Zasveceni do predovek

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#16 » pát 27. pro 2013, 17:44

Proto jsem doporučoval Oplíka, ganmiki má Starou Boleslav v dosahu a dalo by se na ledacos domluvit (snad).

Dnes už bych nekupoval na slepo, sám jsem začínal s perk. revolvery, a konvertoval jsem k dlouhým, které mi sedí víc. Ale Kentuckou pistoli mám taky, a docela dobrý ;-)



ganmiki
Příspěvky: 13

Příspěvek#17 » pát 27. pro 2013, 18:48

Ahoj, předně děkuji za diskuzi a názory.

to peggy: díky za kontakt, po novém roce použiji a zkusím se domluvit

to sagitarius: samozřejmě jsem měl na mysli pouze derringer od GG a to konkrétně 45, důvody byly v podstatě dva, první ten, že je to český výrobek a GG už mají několikaletou historii a tak bych doufal v to, že to bude řemeslně kvalitní, navíc obecně mám i vzhledem k historii českých zbrojařů a nástrojařů k těmto jistou důvěru, možná to je klišé, ale ty "zlatý český ručiky" mi prostě v hlavě furt zní, druhým důvodem je, že mi přišlo velmi jednoduché uvedení zbraně v činnost, prostě pouze BP a ogivál rovnou na prach, maximálně namazat jelením lojem, tedy žádný laborace s flastry, ucpávkou, odlejváním vlastních kulí apod.

na Kentucky ( ad výše, stačí taky "průmyslovej" ogivál rovnou na prach ? ) jsem se taky díval, ale od Pedersoli, ta Ardesa, no nevím hodně z Vás tu firmu zrovna nevelebí a musím se přiznat, že prostě i osobně španělákům moc nevěřím, každopádně jsou to předsudky a nemusí být pravdivé, jenže na druhou stranu,taky se říká, že co je levné je levné právě pro tu kvalitu, respektive průměrnost
v neposlední řadě mě taky zajímá otázka čištění, respektive složitost u různých typů

no a pak je tady taky použití, v podstatě mě ani moc nezajímá nějaká sebeobrana apod. myslím, že pokud bych byl natolik paranoidní abych to řešil, udělal bych si ZP a koupil něco co se k tomu hodí, já o tom přemýšlím jako o relaxu, tedy ani nějaký historický závody, uniformy livinghistory apod. , pro sportovní vyžití ( ale i relax ) dělám lukostřelbu, tady bych si prostě občas došel na "mojí" otevřenou střelnici ( má do 50m ) prásknout na terč, kafe do termosky, špetka tabáku a nemyslet na nic jinýho

tož tak, každopádně ještě jednou díky za diskuzi

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#18 » pát 27. pro 2013, 19:19

Myslím, že přímo Oplík má dokonce i GG deringer, ale nejsem si jistý.

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#19 » pát 27. pro 2013, 22:31

Já osobně s Ardesou nemám problémy. Pokud bych měl srovnat Ardesu a D.Pedersoli, tak DP je samozřejmě kvalitnější, ale ne o tolik, o kolik je dražší [bohužel před nějakou dobou výrobce skokově zdražil- do té doby to šlo]. Dobrou alternativou je pak Investarm.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#20 » sob 28. pro 2013, 09:51

Naprostý souhlas, dobře napsáno.

Osobně mám s Ardesou jiný problém, a to že se drží předloh ještě méně, než ostatní výrobci. Konkrétně jejich puška Kentucky s dělenou pažbou je dost úlet. Laminátové nabijáky u Deerhunterů taky. Ale to je už na hodnocení jednotlivých typů.

V tomto je Pedersoli lepší, ale ne dokonalý.



ganmiki
Příspěvky: 13

Příspěvek#21 » pon 30. pro 2013, 02:35

Ahoj všem, díky za názory, nicméně po hodinách strávených na netu čtením všeho možného o perkusních zbraních začínám mít pocit, že vím kam asi budu směřovat ( a kam ne ). Zkusím to popsat i s důvody.

V podstatě se vracím zcela vážně k původní myšlence na Smith Carbine. Prostě co se týče systému, údržby a designu tak v tom vidím jistou vyváženost. Čili aktuálně se snažím o této pušce zjistit co nejvíce,bohužel toho na českých forech moc není ( alespoň v porovnání se Scharps ).

Od ostatního se momentálně odvracím z různých důvodů, od Kentucky, či jiné pistole, tedy i derringeru proto, že mám pocit, že pro moje vyžití bude puška ideálnější a že mě bude víc a déle bavit, koketoval jsem s myšlenkou na nějakou inline, ale bohužel se mi nezdají buď co do kvality a designu, a v podstatě i do použití, jako přednost tam vidím čištění, zvlášť u sklopných jako dělá ty moderní Ardesa, na druhou stranu po shlédnutí nějakých videí mi šel mráz po zádech jak může inlineovka pěkně bouchnout do xichtu, ať už vadou materiálu, nebo blbostí střelce a navíc si myslím, že zrovna Smith se nebude udržovat o mnoho hůře.

No uvidím, zkusím kontaktovat nějaký ty kluky s ASK, předpokládám, že nějakou Smitku by mezi sebou mít mohli ( nebo alespoň Scharpsku ) a když se to potká, tak to třeba na živo okouknu ( případně pokud by se někdo hodný ozval i tady s fora ).

Jenom si dovolím malý dotaz. Zajímá mě jak majitelé Smith ( Scharps ) řeší hilzny, třeba u Dave mají nějaký ty originály, ale popravdě 4 kusy za 350 je masakr, osobně si myslím, že bych jich chtěl mít třeba kolem 50ti a to je při této ceně poněkud hrůzné, čili jaké jsou varianty, koupit ty 4 kusy a nechat si podle nich od někoho vytočit z mosazi stejný, nebo se dají použít nějaký jiný a případně z čeho a kde se dají sehnat ?

Díky.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#22 » pon 30. pro 2013, 11:40

Už jsem ti odpovídal jinde - znám střelce, který plastové nábojnice v karabině Smith používá pravidelně.

Pro větší závod je i 50ks nábojů málo, na náš hlavní závod sezony vozím pro zadovku 100ks + malou rezervu (10 úloh po 10 ranách). Pro rekreační střílení samozřejmě 50ks stačí, a většinou stačí i na menších závodech. Počítat ale třeba s přebitím patron na střelnici není dobrý nápad.

Jinak u mě to nakonec vyhrála Sharpska, ale zdá se mi, že je s ní víc problémů a je daleko mlsnější, než ta karabina Smith. Nepamatuju, že bych u toho kamaráda s jeho Smithkou viděl nějaký problém, to se Sharpskami je to větší boj.

V ASK určitě mají a znají Sharpsky, velmi dobře, ale nelze to zcela srovnávat se Smithkou.



ganmiki
Příspěvky: 13

Příspěvek#23 » pon 30. pro 2013, 13:27

Díky moc peggy. A nemohl by jsi mě buď na toho kamaráda nasměrovat,a nebo se ho zeptat, jestli by se mu nechtělo udělat nějakou malou předváděčku, když to nebude na Slovensku tak by to neměl být asi problém.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#24 » pon 30. pro 2013, 14:13

Je to pražák, hledám kontakt ..... a pošlu ho na SZ

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů