Mazání střel, flastrů aj. pro černo-praché zbraně

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#16 » čtv 14. dub 2011, 07:04

Děkuji vám oběma mnohokrát za tyto pozitivní odpovědi, o víkendu se dám do díla a podělím se milerád o výsledky.

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#17 » ned 17. dub 2011, 12:18

Použil jsem tedy směs včelího vosku a vepřového sádla v poměru zhruba 1:1. Směs vypadá dobře, jedná se vlastně o takový mastný včelí vosk. Na střelách drží po ztuhnutí dobře. Namažu prvních padesát kousků a doufám, že všechny nabiju bez gumové paličky.



chacal
Příspěvky: 17

Příspěvek#18 » čtv 29. pro 2011, 12:57

Prosím o radu či zkušenost.
V manuálu u Pietty je uvedeno doporučení, že se na ucpání (bubnu) a mazání střely má použít "Crisco" (běžně je k dostání v USA). Je to 100% rostlinný tuk. U nás se podobný produkt prodává pod názvem "IVA" a "CERES". Ceres je dle mě to samé co Crisco (pokud není v lednici je mazlavý).

Používá (a s jakou zkušeností) někdo toto doporučení Pietty?



lubomír
Příspěvky: 61

Příspěvek#19 » čtv 29. pro 2011, 13:07

Důležitý je namazat/je to proti prošlehnutí jisker do nabité komory/ a to tím co vydrží až do poslední rány z bubnu.Používám vazelínu co dům dal.Pokud nabíjíš s ucpávkami je dobré je taky namazat.

Uživatelský avatar
YersiniaPestis
Příspěvky: 5

Příspěvek#20 » ned 26. srp 2012, 21:37

Nazdar všichni,
dostal jsem zajímavý tip na mazání -> rostlinný tuk na smažení Omega.

Ten jsem smíchal se včelím voskem - poměr prakticky nevím, chtěl jsem efekt mazlavýho včelího vosku- což se povedlo. Vosku ale byla malá část.

Dnes jsem to vyzkoušel - s puškou Kentucky od Ardesy v ráži .45 jsem se držel na 50m v kruhu asi 10-15cm, ale jsem přesvědčenej, že je to mojí třaslavou rukou, protože se střelbou nemám prakticky žádné zkušenosti, krom vzduchovky - dnes jsem střílel ze své předovky po druhé :)

Střílel jsem sférický střely .445, na flastr lněná látka, docela tlustá, nabít to šlo ale pěkně jakmile jsem střelu dostal do drážek... Dávka prachu byla 2,4gramu - s navážkou si ještě hodlám hrát ;)

Střelil jsem si asi padesátkrát, pak už nebyl čas, ale nabíjet šlo pořád pěkně, jen u dna hlavně se to pak ke konci zadrhávalo, ale pořád šlo bez problému dorazit střelu na prach.

střílel jsem ze stoje a z pokleku... Ale jsem přesvědčenej, že by šlo dosáhnout s tímhle ještě větší přesnosti, ale to už je v rukou - a v tom je možná zakopanej pes :)

Takže jako mazání mi tohle nepřijde jako slepá ulička - máte s tím také někdo zkušenosti?



kralik
Příspěvky: 310

Příspěvek#21 » úte 28. srp 2012, 19:33

nevim nevim... pry nejlepsi je hovezi luj a vceli vosk 1:1, v zime vice loje.
u mne to docela funguje....

Uživatelský avatar
Petrvald
Příspěvky: 4

Příspěvek#22 » stř 19. zář 2012, 13:37

Dobrý den,
potřeboval bych poradit jak moc se mažou střely a ucpávky. Střely bych mazal tím způsobem že bych je vyválel ve směsi hovezího loje a včelího vosku, ale nevím jestli se ještě otírají a zda je potřeba přimazat do laufu ?

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#23 » stř 19. zář 2012, 17:26

Střely se mažou do drážek, pokud je střela má (maxiball, real...). Kule se nemažou vůbec, maže se zátka nebo flastr, a to tak, že se namočí do roztaveného mazání.



dardk
Příspěvky: 5

Příspěvek#24 » ned 11. lis 2012, 16:16

Vladas píše:Zdar,
mám perkusní pušku .45, střílim kule s flastrem a flastry mažu směsí vepřové sádlo+včelí vosk, poměr je o něco víc sádla než vosku :P . Nabíjení jde dobře po celou dobu střelby (většinou jedna hodina na střelnici, 25-30 ran).



Já uvažuji že budu mazat včelím voskem na boty co ty na to nemám zkušenosti ale dávat jim za spešl mazadlo 400 a víc se mi nechce



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#25 » ned 11. lis 2012, 16:21

Napadlo mně něco podobného, ke koženému kufru ale i bundě na moto jsem dostal od obou výrobců pixlu se směsí něčeho s včelím voskem. Myslím že by to mohlo fungovat. Jen se nějak nemůžu dostat k tomu to vyzkoušet.



dardk
Příspěvky: 5

Příspěvek#26 » úte 20. lis 2012, 16:09

Tak jsem to zkusil vystřelili jsme s kamarádem asi dvacet ran s perkusní pušky hawken a v poho ale bylo to moje první střílení tak nemám s čím srovnávat jako mazadlo jsem užil bezbarvý krém na boty s obsahem včelího vosku mimochodem na asi ěé (zřejmě 20) metrů jsme prostřelili smrkovou fošnu ý (7) cm silnou jako papír asi mě to bude bavit chtěl bych si sehnat oblek a jezdit trapery rád bych se zůčastnil nějakého skupinového střílení ozvěte se někdo dík

P. :-)



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#27 » úte 20. lis 2012, 16:20

Snažší by to bylo kdyby jsi měl v profilu nebo napsal odkud jsi.



dardk
Příspěvky: 5

Příspěvek#28 » stř 21. lis 2012, 09:33

Pendluji mezi prahou a moravou tak jsem tak trochu všudybyl a občas si zapomenu vypnout anglickou klávesnici :lol:



jotsensei
Příspěvky: 13

Příspěvek#29 » ned 31. bře 2013, 15:18

Zdravím,
našel jsem v Plzni obchod, kde je možné koupit čistý včelí vosk kilo za 120Kč a jedno řeznictví kde mají hovězí lůj (objednají ho do druhého dne) 13Kč za kilo. Nevím jak je to tady s reklamou a tak bližší info do PM.



jotsensei
Příspěvky: 13

Příspěvek#30 » úte 11. čer 2013, 07:06

Zdravím mě se osvědčilo mazání ve složení: včelí vosk+hov.lůj+ricinový olej
A napadlo mě šlo by místo ricinový oleje použít glycerínen? Toho mám docela dost, tak bych alespoň pro něj našel uplatnění. Díky za vaše názory..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host