Maxibal, real aj. střely

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
pufik
Příspěvky: 166

Příspěvek#1 » úte 18. led 2011, 21:22

polorozpadlýpařez píše:Taky jsem vzal na vyzkoušení do deringera střely maxibal, tak jsem zvědav, jak se osvědčí.

Jak ta strela maxibal vypada?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » úte 18. led 2011, 21:29

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) sided dne úte 18. led 2011, 21:31, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#3 » úte 18. led 2011, 21:29

Vypadá to nějak takhle.
Prodávají je po deseti kusech a lidi je prý do deringru kupují, tak je zkusím.
Jedno střela stojí 5,50 Kč, na pravidelné střílení do terče to tedy moc není. Ale váží 245g, tak to beru spíš na pokusy, co takto těžká střela dokáže.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#4 » úte 18. led 2011, 22:01

to snad ne... vazila by malem vic jak derringer...

aha.. to neni g ale gr = grain = 64,79891 miligramů...

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#5 » úte 18. led 2011, 22:17

Jj, sorry, byl to překlep, samozřejmě je to v grainech.
Což by mělo být necelých 16 gramů.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#6 » úte 18. led 2011, 22:42

apropo.. jaky je vlastne rozdil mezi Maxibalem a Realem?
Jsou tam trochu jinak drazky... ale je to tak zasadni?

http://www.trackofthewolf.com/categorie ... =10&Page=1

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#7 » úte 18. led 2011, 23:24

real má stejný průměr a jenom vodicí žebra, Maxiball má průměry odstupnované (vzadu nejmenší) kvůli snadnějšímu navedení do vývrtu a funguje jako expazní,tj. že se ta široká žadní drážka trochu stlačí a střela se vmáčkne do drážek.

Uživatelský avatar
pufik
Příspěvky: 166

Příspěvek#8 » stř 19. led 2011, 08:20

Obrázek

Takze toto vsechno lze povazovat za maxibaly?

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#9 » stř 19. led 2011, 21:39

K vyzkoušení maxibalů jsem se dnes nedostal, ale pro zajímavost přidám obrázek, jak vypadají střely z deringera GG po zásahu cíle. Navážka 1,5g vesuvitu, filcová ucpávka napuštěná lojem, sférická střela 11,45 mm. Vpravo po zásahu smrkového prkna, kde zanechala jen důlek cca 10 mm, a vlevo po zásahu tvrdé cihly.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#10 » pát 21. led 2011, 08:52

real ma taky stupnovita zebra pro snazsi nabijeni.
Ogivaly od GG mi na 15m chodi skrz 5cm hranol tak,ze na vstrelu je jen dirka a na vystrelu je hranol vytrzeny.Davam jednu hilznu .357 pyrodexu.Ma to stopro silu jako 45LC mozna jako ACP,chtelo by to zmerit na hradle.Psal jsem objednavku do Dave pred tydnem,ohledne zapalek a porad zadna odpoved,tak jsem zvedav jestli aspon odpovi.



MKO
Příspěvky: 8

Příspěvek#11 » úte 4. dub 2017, 17:45

JJ Real ma taky postupku jako MaxiBall, ale natloukat MaxiBall je dost neprakticky a porad se to nedari zavadet rovne a dochazi k deformaci toho spodku. Real jde zavadet v pohode. Jinak MaxiBall je strela kompresni. Ty od GG jsou do PERE Remington a jdou tam az moc volne je treba je trochu vic utemovat nabijakem.



MKO
Příspěvky: 8

Příspěvek#12 » sob 8. dub 2017, 12:54

Nevi nekdo proc jsou na e-shopech k dostani odlite hotove strely MaxiBall a Real ne? Real jsem videl jen na jednom polskym shopu. U nas nikde. A jeste by me zajimalo jestli po prerazeni predovek do kat. C nebudou strely a lici kleste k dostani jen na zbrojak. U zapalek a prachu to je podle mne samozrejmy.

Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 66

Příspěvek#13 » ned 9. dub 2017, 19:03

MKO:
Revolvery byly zařazeny do kategorie "C" a byly snad kleště a kule za zbroják? Nebyly. Je to naprostý nesmysl. Pokud se ministerstvo rozhodne dát předovky na zbrojní průkaz, tak majitel bude mít snad možnost kupovat kleště a olovo volně. To se nedá nijak uhlídat. Kleště si zručný zámečník udělá sám, olovo se dá sehnat kdekoli.
Jsou důležitější věci na stole. Při zkouškách na zbrojní průkaz musí adept předvést manipulaci s krátkou kulovou zbraní, s dlouhou kulovou zbraní a brokovou zbraní. Pokud by byly předovky na zbrojní průkaz, měla by komise zkoušet i manipulaci s předovkou. A tedy nejdříve všichni zkušební komisaři a správci střelnic.
Stejně musíme střílet na schválených střelnicích. Možná by každý licencovaný správce střelnice mohl předovkáři za poplatek vystavit "průkaz předovky". Při prodeji předovky, nebo její nepoužitelnosti, by průkaz předovky označil razítkem ZRUŠENO. A bylo by to vyřešené. Nemáš platný průkaz předovky, nestřílíš a ještě jsi v maléru.



MKO
Příspěvky: 8

Příspěvek#14 » ned 9. dub 2017, 20:01

No snad mas pravdu. Kdyz ale byly PERE dany do C tak zustaly ostatni predovky v D. Jak ale bude vsechno na zbrojak tak je muze napadnout dat tam i vsechno prislusenstvi. Olovene strely pro prebijece jednotnych naboju taky nejsou navolno. Natoz zapalky a prach. Zalezi na poslancich a jejich tvorivosti.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#15 » pon 10. dub 2017, 04:42

Jste OT

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti