Příslušenství

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
Drahoun
Příspěvky: 79

Příspěvek#61 » čtv 8. pro 2016, 19:52

Můj transportní kufřík, když vyrážím na střelnici.
perkus.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 66

Příspěvek#62 » pát 9. pro 2016, 08:38

Máš to moc pěkně udělaný. Přehledný a čistý.
Když jsem před léty začínal, udělal jsem si na pistoli taky kufřík, s pěkným kováním a sametový tapecírunk. Až to bylo všechno hotový, tak jsem zjistil, že se mně tam nevleze trieder na sledování zásahů, 40 kusů ampulí s prachem, nabíjecí stojánek, doklady, peníze.... A jako na zavolanou jsem sehnal úplně skoro nový prešpanový kufr na turistickou soupravu na PB vařič. A tam se vlezlo úplně všechno. Dnes v něm mám svářečku a předovkářské potřeby jsou v hliníkovém kufru pro řemeslníky. Což je ideální věc, když jsem z něj předtím vyhodil všelijaké přepážky.

Uživatelský avatar
Drahoun
Příspěvky: 79

Příspěvek#63 » pát 9. pro 2016, 13:09

Z počátku jsem si taky říkal jestli hliníkový nebo plastový kufřík, ale naskytla se mi příležitost získat tenhle dřevěný kufřík, tak jsem ho použil. Dřevo mi přijde tak nějak vhodnější. Ale viděl jsem i borce s klasickým plastovým kufříkem na nářadí.

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#64 » pát 9. pro 2016, 17:06

Konečně rozumnej člověk. Předovku a k ní plastovou basu- styděl bych se až za roh.

Uživatelský avatar
mar.tan
Příspěvky: 194

Příspěvek#65 » čtv 15. pro 2016, 17:16

blecha.z píše:předovkářské potřeby jsou v hliníkovém kufru pro řemeslníky. Což je ideální věc, když jsem z něj předtím vyhodil všelijaké přepážky.


Byla by fotka? Jinak já mám vše ve starém kufru na notebook+ tiskárna (HP DeskJet 340) všechny věci mám vyřezané do polystyrenu. Bohužel už se mi věci trošku povyměňovaly a přemýšlím jak to předělat a vylepšit.

Odesláno z mého NEM-L21 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
blecha.z
Příspěvky: 66

Příspěvek#66 » čtv 15. pro 2016, 21:43

Hliníkový kufr není nic, co by se dalo nosit na akce fandů dobového střílení, kde si to účastníci užívají, dívají se na detaily výbavy a vše musí odpovídat dané době. Mně jde o bezpečnou dopravu vybavení na střelnici a zastřílet si z předovky. (Zpravidla také nosím s sebou malorážku, ta mě znechutí a pak si lebedím s předovkou.)
Na fotkách je vidět, že do kufru pro řemeslníky se vleze vše potřebné - zbraň, kule, flastry, zápalky,prach, ochrana očí a sluchu, starter, palička, opravárenské nářadí, dalekohled, lepidlo na přilepení terčů, tužka, doklady, peníze, mobil.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Drahoun
Příspěvky: 79

Příspěvek#67 » pát 16. pro 2016, 19:20

Sháněl jsem klíč na demontáž pistonů, ale ty ceny za kus železa ... :o Tak jsem si koupil nástrčkový klíč č. 5, nařízl ve dvou místech šestihran, vylomil a zbytek dopiloval. Za pár kaček mám funkční "demontátor" pistonů. Pak jsem přemýšlel jak postavit pažbu pušky na zem a nepoškrábat ji. Tak jsem si koupil obyčejný filc na zednické hladítko silné něco přes cm. Ale jak opřít pušku o hranu stolu, aby se nesklouzla a nepadla na zem. To jsem zase vyřezal ze dřeva tvar "U", přišrouboval na svěrku a vylepil tenkým filcem.
Ale hlavně mně zajímá chránítko pistonu, abych neměl pořád zaliskaný a opálený zámek a předpažbí. Viděl jsem ho teda pouze na fotce, ale zdálo se mi, že při odpálení zápalky musí jít přece celý ten šleh směrem do obličeje. Nebo ne ? Mám teda při střelbě brýle, ale abych nemusel spíš používat čelní ochranný štít. :D
doplnky perkus.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
sagitarius
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#68 » sob 17. pro 2016, 10:56

Ale blbost, nic ti do obličeje nepůjde. Já si těch chráničů udělal spoustu a mám to na všem. Zápalku překrývá kohout, a z něj do jde dolů do toho chrániče, Hlavně se neopaluje zámková deska a dřevo pažby kolem. Ale za ty prachy bych je nekupoval. Je to práce na 15 minut s náklady pár korun. Stačí na to jen kousek Ms plechu 0.5mm, který prodávají v grafických potřebách, nebo modelářství, nůžky, malý kladívko a páječka.

Uživatelský avatar
Drahoun
Příspěvky: 79

Příspěvek#69 » čtv 22. pro 2016, 19:59

... a kdo se nechce věnovat výrobě samotné nebo kupovat chránítko za nekřesťanské peníze, ať si koupí za pár kaček miniaturní mosazný zvoneček na klíče a po malé úpravě má chránítko jak lusk.

Uživatelský avatar
Drahoun
Příspěvky: 79

Příspěvek#70 » sob 31. pro 2016, 11:09

Na zkoušku jsem si vyrobil chránítko a osvědčilo se mi. Vadilo mi, že jsem vždycky musel drhnout spaliny od zápalek z dřevěného předpažbí a taky že se mi spaliny dostávaly mezi hlavní a zámkem do mechanismu zámku, i když je to dobře slícováno. To že mám hlaveň zaliskanou mi zas tak nevadí, protože ji stejně šůruju ve vodě. Použil jsem jen pásek plechu, protože mi přišla jeho výroba jednodušší. Je to teda jen takový můstr, ale buď pásek ještě načerním nebo ho nakonec vyrobím z mosazi.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



lemmi
Příspěvky: 1

Příspěvek#71 » pon 1. říj 2018, 07:24

Taky sem přidám svůj výtvor
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů