Zbraně s doutnákovým zámkem

Black Powder a vše co k tomu patří
Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » sob 9. dub 2011, 12:39

Podařilo se mi nalézt tuto mušketu, která vypadá velice podobně:

http://www.ashokaarts.com/non-edged/no-9-antique-indian-arab-musket-matchlock-gun.html

Indian Arab Musket
A rare early Yemen matchlock smoothbore musket. Finely chiselled barrel with highly defined raised ribs to the forte section becoming smooth cylindrical midway and with further chiselled ribbing to the end, bands still retaining some inlay of woven silver and gold wirework. The barrel retains an attractive polished patinated appearance but is undoubtedly of damascus twist steel. Beautiful pierced and shaped pan mount. The forte deeply stamped with cartouches contiaining arabic calligraphy. The simple wooden stock of arabian wood and with several loosely fitting brass cappucines, and brass sheath mounting. There is some damage to the wood beyond the sight mounting and the section of wood further along is missing causing the barrel bands to be a little loose. It has apparantly been like this for some time, and could be remedied if required with a simple restoration. Yemen, 18th century.


Na té stránce se mi z nějakého důvodu nezobrazují obrázky, ale ve zdrojovém kódu jsou:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#17 » sob 9. dub 2011, 13:34

JJ, velmi pravděpodobně Indie, těhle zbraní tam bylo spousta a udržely se velmi dlouho. Bacha na to kdyby Tě napadlo si vystřelit, tyhle flinty neoplývaly kvalitou ani jako nový, takže bez zkušebny bychji nepokoušel. Podle fotek to vypadá na slušný, kutilem nenapadený kousek.



Ferda
Příspěvky: 2

Příspěvek#18 » sob 9. dub 2011, 19:03

Děkuji za rady a nasměrování. Asi to bude ta Indie. Je mi jasné, že s tím nemůžu střílet, to ani není cílem. Mě se ta puška prostě líbí jako taková, i to že jí nikdo "neopravoval".



djudak
Příspěvky: 2

Příspěvek#19 » čtv 21. dub 2011, 09:25

Tak zase něco přibylo přes letošní zimu, již po tormentaci. Doutnákovka ráže 20mm.
Ta křesadlovka je též po tormentaci, ale už ležela dlouho na polici hotová.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#20 » čtv 21. dub 2011, 09:31

Vlastní výroba?



djudak
Příspěvky: 2

Příspěvek#21 » čtv 21. dub 2011, 09:35

Doutnákovka ano, křesadlo dělal otec to vše když je čas mezi jinýma pracema není to hlavní koníček ;)



Koiko
Příspěvky: 1

Příspěvek#22 » pon 31. srp 2020, 16:42

Zdravím přítomné, potřeboval bych pomoci s datací tohoto doutnákového zámku. Na internetu jsem na něj nenarazil, jde o to, že je spoušť a držák luntu v jedné ose. Je možno tento kokrétní typ datovat mezi období 1420-1510 ??
Velice děkuji za každý názor.
438 (3).jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#23 » pon 31. srp 2020, 21:47

Ani ne tak v jedne ose, jako ze je to jeden dil. Tohle byva ve schematech uvadeno jako vubec prvni forma doutnakoveho zamku, ale datovani od druhe poloviny 15. stoleti.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů