Mazání střel, flastrů aj. pro černo-praché zbraně

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#46 » stř 4. zář 2013, 18:49

Aha, bio, tak to asi nebude ropák. Ale do laufu zraně asi nejvhodnější nebude- viz aplikační list- bod vzplanutí volně nalitého v kelímku- 272°C. V tom tlaku to bude ještě níž. Takže spíš bych to viděl na ten ricinovej. Ten maže při vysokým tlaku, teplotách a vysokém tření. Jen nelízat- je to silný projímadlo.

Uživatelský avatar
molegabet
Příspěvky: 96

Příspěvek#47 » stř 4. zář 2013, 22:32


Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#48 » čtv 5. zář 2013, 19:18

Jo jo. Já ho používal na rychloobrátkový modelářský motory, a jak mazal při 27.000 otáčkách! Akorát dřív se hodně blbě sháněl, většinou jsme ho vyžebrali od motokrosařů. Ale jak už jsem psal, bacha na olizování prstů, je mírně jedovatej- neotrávíš se, ale dokonale se pose**š. Půsopbí jako velmi silné projímadlo. Ale maže výborně. Někteří ho dávají do mazání na střely, na flastry se používá taky bez problémů. Momentálně ho taky sháním na flastry. Takže využiju ten odkaz.



dardk
Příspěvky: 5

Příspěvek#49 » pát 22. srp 2014, 10:11

b52 píše:začal jsem používat jelení lůj v tyčince(větší balení cca 55 kč) po zatlačení ucpávky ca 2cm otřu lůjtyčku o lauf nasadím kulku a domáčknu ..po 50ranách vytřu hadrovým vytěrákem


Ahoj to je zbraň poskládaná s kitu? uvažuji o koupi kam chodíš střílet?
:)

Uživatelský avatar
Drahoun
Příspěvky: 79

Příspěvek#50 » pát 9. pro 2016, 18:57

Pro mé začátky jsem si pořídil mazivo Lube 1000 Plus. Že by mi to nějak vonělo se říct teda nedá, ale funguje. Rozpouštím to doma v kuchyni, jenže manželka mně tam už nechce pouštět. Po celém domě se pak line taková nevšední vůně a i pes, co se mi pořád motá pod nohama, vždycky prchne do obyváku a manželka zavírá dveře. Jenže spotřebovat ho už musím - přece to nevyhodím.
Ale už sem si zajistil krásně voňavý včelí vosk, dokoupím sádlo (na truc mému psu to bude psí sádlo) a to bude jiný odér. :-)

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#51 » pát 9. pro 2016, 23:41

Proboha, už se to tu psalo tolikrát... Sádlo ne! Je "krátký", nebo-li nemaže pořádně. Sežeň si lůj.

Uživatelský avatar
Drahoun
Příspěvky: 79

Příspěvek#52 » pon 12. pro 2016, 16:01

Jistě, sádlo ne. To já jen psal v souvislosti s tím psem. Psí lůj se nedá sehnat. :-)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#53 » pon 12. pro 2016, 16:06

Psí sádlo je řídký, to se vůbec nehodí . ;-)



čip
Příspěvky: 19

Příspěvek#54 » úte 26. pro 2017, 21:56

Psal jsem ježíškovi aby sehnal mazání na flastry a ten pacholek donesl tubu od Daveho, je to od DP Lubriblack jakési modré tuhé nevím co. Jaksi taksi se mi to moc nezdá, čekal jsem tekutější mazání. Tak se chci zeptat, jestli to nemáte někdo doma a jestli se vůbec jedná o mazání na flastry, já to tipuji spíš na střely. Je to konzistencí jak modrá indulona. V návodu v italštině stojí univerzální mazadlo. Na stránkách Daveho to je, ale nic k tomu nepíšou. Tak prosím o radu zkušenější.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#55 » stř 27. pro 2017, 12:03

Podle popisu na stránkách pedersoli je to opravdu mazání na střely. Osobní zkušenost s tím nemám. Pokud pominu konzistenci fungovat by to mělo i na flastry. Šlo by jen o způsob nanášení.



čip
Příspěvky: 19

Příspěvek#56 » stř 27. pro 2017, 15:45

Také myslím, že to nebude na závadu, jen mám pocit že to rychle vyplácám, nanášení je pakárna. Akorát se mi to zdá docela málo mastné, flástr rychle vysychá. Přemýšlel jsem o přimíchání jiné složky, ale to bych tomu dal asi na prd...

Uživatelský avatar
Drahoun
Příspěvky: 79

Příspěvek#57 » pát 11. kvě 2018, 21:20

Tak jsem si pročetl celé tohle téma, kde píšete o různých mazivech, které používáte. Nemáte problém s tzv. letním mazivem za různých venkovních teplot ? U mně je to tak, že mazivo, které je vyhovující při 10°C "nefunguje" při 20°C a při 30°C a víš už vůbec ne. Kule s flastrem se při nabíjení zadírají (nebo nejdou dotlačit až na prach) a přesnost v terči je katastrofální. Mazivo, co používám při 20°C je pak nevyhovují za nižších či vysokých teplotách.
Často se mi i stávalo, že zpočátku šlo nabíjení dobře a přesnost v terči dobrá, ale jakmile jsem udělal mezi střelbami pauzu, objevily se problémy s nabíjením. Někdy pak kule skončila už uprostřed hlavně a bylo po střílení. Jestli na to měla vliv horká hlaveň nevím. Jen nechápu, že i když byla hlaveň horká, bylo vše v pořádku, ale po pauze už ne. A to hlaveň příliš nezchladla.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 265

Příspěvek#58 » sob 12. kvě 2018, 20:47

Hovězí lůj+včelí vosk. V létě více vosku, v zimě loje. Míchám to od oka, žádné přesné poměry a funguje mi to bez problémů ve všech předovkách. Když boucháme, tak méně než padesát ran z jedné nedávám a nabíjení jde stále stejně. Není nutné vymýšlet složité kombinace a ingredience.

Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 66

Příspěvek#59 » pát 18. kvě 2018, 09:29

Drahoun - předřečník má pravdu. Hovězí lůj a včelí vosk v poměru 3:1 je osvědčené mazivo pro kouli s flastrem. Flastr stáhne špínu a hlaveň je stále čistá a namazaná. Lze to "vylepšit" nějakým olejem přírodního původu. Sádlo je krátké, je vhodné tak pro pistoli.
Pro ogivální střelu je dobré složení upravit přidáním lanolínu a parafínu (lékařského!!!)Oba tuky zajistí přilnavost maziva v drážce.
A teď kde to sehnat: Včelí vosk v prodejně s včelařskými potřebami zakoupením mezistěn. Vosk neprodají, vyměňují je jako protihodnotu při nákupu mezistěn. Což našemu účelu nevadí, ty dvě kila mezistěn stačí na deset let střílení, ořetřování pažby i nábytku.
Hovězí lůj - na jatkách a vyškvařit. Což každý nemá možnost. Tak v prodejně masa vybrat hodně mastné hovězí, vykrájet maso - uvařit guláš. Tuk pokrájet na malé kousky, vyškvařit, slít do zavařovačky. Škvarky dát psovi (postupně). Z kusu masa se získá cca půl láhve tuku, což stačí na mazání flastrů na rok.
Lanolín a parafín - lékárna. Podle pravdy jsem řekl, na co to chci. Což je vyvedlo z míry, ale zatím mně vždy lanolín i parafín prodali. A opět - i zbytek obou komponent stačí na roky střílení.



marek A
Příspěvky: 27

Příspěvek#60 » úte 9. črc 2019, 20:56

zdravim fungovalo by to mazani i na Ardesa Philadelphia Derringer cal 45 jsem zacatecnik ,prosim o kazdou radu dekuji marek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti