Mazání střel, flastrů aj. pro černo-praché zbraně

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#76 » čtv 27. led 2022, 09:20

Ano, mám to do perkusního revolveru.

Myslíš prach, pak vrstva krupice a nad to střela a zamáznout, bez čehokoliv dalšího ? Zalisovat, zápalka a bůůům ?



Redsnake
Příspěvky: 297

Příspěvek#77 » čtv 27. led 2022, 09:26

přesně tak. Navážka prachu, na to nasypat odměrku krupice tak aby střela po zalistování +- kopírovala čelo válce a stále se dalo válcem otáčet. Zamáznout mazáním, zápalku a buuuum.
Krupice tam slouží jako výplň prázdného prostoru a současně by měla bránit i proti prošlehnutí do dalších komor.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#78 » čtv 27. led 2022, 15:11

A jak silná by měla být ta ucpávka do perkusního revolveru ?

Mám ráži .36 a průměr by měl být tedy 10 mm. Na zbrane-dave.cz je mají 10 mm tlusté, není to zbytečně moc ?

Uživatelský avatar
Black Powder
Příspěvky: 29

Příspěvek#79 » čtv 27. led 2022, 19:12

Hlavne si doštuduj pojmy a názvy ... My o voze ty o koze ... flaster není upchávka a filc ako upchávku už nikdo normálny nepoužíva, možno na western, ale na presnú streľbu jedine sypaná výplň. Filc totiž ostával nalepený na gule, letel sňou až do terča, ovplyvňoval presnosť a robil ďalšiu dieru v papiery, čo robilo problém pri vyhodnotení ...
a k otázke ... stačí hrúbka 5-6mm

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#80 » čtv 27. led 2022, 19:38

OK. Takže tloušťku máme :-)

A ty pojmy a rady najdu kde ?? Perkusní revolver mám týden a jasno v tom určitě nemám.

Co se mířenky týče, tak závodit v ní, zatím, neplánuji. Ale přesnost střelby jsem měl dobře, na to, že jsem z tohoto typu zbraně střílel úplně poprvé.

Uživatelský avatar
Black Powder
Příspěvky: 29

Příspěvek#81 » čtv 27. led 2022, 20:06

Keď budeš používať filc, skôr ťa to môže odradiť ... takže ja som dával 0,5g Swiss N1, sypanú výplň objemu odmerky 1,5g to vyšlo zarovno valca a gulka to zatlačila tak, že bola zase zarovno valca, zamázol som mazivom a takto som búchal rekordy.
Ak nepoužívaš Swiss, ale Vesuvit, tak stačí 0,8g ... max 1g. viac nemá význam do terča ... ale to sme už v inej téme.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#82 » čtv 27. led 2022, 21:35

Mám Vesuvit, 1 kg, to mi chvilku vydrží. Myslím, že pokud bych naplnil válec až nahoru, tak tam střelu, kulatou, rozhodně už nenarvu. Už se mi povedlo dát prach skoro až nahoru a pak jsem nedomáčknutou střelu pracně doloval ven.

Až zvládnu základy, budu řešit co dál, ale na metály to nemám ani v tom ostatním, co střílím. Koupil jsem ten perkus, protože se mi líbilo, jak to dělá takové to dlouhé půůůf a krásně to čoudí :-)



Redsnake
Příspěvky: 297

Příspěvek#83 » čtv 27. led 2022, 21:37

Vesuvit je v pohode, neni treba z nej trpet osypkami nebo menecennosti…

Uživatelský avatar
Black Powder
Příspěvky: 29

Příspěvek#84 » čtv 27. led 2022, 21:47

Evidentne si nepochopil, čo som napísal ... takže ešte raz:
Dáš cca 0,8g Vesuvitu a dosypeš výplňou, napr. kukuričná krupica a tá sa dá stlačiť ... ak nepôjde, dáš jej menej ... ne plnú komoru prachu!
Zbytok skúšaj.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#85 » čtv 27. led 2022, 22:09

No, dobrá. Ale tohle je vlákno o flastrech a mazání. Proto jsem se tu ptal na ty ucpávky na perkusní revolver.

Pokud zítra koupím hovězí lůj, tak ho část věnuji ptactvu a z části, po doplnění včelího vosku, zkusím udělat ještě to mazání.

Aktuální ambice jsou umět to spolehlivě nabíjet, používat a vyčistit. Až zvládnu tohle, začnu řešit, kde je ve špajzu krupice a jak střílet přesněji :-)



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#86 » pát 28. led 2022, 13:27

A nebo si kup takový ten cca deset cenťáků dlouhý špalek úplně obyčejnýho jeleního loje, a vyzkoušej mazat tím. Zkusil jsem a už bych neměnil. S ničím se nemusím patlat, na čištění stačí papírový kapesníky, zplodiny se nádherně setřou. Prach, 4 mm filc, kule, jelení lůj a je to fanfárový.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#87 » pát 28. led 2022, 13:30

V malém je ten jelení lůj super, taky jsem ho chtěl doporučit.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#88 » pát 28. led 2022, 14:28

No, asi to tak udělám, protože jsem na to u řezníka zapomněl.

Začínám to vidět na vytvoření krabice "černopraché střílení" kterou drapnu celou a bude tam všechno.



Redsnake
Příspěvky: 297

Příspěvek#89 » pát 28. led 2022, 15:16

Obrázek
;)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#90 » stř 10. srp 2022, 18:23

Jak se dá ověřit kvalita filcu na ucpávky ??
Mám nakoupené originální z USA, ale podařilo se mi získat kus silného filcu. Vypadá vlněný, ale po výstřelu je vidět, že je to jiné, než originální ucpácka. Výrazně více jiskřiček. Přitom pokud ho zkusím zapálit, tak jen černá a na dotek nelepí, takže na umělinu to nevypadá.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti