Derringery - domácí tvorba.

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#106 » stř 26. led 2011, 08:53

pořád to bude D, i kdybys to odpaloval procesorově řízeným raketovým motorem.



Steiner
Příspěvky: 784
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#107 » stř 26. led 2011, 09:25

Pufik: já myslím, že brokové zápalky v tomto případě nejsou na ZP - držitel zbraně kat. D je oprávněn nabývat střelivo do této zbraně. Jediné co musíš udělat je v obchodě se zbraněmi prokázat, že je ti minimálně 18 let a jsi držitelem té zbraně.

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#108 » stř 26. led 2011, 12:40

Presne tak,brokove zapalky jsou bez ZP normalne koupitelne,ale spousta obchodniku je prodavat nechce.Ja treba v Plzni problem nemam,ale slysel jsem od spousty kolegu,ze maji problem je sehnat.Me treba by se libil i derringer raze 4,5mm nebo 5,5mm pro tzv saloni strelbu.Jen zapalka a brok nabijeny ustim.Lepsi by to bylo samozrejme jako zadovka,ale tam by mela zkusebna urcite problem,ze to lze snadno prekopat na .22LR.Pekny by byl treba i jednoranny derringer vest pocket,jen v lepsi razi nez .31 nebo .32 jako vyrabi Ardesa.V tehle razi ma zalostny vykon.Na 2m neprostreli plastovy kanystr.V razi .45 nebo jako brokovnice s hladkou hlavni by to bylo super.Jen by se musel udelat vetsi a uy by nebyl moc vest pocket.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#109 » stř 26. led 2011, 13:48

Mimochodem, když zmiňuješ výkon: měřil někdo z vás ty deringérky? Pepa v GC odhadoval, že 250J by ten GG s 3,5" hlavní s ogiválem mohl dát...

Kdyby se cena pistole (s .50 nebo 20 hlavněmi už to fakt není derringer na sestřelování padoucha přes stůl ;-)) pohybovala rozumně, možná bych se přidal. Případně, je nějaký problém z drážkované .45 nebo .50 střílet broky?

Na salónní prskátko ti můžu věnovat hlaveň z ukrajinské vzduchny, u které jsem vzdal naději na záchranu. Pokud to nevyleze ze "salónu" nebo uzavřeného dvorku, snad by ani ta zkušebna nebyla nutná...

Uživatelský avatar
pufik
Příspěvky: 166

Příspěvek#110 » stř 26. led 2011, 14:00

Problem drazkovane hlavne je ten ze pri strelbe broky jsou tyto vzniklou rotaci rozhozeny (po opusteni hlavne), proste brohovy shluk se rychleji rozpada...



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#111 » stř 26. led 2011, 15:59

S Vest Pocketem v ráži 31 s 1g Vesuvitu prostřelím plastový kýbl a dokonce i plechový sud na vodu na 3m.
Jinak je ještě Philadelphia v 45.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#112 » čtv 27. led 2011, 00:11

sided píše:..... i kdybys to odpaloval procesorově řízeným.........


Principy odpálení jsou v 119 pro "D" vyjmenovány.Možná by se to dalo posoudit jako
"jiné neuvedené".

muzzleloader píše:......Me treba by se libil i derringer raze 4,5mm nebo 5,5mm pro tzv saloni strelbu.Jen zapalka a brok nabijeny ustim.Lepsi by to bylo samozrejme jako zadovka,ale tam by mela zkusebna urcite problem,ze to lze snadno prekopat na .22LR......


Středový zápal u brokových zápalek překopat na okrajový u 22LR není zase tak jednoduché....i když.....
Větší problém by byl že výkon na ústí bude s velmi vysokou pravděpodobností nad 7.5 J.Možná několikanásobně,podle výrobce konkrétní,pro toto použité zápalky a také délky hlavně.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#113 » čtv 27. led 2011, 01:05

Zákonem dané výkonové limity flobertek se nevztahují na perkusní zbraně ani perkusní zadovky ani salónní terčovnice nabíjené pouze zápalkami a brokem či jinou střelou, ale pouze na jednotné náboje flobert.
Zajištění těchto zbraní proti použití jednotných nábojů by mělo spočívat taky v tom, že mezi zápalkou a střelou je piston se zátravkou, nikoliv komora. Derringer Rider od Pedersoliho, což je zadovka, to řeší vyjímatelným pistonem, kterým postrčíte střelu do hlavně.



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#114 » čtv 27. led 2011, 14:09

002.jpg
:lol:
001.jpg
slíbená dvojka :roll:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#115 » čtv 27. led 2011, 22:27

Vypadá velmi dobře. Hlavně jsou .45 drážkované?
Čím dál víc mě láká podobná zbraň. Jen si pořád nejsem jistý tím, jaká by byla nejlepší ráže, zda .50, .58, nebo 20.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#116 » čtv 27. led 2011, 22:51

moc pekne.... uz se tesim na nejake testy.... stale premyslim o delsi hlavni....



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#117 » pát 28. led 2011, 17:33

asi zklamu oba, větší ráže mi u těchto prcků připadá příliš, asi bych se toho i bál co to udělá v ruce, a delší hlavně než tyto 4" je v podstatě , podle mého názoru zbytečné , protože hlavňovina je dost drahá a vyplýtvat ji na dva kousky nechci, testovat se nic nebude, jelikož po pár ranách na střelnici , kdy si pár lidí ozkoušelo funkčnost jsem ji už domů nedonesl, tudíž není co testovat, možná něco z příští tvorby, protože teď mám práce nad hlavu

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#118 » pát 28. led 2011, 20:41

Pavle tys ho hned prodal?To mi nerikej,no to je teda fofr.

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#119 » sob 29. led 2011, 12:34

Tak to je škoda.
Ale kdyby byla výhledově další minisérie s jinou rukojetí a pokud možno na brokové zápalky, tak bych měl zájem i v té 45.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#120 » sob 29. led 2011, 12:41

no to slo nejak moc rychle... co ostatni zakaznici?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů