Perkusní derringer Great Gun

Black Powder a vše co k tomu patří


mik119
Příspěvky: 14

Příspěvek#451 » stř 20. zář 2017, 08:50

Ahoj. Potřebuji poradit. Měl bych zájem o deringer GG cal.45 nikde na netu jsem ho už nový nesehnal. Nevíte, jestli ještě firma GG vůbec vyrábí a funguje? Na mail neodpovídají,tak asi zkusím zavolat. Jaké je nejlepší a nejtrvanlivější provedení této zbraně? Co jsem na netu akorád našel nový, tak cal.54 komplet černý délka 4'. Připadá mi to ale už moc velké ty laufy a komplet černé se mi to moc nelíbí.



r.bure
Příspěvky: 7

Příspěvek#452 » pát 6. říj 2017, 11:45

Ahoj, mam v umyslu poridit si Derringer GG 9mm s hlavni 2.5", jde mi hlavne o rozmery. Trefi se s tak kratkou hlavni neco? Jaka je presnost tohoto Derika na takovych 5-10m? S jakym mohu pocitat vykonem u takoveho prcka?
Dekuji



Milan-x
Příspěvky: 20

Příspěvek#453 » pát 3. lis 2017, 10:37

mik119: V Liberci v Armyarmsu když jsem tam naposled byl, tak ho měli (aj .54). Co se týče fy. GG a mailové korespondence, neznám nikoo, komu by na cokoli odpověděli (ani mě ne, a to jsem psal jak na kontaktní mail na jejich webu, tak přímo soukr. zprávu na jejich FB stránce).



MaccouchL
Příspěvky: 4

Příspěvek#454 » pát 5. led 2018, 20:47

Zdravím všechny kamarády a vyznavače černého prachu. Chci se s vámi podělit o pár zkušeností. Na tomto vlákně jsem nováček, co se týče předovek - nějaké zkušenosti mám z mládí, které je už hodně daleko. Na stará kolena jsem si udělal radost a koupil si Derringer 45, délka hlavně4,5". Pokusil jsem se odstranit dvě pro mně základní nectnosti a to je padání zápalek a držení silně kopající zbraně za malou pažbičku. Na fotu je vidět pažba, která se dá kdykoli během minutky předělat na původní. Do zbraně nebylo nikterak zasahováno, ale o hodně líp se drží. Pistony jsem nechal vyrobit u opraváře střelných zbraní - o nějako desetinku větší v místě, kam se nasazuje zápalka. Zápalka se musí na piston natlačit. Stačí rukou a je po problému. Pažba není složitá, vyrobil jsem ji sám. V případě zájmu pošlu bližší foto. Je ze dvou kusů. S Derringerem jsem velice spokojen, střílím s ogiválními střelami, které mažu vepřovým sádlem a včelím voskem v poměru 1:1. Účinek střel je velmi překvapivý.
DSCN1794a.jpg
DSCN1795b.jpg
Ještě jednou zdravím MaccouchL
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#455 » sob 6. led 2018, 06:35

Nápad a funkce dobré, ale kdyby sis s tím dal i víc práce, mohlo to vypadat pěkně.



MaccouchL
Příspěvky: 4

Příspěvek#456 » sob 6. led 2018, 08:54

Když vyrobíš lepší, ukaž, rád se podívám. MaccouchL

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#457 » sob 6. led 2018, 22:16

Když dáš trochu práce hledáním po netu tak zjistíš že gunman umí

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#458 » ned 7. led 2018, 11:57

Cal. .54, zakázka zněla, aby byl úchop pro velkou ruku pohodlný jako u velkého revolveru. Krásy to moc nepobralo, tvar rámu nedovolil hladký tvar.

K předchozímu výtvoru jen tolik, že když už si dá někdo práci se vsazením monogramu, pak by si dřevo zasloužilo lepší spasování s rámem a jiný typ šroubů, než ty strašné křížáky...
Ale zajímalo by mne jak se to drží, tvarem se to blíží pažbě Bisley Coltu SAA.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



MaccouchL
Příspěvky: 4

Příspěvek#459 » ned 7. led 2018, 12:54

Mně se to drží docela dobře a kdybych měl tak velkou ruku, která by mi stačila na tvůj výtvor, tak bych žádnou pistoli nekupoval. Mezera nahoře mezi rámem a pažbou má svůj účel. Čistím zbraň pod horkou tekoucí vodou a vždycky mi v pažbě zůstávala voda. Teď jenom vyleju danou mezerou a nechám vyschnout. Dále k těm šroubům. Je to věc názoru. Nejedná se o žádnou historickou zbraň ani repliku. PS monogram je z mládí, kdy jsem vyzbrojoval celou skupinu historického šermu. MaccouchL



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#460 » pon 8. led 2018, 07:19

Jestli tomu rozumím dobře, tak vezmeš zbraň, tak jak je na obrázku, a proliješ mechanismus horkou vodou a necháš vyschnout, aniž bys sundal dřevěné střenky a rozebral vnitřní součástky?



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#461 » pon 8. led 2018, 08:00

Omlouvam se za laicky dotaz, nikdy jsem to nemel v ruce, ale vždycky se divim, proc to ma takovou divnou malou spoust. Ještě jsem nevidel derringera s normalni spousti, lučíkem atd. Ma to nejaky jiny důvod, nez jednoduchost konstrukce? Docela bych si to poridil ale tenhle cudlik na moje velke pracky mi nejak nesedi...



MaccouchL
Příspěvky: 4

Příspěvek#462 » pon 8. led 2018, 12:35

Zkus se zeptat gunmana. Já to nejsem odborník. MaccouchL



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#463 » pon 8. led 2018, 12:50

Ten čudlík/spoušť při nataženém kohoutu vystoupne ze zbraně víc, než když je kohout spuštěný na pistonech. Odpalování ti bude vadit rozhodně míň, než většinou malá a nepohodlná rukojeť u většiny deringerů.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#464 » pon 8. led 2018, 14:07

Mnoo me se to od Maccoucha líbí. Je to takový "bambitkový", prostě dělaný v Řáholci. Loupežnická bambitka.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#465 » pon 8. led 2018, 16:43

To me celkem taky, lip bych to nedovedl ale uznavam, ze profik to udela vymazlenejsi ;-)
Budu si to muset zkusit vzit do ruky, fakt si to moc nedovedu představit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti

cron