Mazání střel, flastrů aj. pro černo-praché zbraně

Black Powder a vše co k tomu patří


huri89
Příspěvky: 6

Příspěvek#1 » pon 14. úno 2011, 16:17

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co používáte za mazivo na kule.

Uživatelský avatar
Black Powder
Příspěvky: 29

Příspěvek#2 » pon 14. úno 2011, 16:42

Ja pouzivam Lube 2000 to je take zlte vonave a Lube 103 to je biele inak vonave.
Ale skusal som aj riedku zmes vc.vosk + hov.mast. Vysledky a cistenie bolo rovnake.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#3 » pon 14. úno 2011, 17:27

Kde se to dá sehnat ? A používáš to pouze do revolveru nebo obecně do všech BP zbraní?



bibros
Příspěvky: 86

Příspěvek#4 » pon 14. úno 2011, 18:57

Jak napsal BP používám taky 1 díl včelího vosku a 4-6 dílů hovězího loje. Tohle rozehřeju na starý pánvi, ne moc jen aby to teklo a pak na tu pánev vysypu střely, poválím a přendám na noviny. Když to zchladne, vypadá to ohavně, vůbec to nevoní, ale zatím žádný problém, nemažu už do válce.



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#5 » pon 14. úno 2011, 18:59

Pošlou i na dobírku a je to opravdu dobrý.
http://www.zbrane-dave.cz/products/spec ... a-255-kc-/



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#6 » pon 14. úno 2011, 19:13

Koukám že "voňavé" je myšleno zřejmě ironicky, když se tomu produktu říká "bolavá noha", neníliž pravda ?

Uživatelský avatar
Black Powder
Příspěvky: 29

Příspěvek#7 » pon 14. úno 2011, 19:37

Ja lisujem gule na sucho, len zatieram mazivom, dobre je, ked si gula mazivo tlaci pred sebou a strhava ho do drazok. Tak isto mazem aj domacim mazivom, musi byt huste max. ako bezna vazelina. To ze je Lube 2000 aj 103 vonave, nieje ironicky myslene, pekne voni ako lekarska mast na klby. Je velmi vhodne aj na flastre a ogivale.

Uživatelský avatar
Kukri
Příspěvky: 68
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » pon 14. úno 2011, 20:56

Tohle není můj obor, ale byl jsem minulý týden s kamarádem nas střelnici s perkusním Mauserem ráže .45 (mimochodem doma vyrobená super flinta, pokud získám souhlas majitele a zároveň stvořitele a vyfotím, tak to sem dám. Ve zkratce šrotové pozdro závěru z K98, nově vyrobená hlaveň, ráže .45 a upravený závěr, při otevření kouká do komory dnový šroub s pistonem, nasadí se zápalka a klasicky zavře závěr a střílí se, funguje spoušťák i pojistka, posazeno na Mauser pažbě.
Ale abych nebyl OT, on požívá k mazání směs hovězího loje a včelího vosku, rozehřeje a na ploché misce zaleje postavený ogivály po mazací drážku a nechá zatuhnout do druhého dne v chladnu, potom střely vytahá krásně vyplněná drážka jak z mazacího lisu a skládá do krabičky s ampulema s odváženejma dávkama. Sférický nabíjí přes namazanej flastr. :)
P.S Byla to zkouška vlastně nové zbraně a dá se s tím na 50m vejít na pistoláku do černého :)

Uživatelský avatar
b52
Příspěvky: 86

Příspěvek#9 » pát 18. úno 2011, 16:53

začal jsem používat jelení lůj v tyčince(větší balení cca 55 kč) po zatlačení ucpávky ca 2cm otřu lůjtyčku o lauf nasadím kulku a domáčknu ..po 50ranách vytřu hadrovým vytěrákem
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#10 » pát 18. úno 2011, 21:36

no, byl bych opatrny... netvrdim ze to nefunguje - ale to co je v tycince souvisi s "jelenim lojem" asi jako "akt" a "pietni akt".

presneji receno - od jineho vyrobce to muze byt neprijemne prekvapeni....



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#11 » sob 19. úno 2011, 01:27

Co vím tak se to používá běžně, i já bych jej ještě někde našel, ostatně jako jednu ze složek do maziva jej má v návodu i derringer greatgun. Samotné to není žádný zázrak ale v nouzi stačí na pár ran.



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#12 » sob 19. úno 2011, 10:49

docela dobre reseni je smes hoveziho loje a vceliho vosku (ruzne pomery dle venkovni teploty) nalit do bezne plastove injekcni strikacky s uriznutou spickou.... davkuje se s tim dobre a stupen "zamasteni okoli" je unosny...

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#13 » stř 13. dub 2011, 19:28

Přeji hodně zdaru všem předovkářům i zadovkářům.
Chtěl bych pouze položit otázku ohledně mazání střel. Sám střílím z perkusní předovky už třetím rokem, nikdy jsem ale nenaplnil mazací drážky svých střel minie cal.50 do zásoby pěkně doma, mazal jsem vždy bezprostředně před zatlačením střely do hlavně. To že se střely lubrikují je mi známo a recept se včelím voskem a hovězím lojem mi také není cizí. Včelího vosku mám k dispozici dostatek, ale chybí mi hovězí lůj, zato mám vepřové sádlo. Chci se tedy zeptat, zda lze místo hovězího loje použít čisté a kvalitní vepřové sádlo. (Nejspíš bude někdo tvrdit, že sádlo patří na chleba a do vaření, ale já ho pro tento způsob použití litovat nebudu.)
Budu vděčný za každou odpověď.

Uživatelský avatar
Black Powder
Příspěvky: 29

Příspěvek#14 » stř 13. dub 2011, 19:45

Mozes kludne pouzit "svinsku mast", ale trocha v inom pomere, kedze je redsia.
Skus najprv v malom mnozstve 1:1, nechal vychladnut a medzi prstami skus mastnost a rychlost rozpustania, podla potreby pridas bud vosku, alebo masti. Potom si namiesaj vacsie mnozstvo.



Vladas
Příspěvky: 16

Příspěvek#15 » stř 13. dub 2011, 21:29

Zdar,
mám perkusní pušku .45, střílim kule s flastrem a flastry mažu směsí vepřové sádlo+včelí vosk, poměr je o něco víc sádla než vosku :P . Nabíjení jde dobře po celou dobu střelby (většinou jedna hodina na střelnici, 25-30 ran).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů