Elektrické předovky

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#1 » pon 28. bře 2011, 22:05

Narazil jsem na internetu na zajímavou věc - http://www.midwayusa.com/viewproduct/?p ... ber=315953

k vznícení černého prachu používá 9v baterii - na jednu baterii až 500 výstřelů = rychlejší nabíjení, bezpečnější, žádné zápalky a i levnější. Dá se to v čechách sehnat a vůbec co je to za kategorii ... protože paragraf na tohle nepamatuje (mluví o doutnákových křesadlových a perkusních).

Uživatelský avatar
sw_fox
Příspěvky: 30

Příspěvek#2 » pon 28. bře 2011, 22:19

Rekl bych ze to zkusebna stejne zaradi do D jako predovku na cerny prach.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pon 28. bře 2011, 22:38

§ 7
Zbraně kategorie D

Zbraněmi kategorie D jsou
a) historické zbraně,
b) zbraně jednoranové a dvouranové zkonstruované na principech doutnákových, kolečkových, křesadlových nebo perkusních zámkových systémů,
c) palné zbraně určené pro střelbu náboji typu flobert s energií střely na ústí hlavně do 7,5 J,
d) plynové zbraně na vzduchovou kartuš,
e) plynové zbraně, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně dosahuje nejvíce 16 J,
f) expanzní zbraně a expanzní přístroje,
g) mechanické zbraně, u nichž je napínací síla větší než 150 N,
h) znehodnocené zbraně, na kterých byly provedeny takové nevratné úpravy, které znemožňují jejich použití ke střelbě,
i) zbraně, na kterých byly řezem provedeny takové úpravy, které odkrývají alespoň částečně vnitřní konstrukci zbraně,
j) neaktivní střelivo a munice a
k) zbraně neuvedené v kategoriích A až C.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » pon 28. bře 2011, 22:56

No zrovna bezpečnější mi to nepřipadá, snad jen v případě vytažení baterie. Zkraty nejsou zas tak neobvyklá věc u elektropřístrojů a kdejaký vypínač se taky může sám od sebe sepnout. Ale neznám to, třeba to mají dokonalé.

Uživatelský avatar
JiGSSaW
Příspěvky: 179

Příspěvek#5 » úte 29. bře 2011, 07:54

Pokud by to spadalo pod zbraně ostatní tak by teoreticky bylo D černoprachový revolver na elektrické zapalování nebo ne ?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#6 » úte 29. bře 2011, 07:57

pokud by to byl dvouranný revolver....

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » úte 29. bře 2011, 10:18

No, ještě v tom zákoně taky je, že při pochybnostech rozhoduje zkušebna, tak ji napiš maila ;)

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#8 » ned 29. kvě 2011, 09:53

Náhodou jsem narazil na zajímavý projekt elektricky odpalované černopraché malorážky.
http://www.ctmuzzleloaders.com/ctml_experiments/electric_ml/electricml.html



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#9 » úte 31. kvě 2011, 16:21

dělají se všelijaké hybridy-ale tohle mi připadá asi stejně vhodné, či vkusné jako Žižkův obraz se samopalem-či laserový zaměřovač na kopí, ale proti gustu....

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#10 » stř 1. čer 2011, 19:00

Je to jen taková kuriozita.
Ale pokud by zkušebna takovou zbraň klasifikovala jako kategorii D podle odstavce k), tak by bylo možno s ní legálně střílet mimo střelnici. Což by mohla být určitá výhoda oproti klasické malorážce.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#11 » stř 1. čer 2011, 19:10

se mi ten odkaz nezobrazuje, ale pro střelbu mimo střelnici by to muselo mít do 16ti Joule, alespon pro zkušebnu....



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#12 » stř 1. čer 2011, 20:51

Odkaz jsem kontroloval a mně funguje.

Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#13 » stř 1. čer 2011, 22:23

sided píše:se mi ten odkaz nezobrazuje, ale pro střelbu mimo střelnici by to muselo mít do 16ti Joule, alespon pro zkušebnu....


Na tom odkazu je experimentální doma dělaná beznábojová .22 s elektrickým odpalem.
Je možné, že v zákoně něco přehlížím, ale proč by musela taková zbraň mít pro střelbu mimo střelnici energii menší než 16J?

Já tam pro zbraně kategorie D § 7 písmeno k) našel jen toto:
(3) Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v § 7 písm. k) je zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#14 » stř 1. čer 2011, 23:04

c) palné zbraně určené pro střelbu náboji typu flobert s energií střely na ústí hlavně do 7,5 J,

d) plynové zbraně na vzduchovou kartuš,

e) plynové zbraně, u nichž kinetická energie střely na ústí hlavně dosahuje nejvíce 16 J,

f) expanzní zbraně a expanzní přístroje,

g) mechanické zbraně, u nichž je napínací síla větší než 150 N,


Nevidím, že by do kategorie zbraní se kterými se může střílet na místě kde nemůže být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku, spadala BP předovka odpalována jakýmkoliv způsobem tedy i elektricky.

k) zbraně neuvedené v kategoriích A až C. - nejsou zahrnuté v seznamu c - g umožnující střelbu mimo střelnici.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#15 » čtv 2. čer 2011, 08:11

nojo, jsem si to automaticky vztáhnul na vzduchovky a ona je to blbost :oops: ale pokud si pamatuju tak Pedersoli saloon prodejci deklarují pro střelbu mimo střelnici? A nebo si to blbě pamatuju.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů