Perkusní revolver Remington 1858

Black Powder a vše co k tomu patří

KCZ83

Příspěvek#106 » ned 31. pro 2017, 09:54

Diky moc panove

KCZ83

Příspěvek#107 » stř 3. led 2018, 11:23

jeste se zeptam (pro vas ostrilene matadory) asi uplne hloupe, ale jake je pocitove strilet z perkusniho .44 a "modernich" revolveru ruznych vetsich razi? prirovnali byste ten pocit k necemu?

MM

Příspěvek#108 » stř 3. led 2018, 11:38

Zavisi samozrejme od konkretneho naboja / prachu / dlzky hlavne ale cierny prach je vzdy "makksi". Ma to pomalsi priebeh. Citit aj u nabojov - ci uz revolver alebo puska. Plnotucnu ciernoprachu .45LC je uz pekne citit ale na plnotucnu .357 sa v "ostrosti" rany nechyta (i ked mne pride aj .44 pokojnejsia nez .357). Vyhodou revolveru je to ze si spravis laboraciu aka ti vyhovuje.

DJ Die

Příspěvek#109 » úte 8. kvě 2018, 17:21

Dnes jsem byl podruhé testovat Remingtona na střelnici. Nabíjím necelou nábojnici .45 ACP Vesuvitu LC, nábojnici 9mm Luger hrubé krupice, kuli o průměru .454 a nakonec to zamáznu Indulonou. Je to asi hodně zvláštní, ale funguje to velice dobře. Na 25+m není problém trefit gong 6x ze 6. Zkoušel jsem 9mm Luger prachu a víc krupice, ale střely lítaly nízko a dost nesouměrně. Jen mi občas jedna komora nevystřelí na první pokus a začínám mít pocit, že je to tím stejným pistonem. Na druhý pokud vždy vystřelí. Je něco co by zkušenější doporučili jinak? Zatím mám z černoprachových zbraní přesně 25 výstřelů. :)

KCZ83: Zrovna dneska jsem měl možnost porovnat perkusní .44 a .44 Magnum, oba s 8" hlavní, takže relativně porovnatelné, váhově můj Remington cca 1,5 kg a kamarádův Taurus 2,5 kg. Perkusní .44 je velice měkká a pomalá rána a co se příjemnosti týče, není o moc horší než výstřel 9mm Luger z lehčí zbraně (samozřejmě celkově silnější, ale taky celkem příjemný výstřel). .44 Magnum je taky relativně měkká, ale ten kopanec je silnější a v lehčím revolveru to není nic moc, pokud si člověk nezvykne.

ace curly

Příspěvek#110 » úte 8. kvě 2018, 19:16

Možná by to chtělo tužší mazání. Po výstřelu se ti ta indulona z vedlejších komor odfoukne. Jestli ti to dělá stejný piston a vystřelí až na podruhé, tak bude rozklepaný a zápalka nesedí nadoraz.

Igrlik

Příspěvek#111 » stř 9. kvě 2018, 20:00

... jj, kedysi som kúpil PeRe z druhej ruky a jeden piston bol evidentne menený, iný ako ostatné a zápalka na ňom sedela omnoho "vyššie". Tak som ho závitovou časťou upol do vŕtačky, zobral kúsok šmirgľu a za minútu bol piston ako ostatné :)

Zpět na