Perkusní revolver Remington 1858

Black Powder a vše co k tomu patří


Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#1 » sob 6. bře 2010, 23:19

1858Army44.jpg

Obrázek
Obrázek
zdroj
FireShow.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#2 » pát 9. dub 2010, 22:27

jo!lahoda!střílel jsem 44tky 6.5" a 8"asi tak 2,5roku.ještě v době kdy to bylo možné bez ZP.měl jsem 2.jeden na kule a druhý na ogivály.všiml jsem si na vedlejším fóru o derringerech jak tam řeší ládování.já sypal 1 odměrku vesuvitu z dlouhé hilzny 9mm luger,kuli nebo ogivál na vrch,okolo kule omazal indulonou ze stříkačky a nikdy to nezlobilo.taky jsem to natáčel na tehdy dostupné medium vhs-pak jsme to stopovali po okénkách-v okamžiku výstřelu měl střelec v rukách asi tak 3m trychtýř ohně.bylo to krásné..pravdou je,že asi tak třetina prachu shořela mimo hlaveň...jinak se nám povedlo trefit krabičku od perkus. zápalek na 60m.ale to spíš náhodou.první zbraň odešla asi po 1500 ranách,ale ještě se z ní dalo střílet.měla už ale velké vůle.(byly to polorámy)druhou jsem s příchodem nového zákona poslal do světa.teď s novým Zp se těším na nové zážitky... :P

Uživatelský avatar
Vojta
Příspěvky: 131

Příspěvek#3 » sob 4. pro 2010, 09:48

Já osobně řadím perkusní revolver Remington mezi zbraně, které tolik krásy nepochytili, zejména kvůli tomu nevzhlednému, spíše přímo odpudivému rámu a škaredé nabíjecí páce. Je pravda, že to co je ošklivé na povrchu nemusí nutně být ohyzdné i v nitru.....
Uvedu pro ilustraci spanilost krále revolverů Coltu 1860 Army:

Colt 1860 Army je pro mne jedním z nejkrásnějších revolverů......
Ale je samozřejmně jasné, že šedokabátníci museli být vděčni i za ošklivé revolvery.
Nekvalitní materiál musel být kompenzován pevnější konstrukcí.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#4 » úte 7. pro 2010, 02:29

Zde se budem věnovat revolveru Remington1858, pro opěvování krásy jiných zbraní si založte příslušné nové téma.



bibros
Příspěvky: 86

Příspěvek#5 » pon 17. led 2011, 18:48

Každý máme jiný názor na krásu a eleganci té či oné zbraně, na světě jsou dokonce lidé, kterým se líbí pistole Glock. Remington Army Model 1858 je nekrásnější perkusní revolver a nikdo mi to nevymluví. Jsem majitelem ještě z dob, kdy na něj nemusel být zbroják, pak jsem ho přihlásil a kdybych musel rozprodávat zbraně, přišel by na řadu jako poslední.



bibros
Příspěvky: 86

Příspěvek#6 » pát 4. úno 2011, 17:39

Abyste mi věřili, že ho mám opravdu rád, tak jsem vyfotil kufřík který jsem si pro něj udělal. Je tam všechno co bych mohl na střelnici potřebovat včetně náhradních per.
IMG_2907[1].jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
hauktor
Příspěvky: 217

Příspěvek#7 » sob 5. úno 2011, 12:53

ty střenky jsou originál?



bibros
Příspěvky: 86

Příspěvek#8 » stř 16. úno 2011, 17:44

Střenky jsou originál. Revolver je koupený jako kit, což tenkrát bylo o dost levnější, prostě dodo.



huri89
Příspěvky: 6

Příspěvek#9 » pát 10. čer 2011, 15:32

Dobrý den,
taky vlastním tento krásný revolver. Uvažuji o conversi, díval jsem se na stránky http://www.zbrane-dave.cz/products/revo ... an-patton/, kde prodávají válec, pasoval by i na Piettu. To asi nemůžu použít náboj 44 mag. bezdímím prachem by se asi nemělo střílet.
Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#10 » pát 10. čer 2011, 15:58

Obávám se, že samotný konverzní válec se tady koupit nedá. To co má na stránkách Dave je celý revolver s náhradním perkusním válcem.

A další věc - perkusní ráže .44 je větší než 45 LC, je potřeba to řešit extra druhem střel. Buď tzv. heel bullet (něco jako malorážkové - střela venku navazuje na nábojinci) nebo střel minie (s dutinkou ve spodku střely, která se roztáhne a utěsní střelu ve vývrtu). Je to vcelku zajímavá záležitost.

EDIT: Ještě drobnost - do tohoto radši jen černopraché náboje. Není problém je udělat a nehrozí nebezpečí, že se z Remingtona udělá Open Top. ;)

Samozřejmě lze u Dave koupit celý konverzní revolver, ten už je na jednotný náboj plněný bezdýmným prachem.

Uživatelský avatar
Hungry
Příspěvky: 366
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » pát 10. čer 2011, 16:16

Konverze z webu Dave by měla snést i bezdýmé laborace. Perkusní válec je jen na černý prach. Nelze koupit konverzní prstenec a válec na náboje, protože by stejně nepasoval do perkusního revolveru a ten není materiálově uspůsoben tlakům moderního náboje. Díky tomu, že se jedná o ráži .45LC nebo .38spl, tak byly změněny některé rozměry, např. průměr válce. Je větší, aby se náboje vešly. http://www.ubertireplicas.com/1858newimprovedconversion.php

Ani perkusní válce od Piety nelze použít bez úprav v perkusních Rem. od Uberti.

V USA se dají koupit konverzní kity pro perkusní revolvery různých typů, ale jen když perkusáky mají ocelový rám a i tak se požaduje VÝHRADNÍ užívání černého prachu :!:



coltremington
Příspěvky: 37

Příspěvek#12 » pon 5. bře 2012, 19:59

Vojta píše:Já osobně řadím perkusní revolver Remington mezi zbraně, které tolik krásy nepochytili, zejména kvůli tomu nevzhlednému, spíše přímo odpudivému rámu a škaredé nabíjecí páce. Je pravda, že to co je ošklivé na povrchu nemusí nutně být ohyzdné i v nitru.....
Uvedu pro ilustraci spanilost krále revolverů Coltu 1860 Army:

Colt 1860 Army je pro mne jedním z nejkrásnějších revolverů......
Ale je samozřejmně jasné, že šedokabátníci museli být vděčni i za ošklivé revolvery.
Nekvalitní materiál musel být kompenzován pevnější konstrukcí.


dovolím si tak trochu nesouhlasit, remingtona měli jen důstojníci kteří si ho museli koupit za vlastní peníze, protože byl moc drahý tak se nezaved do armády. právě díky pevnému rámu je extrémě pevný 8-) a ten rozhodně nebyl ze šuntu když byl na tu dobu tak drahej :) , a navíc jde rychlá výměna válce což je velký +.



bibros
Příspěvky: 86

Příspěvek#13 » pon 5. bře 2012, 23:35

Hmm no tak ten nevzhledný až přímo odpudivý rám PeRe Remington nakonec převzaly všechny moderní revolvery, (pominu některé revolvery Gasser a pod) včetně revolverů Colt, jelikož šlo o nadčasové konstrukční řešení, zajišťující tuhost konstrukce a umožňující komorování výkonných nábojů. Relativně rychlá výměna válce dovolovala v boji použití druhého nabitého válce což mělo význam hlavně pro důstojníky kavalerie.



coltremington
Příspěvky: 37

Příspěvek#14 » úte 20. bře 2012, 20:13

Nevíte kterým připravkem se nechá opravit brynýr na remingtonu 1858 od A.uberti. je to ten ,,Bluering procedure'' zatím sem žádný připravek nenašel:-(



pavelkrab
Příspěvky: 258

Příspěvek#15 » stř 21. bře 2012, 06:39

pokud chceš mít dokonalý výsledek , který i vydrží - oproti tzv. studenému brynýru, který se prodává cca. za 280 kč je lepší použít " brunigal" což je originál přípravek na brynýrování a koupíš ho v balení 10kg u firmy pragochema v Uhříněvsi u Prahy za cca 600 kč a máš ho na spoustu jiných věcí, návod dostaneš s ním a práce je poměrně jednoduchá, jen musíš použít nerezovou nádobu ve které to prostě v poměrném roztoku uvaříš

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti