Olovo - zdroje, ceny, zpracování

Black Powder a vše co k tomu patří


tempest
Příspěvky: 167

Příspěvek#16 » čtv 14. úno 2013, 09:53

Pánové, můžete mi někdo vyzkoušet "moje" olovo? Vzal bych ho na LOS 23.3., zajímá mne, jestli by bylo použitelný..



gastly
Příspěvky: 116

Příspěvek#17 » pát 15. úno 2013, 09:08

Dovez, zhodnotíme.Hungry ti u guláše dá vyčerpávající školení.



xb.h
Příspěvky: 13

Příspěvek#18 » ned 24. bře 2013, 21:55

romi píše:
Hashiba píše: Já narazil jedině na originální od Pedersoli a mám pocit, že nebudou úplně levné.

:D Co je levné?? Když jsem se vybavoval na raži 0.5.Tavící pec LEE 7.500Kč, dvoje kleště /REAL + Minie/ 3500Kč, kalibrovací lis7000Kč. Jako zdroj olova plech od Ferony 120Kč/1kg + hromada času na výrobu střel. Najdou se ale jedinci co by rádi kupovali 2Kč za 1 kus. :roll: Hodně štěstí při nákupu....

Rozděleno P.

tak draze? Ja koupil akorat lici kleste od LEE asi za 600Kc a to bylo vse....co se tyce olova tak ze srotaku olovene trubky, ktere jsem dostal ve finale jeste gratis. Narazec kuli jsem si udelal z ventilovych zdvihatek ze S120:-D jako odmerku na prach pouzivam nabojnici z SA58, olovo tavim na plynovem varici v plechacku. Naklady temer nulove.



jotsensei
Příspěvky: 13

Příspěvek#19 » sob 30. bře 2013, 21:31

Předem se omlouvám pokud se ptám na něco co již tady bylo řečeno. Sice klasické zbraně vlastním již řadu let, ale poslední dobou mě uchvátila vůně černého prachu:-)
Moje otázka zní, když si pořídím od LEE kleště na odlívání, tak je musím potom ještě střely prohnat kalibračním lisem??

Děkuji všem za odpověď

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#20 » sob 30. bře 2013, 21:40

To platí především pro jednotný náboj, pro ně se střela kalibruje.
U předovek nebo zadovek a při použití měkkého olova to není obvykle nutné. U kuliček se používá spíš oválení (válcování), aby se odstranila ovalita a zahladily se krčky a spoje. U ogiválů se obvykle nekalibruje, aspoň jsem se s tím nesetkal.

...ale třeba mě někdo opraví.



jotsensei
Příspěvky: 13

Příspěvek#21 » sob 30. bře 2013, 21:44

Díky za odpověď. Konkrétně se mě jedná o LEE kleště REAL 320gr. 50cal Double. Nerad bych něco podělal a tak se raději ptám.
Ještě jednou díky

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1572

Příspěvek#22 » ned 31. bře 2013, 08:27

Není zač. Reál by měl být dle mého názoru z tohoto pohledu zcela bez problémů, protože má navíc proti jiným typům střel relativně malé třecí plochy.



jotsensei
Příspěvky: 13

Příspěvek#23 » ned 31. bře 2013, 20:37

Díky za odpověď



xb.h
Příspěvky: 13

Příspěvek#24 » pon 15. dub 2013, 10:49

ja laduju predem a tam se strela zkalibruje sama pri zatlaceni do laufu :P

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#25 » sob 12. říj 2013, 09:19

Přátelé,tak už nějakou dobu pracuju na výrobě vlastní tavící pícky na olovo, řízené elektronicky se snímáním a přesnou regulací teploty taveniny s platinovým čidlem PT100 a digitálním zobrazením. Zatím je hotová skříňka, elektroniku zprovozním během několika dnů, a až mi přijde topné těleso, vrhnu se na tavící nádobu. Zatím fotky projektu z postupu výroby: http://www.radio-foto.eu/predovky/picka.php

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#26 » sob 12. říj 2013, 16:01

Na kolik taková legrace vyjde??Jak velký objem olova předpokládáš že bude tavit?

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » sob 12. říj 2013, 16:26

Celkově vyjde tak na polovinu ceny té nejdražší pícky LEE, při čemž bude daleko lepší- přesnej termostat reagující na měřenou teplotu olova, a ne mechanickej bez měření teploty jako u originálu, zobrazení přesné teploty olova, a objem zhruba jako ta velká LEE- použiju topné těleso určené pro tuto pícku, takže musím dodržet i průměr tavící nádoby. Hystereze bude nastavitelná, já to budu nastavovat na 3°C, tudíž termostat sepne po poklesu teploty o 3°C.
V podstatě cenu určujou nejdražší díly:
Topné těleso LEE Pro 4-20: 520,-Kč
Platinové čidlo PT100: 250,-Kč
SSR relé: 220,-Kč.
Zbytek už jsou drobné částky.

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » ned 27. říj 2013, 17:31

Tak už mám hotovou a plně funkční elektronickou část. http://www.radio-foto.eu/predovky/picka.php
Teď už jen čekám na topné těleso, abych mohl udělat tavící nádobu a bude hotovo.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 274

Příspěvek#29 » úte 29. říj 2013, 19:37

Tvůj projekt se mi vyloženě líbí.
Nebylo by ale lepší použít topnou spirálu s vyšším příkonem než má ta LEE?
700W ??
Dala by se "namotat" z odporového drátu?
U nádoby by se mi líbilo otevírání ventilu jako je u RCBS nebo Lymana přez páku.

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#30 » úte 29. říj 2013, 20:31

Nevím, ale zbytečně vyššímu výkonu bych se vyhnul. Odporový drát určitě neeee. Je na povrchu vodivej! Musel by se nacpat do keramickejch žáruvzdornejch korálků, ale to se dá koupit už hotový v korálcích jako náhradní tělesa do remosky. Tím by ta tavící "bečka" šla taky omotat, ale jak to k nádobě upevnit? To už by bylo lepší sehnat spirálovou plotýnku na vařiče Eta, buď tu 14.5cm, nebo tu 18cm a na tu tavící nádobu postavit a připevnit. Nad tím jsem taky přemýšlel. U těch dvou spirálových plotýnek je i místo na spodní výpust.
Ale nejjednodušší konstrukčně bude ta origo LEE spirála. Těch 700W opravdu bohatě stačí. Vždyť ta menší pícka má jen 500W a taky to stačí. Ono u spirály s velkým výkonem by zase musela být tavící nádoba ze silného materiálu, protože tenký materiál by nestíhal nadbytečné teplo velkého výkonu dost rychle rozvádět dál, a v místě styku spirály s nádobou by to už mohlo přepalovat olovo. Zbytečnej výkon zde tedy taky není žádoucí.
Mě jde hlavně o to, aby to bylo co nejjednodušší, s přesně udržovanou teplotou, a levnější, než tovární.
Jo, otevírání ventilu bude tak nějak pákou, s uzavíratelným deklem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů