Příslušenství

Black Powder a vše co k tomu patří


Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#46 » úte 2. pro 2014, 07:38

Staci si vzpomenout na boj Monitoru s Virginii - obe utrzily hodne zasahu, ktere neprorazily pancer, ale na Virginii bylo vice zranenych prave od ulomku a trisek z popraskaneho dreva pod pancerovymi platy. Monitor drevenou kostru nemel a tak jedini zraneni byli ti v kormidelni budce, kdyz po blizkem zasahu kovove strepiny pronikly pruhledem dovnitr.

Mala namorni odbocka, doufam, ze nevadi :mrgreen:

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#47 » ned 7. pro 2014, 16:06

Pánové, opravdu je to zbytečný. Já prostě budu mít na akce prach v soudku, a je mi celkem jedno, kolik různých důvodů proti kdo vytáhne z rukávu- mimochodem většinou nesmyslných.
Operovat taky chladným počasím- hádejte v čem dřív zkondenzuje vlhkost? Samozřejmě v tom plastu, dřevo je podstatně lepší tepelnej izolant. Deštěm... Ten soudek je poctivě napuštěnej tungovým olejem a klidně ho potopím i s prachem pod vodu. Mimochodem i dřív se sudy vlhčily, aby neztratily těsnost vysycháním, nebo napouštěly dřevními oleji. Nebo se snad někdo domnívá, že při několikaměsíčních cestách na lodi byly sudy s prachem v absolutním suchu? Poznámka že v kuchyni nepoužíváme pazourky je zcestná úplně- mám snad kvůli tomu zahodit všechny repliky, protože předovky nejsou praktické????
Opravdu nechápu zarputilost některých a hledání důvodů proč něco nejde za každou cenu, zacházením až do nereálných extrémů. A buďte bez obav, na lodi, na kterou budou dopadat dělové koule, se s tím soudkem opravdu vyskytovat nebudu.
Soudek je hotovej, okovanej, napuštěnej a já jsem spokojenej. Nikomu ho nenutím, ale taky nepřijmu názory, že je to nesmysl, zvláště když 700 let to takto fungovalo.

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#48 » ned 7. pro 2014, 16:57

Je to na každým, co má radši...asi jako když si někdo pořídí břitvu na holení, ale dost OT.

Jestli je hotovej, mužeš sem umístit fotku?

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#49 » ned 7. pro 2014, 17:24

To bych mohl, ale nevím jak. Přes IMG by musela být někde na síti, ale mám ji jen v PC.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#50 » ned 7. pro 2014, 17:28


Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#51 » ned 7. pro 2014, 17:50

Tady je:
Ty nápisy jsou vypálený páječkou.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#52 » ned 7. pro 2014, 17:55

Hodně pěkný

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#53 » ned 7. pro 2014, 19:09

Fakt super (a určitě bezpečnější než kovová prachovnice :lol: ). Ale můžeš ukázat, jak máš vyřešenou tu zátku. Doufám, že je povoleno kopírovat? :D

Uživatelský avatar
LRRTM1
Příspěvky: 175

Příspěvek#54 » ned 7. pro 2014, 19:58

To vypadá moc pěkně. Asi bude nedůležitější postup. Nejdřív vypalovat, potom přesýpat :mrgreen:

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#55 » ned 7. pro 2014, 20:01

Na mosazný trubce nalepenej korkovej špunt, mosazný mezikruží a dřevěnou rukojeť. Na plnění sudu vytáhnu celej špunt, na sypání jen odšpuntuju tu trubičku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
molegabet
Příspěvky: 96

Příspěvek#56 » ned 7. pro 2014, 21:24

Soudek je nádhernej!

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Myslím, že nic stylovějšího si asi nedovedu představit.
Nicméně předchozí debata byla o tom, jestli je to taky praktické, a to si už tak jistý nejsem. Určitě by nebylo, kdybych to dělal já a používal já, to mohu říci zcela bez váhání. :lol:

Držím palce, abych se v tomto punktu v případě Tvého zacházení mýlil!

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#57 » úte 9. pro 2014, 20:24

Víš, já si zakládám na tom, že mám vše, pokud je to jen trošku možné, v dobovém provedení a materiálech. Já bych třeba nesnesl mít pušku jako někteří v hliníkovém, nebo nedej bože plastovém kufru. Stejně tak výbavu v base z Bauhausu :evil: I šroubováky jsem si udělal ve dřevě. Vždycky, když vidím něco takového, vzpomenu si na film Černí baroni a obraz Žižky na koni se špaginem v ruce :lol:
Já vím, někteří říkají, že jsem blázen, ale co znamená být normální- sedět u TV se škopkem v ruce a hltat reklamy? Mě to přináší radost a uspokojení, a baví mě to.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 539
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#58 » stř 10. pro 2014, 07:27

Je to jen rýpnutí, ale dobově se na tu střelnici dopravuješ koňmo, nebo pěšky? :wink:

Uživatelský avatar
molegabet
Příspěvky: 96

Příspěvek#59 » čtv 11. pro 2014, 11:55

sagitarius píše:Víš, já si zakládám na tom, že mám vše, pokud je to jen trošku možné, v dobovém provedení a materiálech. Já bych třeba nesnesl mít pušku jako někteří v hliníkovém, nebo nedej bože plastovém kufru. Stejně tak výbavu v base z Bauhausu :evil: I šroubováky jsem si udělal ve dřevě. Vždycky, když vidím něco takového, vzpomenu si na film Černí baroni a obraz Žižky na koni se špaginem v ruce :lol:
Já vím, někteří říkají, že jsem blázen, ale co znamená být normální- sedět u TV se škopkem v ruce a hltat reklamy? Mě to přináší radost a uspokojení, a baví mě to.


Souhlas, 100% souhlas.
Naprosto Ti rozumím a základní tendencí bych to sám viděl úplně stejně.

Jde jen o ty hranice ... nosím brýle, mám si kvůlivá dobovosti řídit čočky? Nebo "autenticky" trefovat "kulový", protože špatně vidím jako mnozí tehdy? Nebo "dobové brýle? Z nedobových materiálů a nedobového skla s nedobovým lomem světla? Oblečen do nedobových materiálů (identická bavlna ani vlna prostě není k mání apod.)?
V zásadě se mi zdá, že jde o to, kde to člověk subjektivně vnímá jako rušivé a kde ne. Na lukostřelbě, kam přijedu přes půl republiky autem ("autenticky" bych ke svému luku ani na koni nemohl a musel jít pěšky), mi nepřekáží mít šípy v plastovém tubusu v suchu a bezpečí před polámáním. Jeden trvá min. 2-3 hodiny výroby, a to s velkými přestávkami na zasychání etc.)
Ale principiálně by mi samozřejmě, připouštím, víc vyhovovala úplná dobovost, jakou prosazuješ Ty.

Šlo jen o to, že předchozí debata se vztahovala k tomu, jestli je takové řešení i praktické.
Ty jsi byl ochoten tvrdit, že - estetika neestetika - dobové řešení je i praktičtější.
A to už je úplně jiná debata.
Vůči tomuto bodu se zvedly protesty a já se k nim musím připojit, dobovost mi nepřipadá nejpraktičtější řešení.
Když se to umí a všechno klapne, tak to jde docela dobře ... ale NE JEDNOZNAČNĚ LÉPE, než současné postupy ... to je moje letitá zkušenost z LH.
Kdyby ano, současní olympionici a speciální jednotky by nepoužívali kosmických materiálů. ;)

Koneckonců, sám jsi výše uvedl:"mám zahodit repliky, protože předovky nejsou praktické"?
O to tu šlo: dřevěný sud je super, ale není tak praktický jako plastová flaška.
A v domácnosti bych nikdy nevolil předovku, kdybych se živil uloveným masem... A já skladuji prach právě v té domácnosti, kde jedu v praktickém módu. :lol:

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#60 » čtv 11. pro 2014, 20:13

ilicz:
Budeš se divit, ale na střelnici se dopravuju koňmo. Jen těch kobylek mám kolem 80 :mrgreen:
To víš, střelnice daleko, co kdyby nějaká cestou zdechla?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti