Elektrické předovky

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
polorozpadlýpařez
Příspěvky: 50

Příspěvek#16 » čtv 2. čer 2011, 14:36

Patrik píše:Nevidím, že by do kategorie zbraní se kterými se může střílet na místě kde nemůže být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku, spadala BP předovka odpalována jakýmkoliv způsobem tedy i elektricky.


Je možné, že si ten zákon vykládám špatně, ale já v něm vidím toto:

(2) Ze zbraně uvedené v § 7 písm. a) nebo b) lze střílet jen na střelnici, s výjimkou divadelních představení, rekonstrukcí historických bitev a jiných kulturních akcí, při nichž se ze zbraní nevystřelují střely; tato zbraň musí být označena platnou zkušební značkou podle zvláštního právního předpisu.3)

(3) Střelba ze zbraně uvedené v § 7 písm. c) až g) nebo ze zbraně uvedené v § 7 písm. k) je zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osoby nebo způsobena škoda na majetku.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#17 » čtv 2. čer 2011, 19:19

Pokud zkušebna rozhodne, že zbraň spadá do D a splňuje podmínky pro zařazení pod písmeno "c-g" nebo "k" (o čemž pochybuji) tak platí co jsi napsal. Zkusím se dotázat na zkušebně.



czechmuzzleloader
Příspěvky: 1

Příspěvek#18 » ned 12. dub 2015, 07:16

Ahoj našel by se tu nějaký elektrikář který by byl ochotný vyrobit elektrické odpalování do perkusní pistole?
Už delší dobu mě to láká odzkoušet něco nového ale elektrika je pro mě španělská vesnice :(
Na internetu jsem našel schéma a nějaké rady.
Pokud by měl někdo zájem tak napište email na czechmuzzleloader@gmail.com

Protože téma už zde existuje, není třeba nové, kde se rozjede stejná diskuse. Doporučuji pročíst předchozí příspěvky. Sloučeno.
Peggy



checkroot
Příspěvky: 39

Příspěvek#19 » ned 12. dub 2015, 07:25

Obávám se, že to zavání nedovoleným ozbrojováním.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#20 » ned 12. dub 2015, 08:59

Pokud pominu zákonné aspekty rozebírané výše, nepřipadá mi použití elektrického odpalu nijak praktické. Nutně musí vzniknout problémy s izolací odpalovacího elementu, jeho životností, čištěním atd.
Bezpečnost taky nebude ideální, jak je rovněž zmíněno výše. O spolehlivosti bychom mohli dlouze diskutovat, bude to výslednice výše popsaných vlastností.

Čas od času se toto téma znovu objevuje, ale podle mě je to slepá ulice.

Odkazy vedou vesměs na jediný vyráběný typ CVA Elektra, který odpaluje průchodem proudu mezi elektrodami přímo prachem. Ačkoli tento typ existuje a nejsou na něj špatné reference, nevím, jak by se k tomuto provedení postavila zkušebna. Kritickým místem zcela jistě zůstane elektrod. Systém musí vydržet materiálově i konstrukčně tormentační tlaky a opakovanou střelbu.
Systém je prý choulostivý na teplotu, původní 9V baterii nahradila silnější LiPol. Zbraň je deklarovaná jako "odolná počasí" , nikoli "vodě odolná". Někteří lovci popisují fatální selhání za deště nebo vlhka.
Někteří uživatelé popisují vysoký počet selhání a problém s čištěním elektrod tak, aby spolehlivě odpalovaly. Čištění se doporučuje po každých 4-5 ranách! Popisují rovněž nutnost zarazit kuli tak, aby došlo ke kompresi prachu (a snad i rozdrcení prachových zrn).


Použité jsou ke koupi již kolem $200.



oldrich95
Příspěvky: 11

Příspěvek#21 » ned 12. dub 2015, 21:50

Podle mího názoru, je černoprachej kvér s elektrickým odpalováním určitě zajímavý koncept, na druhou stranu co se posle mého týče bezpečnosti, tak by užívání el. odpalovaní nemělo mít vliv, protože co já vím, tak 9 voltovou baterií se černej prach blbě zažehuje a tudíž tam musí být nějaký kondenzátor a tudíž více oddělených okruhů tudíž podle mě nemůže dojít ke zkratu. Každopádně ale bude mít el. odpalování vliv na životnost zbraně, protože se bude muset nějak obměňovat ta věc, která dává jiskru a domnívám se, že právě zmíněná součástka se postupnou střelbou ,,očoudí ´´ a přestane vodit, a pak nastává určitě pracná procedura, jak tuhle součástku vyměnit, takže podle mého to není úplně konstrukční zázrak. Ale je to čistě můj názor, upřímně s tím nemám zkušenost, takže jen konstatuju, čeho bych se asi při koupi bál a nebál.



Jim11
Příspěvky: 8

Příspěvek#22 » čtv 7. led 2016, 13:27

Můj názor je ten, že řešení s elektrickým odpalem je něco, co k předovkám nepatří. Možná mám zastaralý názory, ostatně jsem už taky starej, ale pokud to má mít to správný kouzlo, tak používat vše pokud možno jako kdysi. Pokud někomu vadí střelba s perkusním, nebo křesadlovým zámkem, ať si koupí nábojovou flintu. Představa strkání baterky do předovky mě nahání husí kůži.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů