Zkoušení výkonu a účinnosti BP na různých materiálech

Black Powder a vše co k tomu patří


Blackpowdergunfan
Příspěvky: 19

Příspěvek#1 » úte 6. lis 2012, 14:59

Ahoj lidi, tady jsou fotky z mého prvního střílení 54kou. Test jsem provedl na nedozrálém melounu, zelí a na smrkovém dřevě. To rozstřelené napůl bylo 6,5 cm tlusté a druhé 8 cm ( to ale bylo z mladšího stromu a bylo to takové to opravdu tvrdé dřevo, které je uprostřed kmene ). V prostřeleném kusu jsem naměřil hloubku vstřelu 57 mm po vyjmutí střely a v druhém, tvrdším "jen" 4,5 cm po vyjmutí střely. Deformace střel byla značná a při rozpůlení dřeva, zapřeného o již dosti rozstřílenou hlávku zelí oba kusy dřeva od sebe odlétli 2,5 metru daleko do stran a asi 1 metr vzad a to i s hlávkou zelí, která byla tou samou střelou ještě prostřelena durch :lol: . Střela pak ještě zmizela cca. 15 cm do země. O předání energie vůbec nemůže být pochyb :wink: . Všechno stříleno obyč Vesuvitem LC a navážkou 3 gramy prachu. Celkem jsem vykropil 50 ran a to bez čištění ( mazání včelí vosk 60-65% + zbytek obyč. vepřové sádlo ). Zpětný ráz ke konci byl již celkem mohutný. Tak přeju pěkné kochání :mrgreen: .

Odděleno P.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Blackpowdergunfan
Příspěvky: 19

Příspěvek#2 » úte 6. lis 2012, 19:53

pokračování
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Blackpowdergunfan
Příspěvky: 19

Příspěvek#3 » úte 6. lis 2012, 19:58

a ještě ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Blackpowdergunfan
Příspěvky: 19

Příspěvek#4 » úte 6. lis 2012, 20:01

.Všechno dřevo bylo smrkové. Zábava parádní, hezky strávený čas. Derik chodil jako hodinky, jedinej selhač a to bylo zápalkou S&B, druhá byla již OK. Nabíjet jde zprvu ztuha, ogivál se ořezává o ústí a je nutné poklepat do nabijáku kouskem dřeva, nebo paličkou. Pak už valí dolů relativně hladce. Tímto děkuji firmě GG, že vyrábí takovéto skvostné zbraně pro hezké chvíle a na ochranu života / majetku pro širokou veřejnost za lidovou cenu. Výkon mě mile překvapil a na člověka je plně dostačující, o tom nemůže být pochyb :wink: . Horní hlaveň chodí nahorů a dolní se musí přenášet, stranově to sedí parádně. No, jsem zvědav na Vaše komentáře.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Blackpowdergunfan
Příspěvky: 19

Příspěvek#5 » úte 6. lis 2012, 20:06

Test číslo dvě : Ahoj chlapci, dneska jsem se sbalil, koupil vepřový bok s kostí za 300,- a šel testnout co 54ka dovede :lol: . Tak první, co jsem testoval na terč byly střely Reál cal.54 od Lee a musím říct, že s nimi spokojen nejsem, v hlavni nedrží, jdou nabíjet moc snadno a po výstřelu se v druhé hlavni střela vždy posunula, takže já říkám NE kvůli malému rozměru. Na mase jsem testoval kule cal. 535 od Lymana o hmotnosti 230 gr s mnou namazaným flastrem domácím mazáním. K mému úžasu kule kopaly s navážkou 3 gramy prachu ještě o něco více, než 22 gramů těžké ogivály :shock: . Kule jsem musel nejdříve natloukat a pak jsem "bejčil" na nabijáku docela velkou silou, než jsem kule dotlačil na prach. Tloušt'ku flastru změřím zítra, ale je to něco mezi 0,6 mm a 0,85 mm tlustá látka. No, kdo nevěří, že by derringer při sebeobraně nebyl dostatečný, tak asi po zhlédnutí fotek změní názor. Plátky vepřového boku byly postavené za sebou a celková tloušt'ka byla 25 cm, každá kule šla skrz :wink: a ještě v zemi pokračovali, ani jedna střela nenalezena.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Blackpowdergunfan
Příspěvky: 19

Příspěvek#6 » úte 6. lis 2012, 20:10

.No, tady je ještě odkaz na video : http://www.youtube.com/watch?v=d62mADn9-hU, které jsem natočil, ještě mám materiálů víc, ale ty budu muset sestřihat. Doufám, že toto moje testování bylo k něčemu :mrgreen: . Ještě chci dodat, že maso bylo dále zpracováno na grylu a nebylo zahozeno :lol: .
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



romi
Příspěvky: 14

Příspěvek#7 » stř 7. lis 2012, 13:24

mě by zajímalo na které střelnici se tyto pokusy odehrávají....., Ještě natočte video a dejte na you tube, komu není rady, tomu není pomoci. :cry:



Blackpowdergunfan
Příspěvky: 19

Příspěvek#8 » stř 7. lis 2012, 16:14

2Romi: Ahoj, tak jelikož tady nikdo není schopen ocenit snahu se o výsledky z testů podělit a místo toho tady ze mě dělá debila místo toho, aby do diskuze přispěl vlastními fotkami z testů ( samozřejmě prováděných na střelnici ), tak sem prostě nebudu přispívat, videa i fotky si nechám pro sebe a sbohem ;) . Příště tady taky budu dělat chytrýho a fotky sem taky nedam :mrgreen: .



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#9 » stř 7. lis 2012, 16:19

romi píše:mě by zajímalo ...


Mně by taky zajímalo, v čem je podle tebe problém?

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#10 » stř 7. lis 2012, 16:58

Ja si hlavne myslim,ze i kdyby nekdo strilel doma v obyvaku do televize,tak je to jen jeho soutez.
Za kazde testy a dokumentaci muzeme byt radi,ne kazdy ma cas,tohle vsechno provadet.Jen tak dal a nenech se odradit.Ja uz fotky videl na vedlejsim foru.



javor
Příspěvky: 15

Příspěvek#11 » stř 7. lis 2012, 17:10

Jj..Každá fotka a video je lepší než tisíc doměnek jestli prostřelí,nebo neprostřelí..ten nebo onen matroš popřípadě chlapa ve vaťáku s třema svetrama pod ním..Tohle je názorná demonstrace co .54 umí..



romi
Příspěvky: 14

Příspěvek#12 » stř 7. lis 2012, 17:58

Patrik píše:
romi píše:mě by zajímalo ...


Mně by taky zajímalo, v čem je podle tebe problém?


Chodíš na střelnici??? A vytáhl jsi hlávku zelí, nebo nějaké předměty s kterými si buděš dělat testy??
Co ti na to řekla obsluha střelnice ??? :idea: Je dobré takhle přijít o kategorii D. Nebo střelnice o licenci k provozu. V případě ,že tohle provozuješ na zahradě a máš zbroják - cesta jak o něho přijít.



Blackpowdergunfan
Příspěvky: 19

Příspěvek#13 » stř 7. lis 2012, 18:17

Díky všem, co se mně zastali. Nemám rád takovéto rýpání, takže pokud možno neryj do mě a najdi si někoho jiného ;) . Typický Čech, závidí, že to někomu prochází, protože on sám to dělat nemůže. Nejdříve než něco napíšeš, by ses měl zamyslet, jestli Ti stojí za to do toho rejpat, je to každýho věc, kdybych to testoval třeba u sebe v baráku na záchodě je Ti po tom leda kuloví ;) . Doufám, že jsme si to vyjasnili, dál bych to nechal být, přispívat budu dál, ale prosím nereaguj na moje příspěvky v tomhle duchu, nebo nejlépe uděláš, když na mě nebudeš reagovat vůbec, je to tvrzení proti tvrzení a já nemám čas na řešení 3,14čovin :evil: . Už se těším na další testy, na řadě je dřevotříska, možná ořechové dřevo a extrudovaný polystyren. Někdy do budoucna vepřová hlava přikrytá bundou,mikinou/svetrem a tričkem/košilí :lol: . PS: Zbroják už nemám pár let jenom kvůli tomu, že už mě nebavili patroňáky ;)



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#14 » stř 7. lis 2012, 20:04

Romi, v čem vidíš tak hrozný problém, že píšeš o odebrání ZP nebo licence? Když opominu svoje dávné střelecké působení ve Svazarmu, se zbraněmi se poznovu potýkám od roku 1986 a kromě jediného případu, kdy nás správce střelnice seřval za to, že jsme si pověsili petflašku na stojan pro terče, jsem problém nezaznamenal (a to jsem zcela přesvědčen, že mu šlo spíš o to, abychom nepoškodili stojany než jak tvrdil, abychom nekoupili nějakou odraženou střelu). Nechci se Tě dotknout, ale mám za to, že to zbytečně dramatizuješ, vždyť střelba na ocelové terče je podle mého názoru daleko nebezpečnější a odraz střely daleko pravděpodobnější než odraz olova, které prošlo hlávkou zelí nebo steakem, obzvlášť jestli měl kolega Blackpowdergunfan "zkušební materiál" na zobrazené bedně a střely šly po průstřelu cíle do valu.

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#15 » stř 7. lis 2012, 20:10

No, já doplním za sebe, že když děláme podobné pokusy tak je děláme také na střelnici a dokonce správce přihlíží a zajímá ho to.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů