám se, že tentokrát jsem před nabíjením zápalky naprázdno nevystřelil, jelikož jsem nabíjel doma a nehodilo se to. V minulosti jsem ale dvě nebo čtyři zápalky před nabíjením většinou vystřelil, a přesto byl první výstřel úspěšný tak v jednom případě z deseti.
Že by mohl být problém v používání TetraGunu mě zatím nikdy nenapadlo, ale je to dost možné, používám ho na impregnaci od začátku.
Schválně teď vyzkouším, po té co jsem zbraň vyčistil ve vařící vodě se saponátem, jí ničím nemazat a rovnou po vystřelení zápalek naprázdno naládovat. A jestli to na první pokus nevystřelí, tak už se snad dám radši na chov včel :)
Ještě jednou díky za rady.

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#70 » pon 3. led 2011, 21:19

Neni proste mozny,abys mel porad takovy problemy s timhle deringerem.Uplne normalne proplachni laufy teplou vodou s jarem.Nech oschnout na radiatoru,strikni do kazde hlavne trosku wd40,vytri hadrovym kartackem a hotovo.Zbran ma byt v podstate sucha,jen s filmem oleje.Pred strelbou vystrel na kazdem pistonu ctyri zapalky,nasyp prach,stouchni strelu na prach.Nemlat ji tam silou,proste at na prachu sedi,nasad zapalky a vystrel.Horni hlaven musi vystrelil napoprve a pokud nevystrely spodni,tak sundej piston a dej do zatravky dve,tri zrnicka prachu.Jednoduse je hod do diry a zasroubuj piston.Nasad a urcite vystreli.Pokud selze podruhe,tak to udelej znovu,pak uz by to melo chodit v pohode.Obcas foukni do hlavni a zkus jestli profukujou pistonama.

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#71 » stř 5. led 2011, 16:18

Dnešní pokus. Zbraň jsem po předchozím čištění horkou vodou ničím nemazal, jen vysušil, vystřelil zápalky a nabil. Spodní hlaveň vystřelila na první pokus! To se mi ještě nikdy nestalo. U horní hlavně při prvním pokusu selhala zápalka, na druhý pokus explodovala, ale nedošlo k výstřelu. Na další pokus s novou zápalkou se povedl výstřel.
Toto byl zatím nejlepší výsledek co se týče prvních výstřelů po čištění. Chybu jsem dělal tedy zřejmě v přílišném mazání Tetragunem. Zkusím používat malé množství WD.
Nicméně to že zbraň vystřelí v polovině případů asi žádný velký úspěch není a život bych na to vsadit nechtěl :)

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 369
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#72 » stř 5. led 2011, 16:26

stále někde děláš chybu, neb to prostě musí a střílí napoprvé!
Zápalka musí být správně nasazená, tzn. v ose pistonu a dostatečně namáčknutá. Otázka je, jak sedí rozměr zápalek a pistonu. Někdy je piston "hubený", tak se zápalka deformuje prsty či kleštičkami na tvar "D" a někdy zase je piston "tlustý" a je potřeba opravdu řádně natlačit, aby zápalku odpálil první úder. Pokud je zápalka nasazena z křiva, pak zase může dojít k úniku "zápalných" plynů mimo zátravku a následně k selhači.

Pokud by jsi to neměl daleko do Otrokovic, tak se stav v Guncenteru, mrknem se na to spolu.

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#73 » stř 5. led 2011, 19:36

Hungry, děkuji za nabídku pomoci, ale bohužel to mám přes 300 km.
Ale od té doby, co jsem koupil zápalky Remington, tak jsem s jejich selháváním problém neměl. Tak snad to byla jen náhoda, způsobená špatným nasazením zápalky zmrzlýma rukama. Příště na to dám pozor.
Hlavní je, že teď už jsem pevně přesvědčen, že chyba není ve zbrani, ale "v rukách".
Tak to bude jen otázka času, než to konečně vychytám.

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#74 » pát 7. led 2011, 15:54

Polorozpadlyparez:Tak co,mas nove zkusenosti?Ja se chystam jet si zastrilet s brachou,mam dva derr,jeden GG a jeden od zdejsiho clena a nemam problemy.Uz se tesim jak provrtame papir a slozima par popru.

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#75 » sob 8. led 2011, 21:16

Zatím nic. Ale chtěl bych příští týden vyrazit na střelnici do Příbrami.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů