Olovo - zdroje, ceny, zpracování

Black Powder a vše co k tomu patří


romi
Příspěvky: 14

Příspěvek#1 » stř 27. čer 2012, 17:45

Hashiba píše: Já narazil jedině na originální od Pedersoli a mám pocit, že nebudou úplně levné.

:D Co je levné?? Když jsem se vybavoval na raži 0.5.Tavící pec LEE 7.500Kč, dvoje kleště /REAL + Minie/ 3500Kč, kalibrovací lis7000Kč. Jako zdroj olova plech od Ferony 120Kč/1kg + hromada času na výrobu střel. Najdou se ale jedinci co by rádi kupovali 2Kč za 1 kus. :roll: Hodně štěstí při nákupu....

Rozděleno P.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » čtv 28. čer 2012, 20:57

To je luxus - olovo za 120kč/kg. U nás se dají odkoupit z kovošrotu za cca 35 Kč relativně čisté trubky a plechy.



romi
Příspěvky: 14

Příspěvek#3 » pát 29. čer 2012, 19:18

Patrik píše:To je luxus - olovo za 120kč/kg. U nás se dají odkoupit z kovošrotu za cca 35 Kč relativně čisté trubky a plechy.

Jde o tu čistotu. Jednou jsem se pokusil vyčistit kybel závaží /kola/, a už nikdy... Spotřeba energie velká, takže to je jen relativně levnější. I v čistém novým plechu je dost bordelu. Kdo používá pec se spodní výpustí ví o tom svoje. Dílnu mám ve sklepních prostorách - větrání nic moc. Proto jen výroba pro osobní spotřebu. Práci a zdraví dnes nikdo neocení. Na to musí každý přijít sám.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#4 » pát 29. čer 2012, 19:26

:D za 120,- Kč/kilo ti rád dodám libovolný množství čistýho olova. Jen asi nebudu sám takže ti bude stát před barákem fronta............



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#5 » pát 29. čer 2012, 20:05

Když pominu, že ze závažíček je olovo nevhodné do předovek, tak máš pravdu v tom smradu při tavení, v paneláku bych to nědělal. Není čisté olovo v ingotech náhodu levnější?
http://www.kovopb.cz/cz/menu/45/divize- ... vene-cihly
co jsem slyšel poslední cenu tak byla kolem 50Kč/kg.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pát 29. čer 2012, 21:07

V první sběrně, kde jsem se zeptal, mi nabídli kilo za necelých 40 s tím, že tvrdost neřeší a mám si z bedny vybrat, co chci. Vrypem nehtem jsem na měkotu odhadl takové stočené plechy, jsou krásně čisté a nečudí, přímo bez přetavování se dají nožem ukrajovat proužky do licí pícky. Předpokládám, že jinde to bude podobné, stačí se jen zeptat bez složitého shánění. Liju venku na terase, ale dalo by se i doma pod digestoří nebo v koupelně.



petrx
Příspěvky: 141

Příspěvek#7 » sob 30. čer 2012, 18:53

kupuju odlitky 40kg v kovohutích příbram za 49+dph



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#8 » ned 1. črc 2012, 22:59

Při poslední návštěvě servisu jsem dostal cca 50 kg závažíček ale výtěžnost byla pouhých 10 kg, i když to bylo jen za pár stovek a zbytek jsem prodal skoro za stejnou cenu v kovošrotu tak ta práce kolem se už zřejmě nevyplatila.



coltremington
Příspěvky: 37

Příspěvek#9 » úte 3. črc 2012, 09:24

pokud se nemýlím tak čisté olovo měl anděl, cihlička půl kila stála myslím 35kč byla to výroba Lyman. jedna radost to odlévat ;)



mrázeček
Příspěvky: 10

Příspěvek#10 » stř 13. úno 2013, 12:38

Nemáte někdo zkušenost jak vytavit větší množství olova najednou? Dělám v pneuservisu,takže už si asi 8 let skladuju olověný závaží z nákladních aut. váhy od 50gramů až do 350g. jsou samozřejmě s ocelovým pérkem,ale to počítám že nebude problém. Problém je to vytavit,abych to nedělal 2 týdny:) Jedná se o cca 500-600 kg závaží. :D Nějaký rady nebo zkušenosti?
Nebo to mám prodat do šrotu? :P ale to mi přijde škoda



tempest
Příspěvky: 167

Příspěvek#11 » stř 13. úno 2013, 13:04

Mozna bych par kousku 99,8 - 99,95% Pb uměl obstarat... Zduraznuji slovo mozna...

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 541
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » stř 13. úno 2013, 14:35

Mrázeček: různá střelecká fóra jsou toho plná (hledej), stejně jako TyTrubka...
Například tady: http://www.youtube.com/watch?v=gh4mdoR4Tdk



BGun
Příspěvky: 14

Příspěvek#13 » čtv 14. úno 2013, 07:09

Mrázeček: ať ti ruce upadnou, jestli to dáš o šrotu! :twisted:
Buď si to vytavíš sám, ale slitina ze závažíček není kvůlivá tvrdosti příliš vhodná pro černopraché zbraně (předpokládám, že střílíš čmoudilky, když jsi dotaz umístil sem), nebo si dej inzeráty na prodej (či výměnu za čisté olovo, nebo rovnou střely) na střelecká fóra. Spousta přebíječů po závažíčkovém olovu skočí.



mrázeček
Příspěvky: 10

Příspěvek#14 » čtv 14. úno 2013, 08:39

Střílim jen Derringer z černoprachých zbraní,jinak malorážka+ pistole (vyjímečně) ale uvažuju o revolveru,protože pistole neni moc muj šálek a když mám olovo,tak by se asi hodilo na přebíjení. Jenom si mě zaskočil že olovo ze závaží neni vhodný pro černoprachý zbraně? Mě to přijde jako uplně čistý olovo,nehtem do něj zaryju uplně krásně. Každopádně to nějak vytavim a uvidíme.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#15 » čtv 14. úno 2013, 09:40

Do čistého olova zaryješ nehtem ještě krásněji. Závažíčkové olovo je tvrdší a pro BP zbraně nepřílíš vhodné.
BGun: u nás závažíčka v kovošrotu nevezmou, zato tady objíždí spousta překupníků i z polska kteří zvyšují cenu tohoto odpadu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti