Perkusní derringer Great Gun

Black Powder a vše co k tomu patří


pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#16 » sob 13. bře 2010, 07:34

Polorozpadlýpařez, měl jsem stejný problém s kvalitou 4,7 zápalek od S.B. polovina sotva prskla- vyzkoušel jsem remingtony 4ky , cena je stejná a výsledek super mají zvýšený průšleh, pošlou Ti je i na dobírku od Opltový. :roll:

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#17 » ned 14. bře 2010, 16:35

Dnes jsem opět zkoušel střílet z derringeru a opět s nevalným výsledkem. Tentokrát jsem zkusil 24 grainů prachu, ucpávku z toaleťáku a namazanou střelu bez flastru. Za cca hodinu se mi podařilo vystřelit pouze jednou a to střela prostřelila jeden karton, zastavila se o prkno a zůstala ležet.
Napadlo mě, jestli to nemůže způsobovat špatný střelný prach. Ale je to nově otevřené balení Vesuvitu.
Nové zápalky Remington a klíč na pistony už mám objednané, tak snad to pomůže.



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#18 » ned 14. bře 2010, 18:27

Polorozpadlýpařez- vymýšlíš nesmyslný laborace, dej tam 1,5gramu vesuvitu ucpávku filcovou- hlavně musí být fest, kule taky musí být fest , používám 1cm silný filc a prostřelí to prkno žádný hajzlpapír.

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#19 » ned 14. bře 2010, 19:39

Díky za radu.
Ta hmotnost prachové náplně odpovídá, centimetr tlustý filc už mám pořízený, 12 mm průbojník už je poštou na cestě ke mně, tak snad to nakonec nějak vyladím.

Ještě mě napadlo, jestli mi tam někde nezůstává olej, který by znehodnotil část prachové náplně. Ač zatím skoro vůbec nestřílím :( , tak čistím a konzervuji poctivě :) a tak si nejsem jistý, jestli i když před střelbou vytřu hlavně a vystřelím naprázdno zápalky, tak tam nějaký olej přeci jen nezůstane.

Uživatelský avatar
pufik
Příspěvky: 166

Příspěvek#20 » pon 15. bře 2010, 07:48

Nehodil by jste sem nekdo navod k tomu deringeru GreatGun? Diky.



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#21 » pon 15. bře 2010, 16:03

polorozpadlýpařez - asi to trochu přeháníš s tím olejem , všeho moc škodí, nedělej z toho "olejovky" a vytři to pořádně do sucha, nějakej film Ti tam vždycky zůstane- což bohatě stačí.

Uživatelský avatar
b52
Příspěvky: 86

Příspěvek#22 » pon 15. bře 2010, 16:53

ahoj mrzí mi že ti to nejde jak si představuješ už radit nechci ale před střelbou vždy prostříkám zbran technickým benzinem ve spreji odmastím - jehlou projedu pistony a kuli mezi prsty nasliním tlačím na doraz silou tak akorát po nějakých 25 ranách to ztěžkne protahnu vytěrákem a jedu dál víc jak 170 ran z obou hlavní jsem nezkoušel selhání tak 2 krát vadná zápalka mám je v krabičce smichaný co dum dal a ty prustřeli maj fak razanci v rohu střelnice skládka a na 20m průstřel židle ca 1cm překližka plus silný důlek do fakt silného vlnáče --moc ti fandim abys to sprovoznil je to super bouchačka --- i když mi už slezl bynýr z hlavní a pár šrámůje taky -- vystřeleno baj voko
1100 ran
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
pufik
Příspěvky: 166

Příspěvek#23 » stř 17. bře 2010, 08:17

No jestli vse delam dobre nevim protoze ja k tomu navod nedostal :)

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#24 » stř 17. bře 2010, 21:26

Snad to nebude nikomu vadit, tady je podstatná část návodu:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#25 » stř 17. bře 2010, 21:27

.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
pufik
Příspěvky: 166

Příspěvek#26 » čtv 18. bře 2010, 07:56

polorozpadlýpařez: ...diky za ten navod!

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#27 » čtv 18. bře 2010, 09:06

Už mám doma klíč na pistony, tak jsem pečlivě vyčistil kanálky. Taky už mám zápalky Remington a udělané centimetr tlusté filcové ucpávky.
Až se dostanu k tomu to vyzkoušet, tak zas poreferuji :)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#28 » čtv 18. bře 2010, 10:41

:) bereš to zodpovědně, jedna dorá rada. Uvař si mazání, cca 30%parafín nebo včelí vosk a 70% loje a do toho ucpávky namoč. Usnadníš si nabíjení a čištění. A s touhle kombinací to prostě musí fungovat ;) Tedy jesti jsi dával kuličku s flastrem tak bez flastru bude nejspíš volná. Musí mít takový průměr aby šla do laufu naklepnout a v drážkách těsnila.

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#29 » čtv 18. bře 2010, 20:03

Díky za radu.
Zatím mám udělané mazání z parafínu a sádla zhruba půl na půl, to by snad taky mohlo pro začátek fungovat.
Kromě toho, že mi zápalka často neodpálila prach, tak mě překvapilo, že když už to vystřelí, tak má střela malý výkon. Na hranolu z měkkého dřeva zanechala sotva znatelnou stopu a když stejnou střelu do stejného dřeva střelím prakem, tak tam udělá důlek hluboký zhruba jako je průměr střely.
No ale teď mám nové zápalky, zbraň je pečlivě ubrouskem vytřena od oleje, kanálky vyčištěné, tak snad se zadaří.
Mám i nové válcované střely 11,35 mm, tak ty by měly určitě těsnit bez flastru. Ta olověná závaží 11,3 mm s tenkým flastrem jsem tam dokázal narvat takovou plnou chlapskou silou, bez flastru tam šli , řekl bych, přiměřenou silou, rozhodně tam nebyly volně.
Už se těším, až to znovu otestuji.

Uživatelský avatar
Black Powder
Příspěvky: 29

Příspěvek#30 » pát 19. bře 2010, 00:13

Derringer od GG je jako vacsina predoviek DoDo!
Mam niekolko vyrobnych vad, pouzite hlavne niesu vhodne na predovku, jedna sa o modernu hlavnovinu, teda tam musi ist gula natvrdo, nie na flaster. Zle odpaly niesi vadou zapaliek, ale konstrukcie bicieho mechanizmu. Pouzivam len zapalky S&B niekolko rokov, zatial ziadna zlyhavka!!!
CIP a RWS mi niekolko krat neodpalili ani Tryon a Underhammer.
Takze chybu treba hladat inde, ako v navazke, mazive, prachu a zapalkach.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů