Dioptr na perkusní Sharps Sporting

Black Powder a vše co k tomu patří


3podkovy
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » ned 5. led 2014, 20:45

Omlouvám se pokud jsem založil co jsem neměl ale bohužel nenašel jsem k tomuto tématu žádnou diskuzi. Velice bych uvítal jakoukoli radu ohledně dioptru na Sharpsku. Zajímá mě konkrétně střelba na siluety řekněme od 50 do 150m. Také mě zajímá do kolika metrů je možné vést rozumě mířenou střelbu z této pušky.Zajímají mě konkrétní skušenosti s konkrétním dioptrem.Každá rada drahá :) ale podělím se i já.Všem předem děkuji.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 369
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » ned 5. led 2014, 21:47




3podkovy
Příspěvky: 2

Příspěvek#3 » ned 5. led 2014, 23:58

Hungry díky.Sharps vžycky rád skouknu ale chystám se koupit diopt na svou Sharpsku páč mě to už na těch 70m nebaví a uvítal bych nějaký podmět jako-Mám doma Sharpsku a skusil jsem za 5 let 3 dioptry těchto značek ...... nejlepší výsledky jsem měl s tímto konkrétním..... proto,že..... atd. Slušný dioptr bude stát kolem 10ky a pak ho zase prodávat a kupovat něco jiného se mi nechce.Je to velká stráta času a pak i peněz.



mcrea
Příspěvky: 8

Příspěvek#4 » stř 8. led 2014, 15:03

Tak teda budu první s kůží na trhu :D . Pořídil jsem teď svůj třetí dioptr za zhruba 10let. První byl takový noname koupený za levno - poměrně -takže kvalitu neřeším a držel dost dlouho než mi našťastně spadla flinta a praskl. Druhé dva mám Pedersoli - každý jiný - a musím říct, že jsem hrubě nespokojen. Oba jsou křivé a je nutno je vypodložit ať jsou na pušce rovně. A když je sklopím dopředu, jsou křivě, zešikma proti hlavni. Po vypodložení jsou použitelné, ale o nějak vysoké kvalitě to nesvědčí.
Nevím co myslíš tím rozumným, v Polsku se docela rozjely závody na siluety černým prachem, a střílí se to na 80, 150, 200 a 300metrů jednorannými zadovkami a předovkami. Krom toho se loni střílel první Quigley match, tam se střílí jednorannými zadovkami černým i bezdýmým prachem, nejmenší vzdálenost je 320m z ruky, zbytek ale střílí z libovolné pozice maximálně tuším na přibližně 800m.
Edit - hodně jsem teď v Polsku slyšel o dioptrech firmy Lee Shaver, nejsou zrovna levné, ale prý kvalitní. Já už teda žádný kupovat nebudu, raději si nějaký vyrobím.



mušketýr
Příspěvky: 69

Příspěvek#5 » úte 15. dub 2014, 15:46

Ahoj.
Mám španělskou online a udělal jsem montáž na německého zeise druhá světová válka z mausera....vystřeleno stovky ran a při přesné navážce a podkaliberní střele naprosto přesné ba dokonce souhlasí i stupně na vzdálenost v poměru 10:1 původních 1000m je 100m . Ale cena tohoto kousku je mnohokrát větší než zbraň. Foto pošlu jestli bude někdo chtít.....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů